logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

AXI IMMO dla sieci hurtowni elektrotechnicznych i operatora logistycznego w Panattoni Park Poznań III

Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)

Konsultanci AXI IMMO doradzali firmom Elektroskandia Polska i Ekol Logistics przy wynajmie powierzchni magazynowo-biurowej w regionie Poznania. Oba podmioty łącznie wynajęły ponad 7 500 mkw. w ramach Panattoni Park Poznań III.

   Elektroskandia Polska jest siecią hurtowni elektrotechnicznych, należącą do Wurth Group. Posiada w Polsce 35 hurtowni w różnych częściach kraju. W ofercie firmy znajduje się szeroki wybór asortymentu, w tym: kable i przewody, osprzęt kablowy, oświetlenie, osprzęt instalacyjny, aparatura, obudowy i rozdzielnice, silniki elektryczne i transformatory. Firma powstała w 1993 r. w Poznaniu, gdzie do dziś mieści się jej centrala oraz główny magazyn. Elektroskandia Polska wynajęła blisko 4 900 mkw. powierzchni magazynowej i ponad 200 mkw. powierzchni biurowej w Panattoni Park Poznań III.
   Ekol Logistics to międzynarodowa firma logistyczna oferująca pełen zakres usług logistycznych w niemal całej Europie. Firma powstał w 1990 r. w Turcji i oferuje dedykowane usługi min. dla sektora motoryzacyjnego, FMCG, handlowego, medycznego, odzieżowego, budowlanego i technologicznego. Ekol specjalizuje się w transporcie intermodalnym, posiada 5 własnych promów Ro Ro oraz ponad 5500 własnych środków transportu. W Polsce firma obecna jest od 2015 r., centrala firmy zlokalizowana jest na Górnym Śląsku, gdzie Ekol wynajmuje powierzchnię magazynową w ramach Panattoni Park Sosnowiec II.  Wraz z rozwojem oddziałów w Polsce, Ekol wynajął ponad 2400 mkw. powierzchni magazynowo-biurowej w nowej inwestycji Panattoni Europe w Koninku pod Poznaniem.

- Decyzja o wynajmie nowego magazynu była podyktowana dynamicznym rozwojem sieci sprzedaży oraz koniecznością zapewnienia oczekiwanego poziomu serwisu naszym klientom. Dodatkowo rozwój nowych kanałów sprzedaży, m.in. internetowego, również miał wpływ na decyzję o wynajmie nowego magazynu. Poznań to sprawdzona lokalizacja, która pozwala na organizację dystrybucji w skali regionu i kraju. Ponadto, model biznesowy oparty na wynajmie powierzchni magazynowych pozwala nam na większą elastyczność i dostosowanie się do zmieniającego się rynku - komentuje Maciej Maćkowiak, prezes zarządu Elektroskandia Polska.

- W związku z wejściem na polski rynek w ubiegłym roku i dynamicznym rozwojem biznesu zdecydowaliśmy się na wynajem nowego magazynu w rejonie Poznania. Jest do strategiczny region na logistycznej mapie Polski - mówi Mariusz Cierluk, Branch Manager Ekol w Poznaniu.
- Chcemy, aby oferowane przez nas rozwiązania intermodalne funkcjonowały również na innych, nowych, ważnych dla naszego rozwoju kierunkach. Pozwoli nam to na uelastycznienie naszej oferty poza obecnie istniejące połączenia do i z Turcji, zwłaszcza tam, gdzie posiadamy swoje spółki. Nowe lokalizacje w Polsce, w tym również Poznań, mają na celu zwiększenie tych możliwości w kierunku: Niemiec, Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii czy Włoch - mówi Artur Pohl, Country Manager Ekol Polska.
   Panattoni Park Poznań III to nowoczesne centrum dystrybucyjne położone w miejscowości Koninko, 12 km od centrum Poznania. Inwestycja oferuje 70 000 mkw. powierzchni magazynowo-biurowej w ramach czterech budynków. Park położony jest przy drodze ekspresowej S11, 800 m w linii prostej od skrzyżowania autostrady A2 z S11. Dzięki bliskiemu sąsiedztwu miasta i rozwiniętej infrastrukturze komunikacji publicznej, lokalizacja obiektu zapewnia łatwy dostęp do wykwalifikowanych pracowników.

Ostatnio zmieniany czwartek, 01 wrzesień 2016 13:50

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Stacje paliw coraz lepiej spełniają oczekiwania kierowców

Stacje paliw coraz lepiej spełniają oczekiwania kierowców

Poziom satysfakcji klientów stacji paliw systematycznie rośnie, maleją z kolei różnice w ocenie poszczególnych sieci....

Solaris zdobywa zamówienie na pierwsze autobusy elektryczne w stolicy Europy

Solaris zdobywa zamówienie na pierwsze autobusy elektryczne w stolicy Europy

Największe przedsiębiorstwo transportu publicznego w stolicy Belgii, firma STIB, zamówiła pierwsze autobusy elektryczne. Będzie to...

Kolejne połączenie PKP Intercity na Ukrainę

Kolejne połączenie PKP Intercity na Ukrainę

PKP Intercity rozszerza siatkę połączeń na Ukrainę. Już od 24 sierpnia br. podróżni zyskają kolejną...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj