logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Targi ,,Transport Logistic 2005" w Monachium - spotkanie ze światową logistyką

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Aż 1300 wystawców z ponad 50 krajów zaprezentuje najnowsze rozwiązania z dziedziny logistyki, transportu i telematyki na odbywających się w dniach od 31 maja do 3 czerwca w Monachium targach Transport Logistic 2005. Targom będzie towarzyszyło 30 kongresów, konferencji i warsztatów, zorganizowanych przez wiodące europejskie instytucje związane z branżą logistyczną. Wszystko wskazuje na to, że targi monachijskie, które w tym roku obchodzą jubileusz dziesięciolecia, pobiją kolejny rekord popularności.

W bogatej ofercie firm, które przyjadą do stolicy Bawarii znajdą się m.in.: zintegrowane systemy zarządzania transportem (IVMS), systemy transportu towarowego, systemy sterujące w portach, na lotniskach i terminalach, systemy lokalizujące i nawigacyjne, usługi w zakresie transportu towarowego i osobowego.

W Monachium zobaczymy wszystkich liczących się w świecie operatorów logistycznych. Oczywiście nie zabraknie takich liderów rynku jak: Schenker, Stinnes, DHL, Gefco, Rhenus, TNT czy UPS. Spotkanie ze światową logistyką gwarantuje także obecność zarządów portów morskich (Hamburg, Rotterdam, Antwerpia, Bilbao, Sevilla, Kartagena, Ghent, Rijeka, Oslo czy Turku). Z informacji uzyskanych z centrum prasowego targów monachijskich wynika, że ofertę kompetencyjną przedstawi także wiele europejskich centrów logistycznych: Bolonia (Interporto Bolonia), Padwa (Interporto di Padova), Triest (Interporto Alpe Adria), Lubeka, Brema (GVZ Luebeck/GVZ Bremen), Graz (Cargo Center Graz), a także – na co warto zwrócić szczególną uwagę – centrum logistyczne w Dubaju (Dubai Logistics City). Z pewnością dla wielu zwiedzających z Polski spotkania na stoiskach tych wystawców będš cennym źródłem informacji o modelach tworzenia, finansowania czy planach rozwoju centrów logistycznych na świecie.

W Monachium nie zabraknie także rodzimych akcentów – w katalogu targowym znajdujemy wpisy 20 firm logistycznych z Polski (przed dwoma laty było tylko 12 polskich stoisk). Nasz kraj będą reprezentowały m.in.: PKP CARGO, CTL Logistics, Kolchem Rokita, Mirtrans, Trade Trans, Spedcont, Port Szczecin-Świnoujście i Port Gdynia.

Spotkania ze światową logistyką w Monachium to nie tylko zwiedzanie samej ekspozycji zajmującej łączną powierzchnię ponad 75 000 m kw. W ciągu czterech dni pobytu na targach będzie okazja do wzięcia udziału w 30 kongresach, konferencjach i seminariach. Nowością Transport Logistics 2005 jest włączenie do programu imprez towarzyszących kongresu „Marilog” poświęconemu logistyce w portach morskich i w transporcie morskim, który do tej pory odbywał się w Hamburgu. Wzrost rangi tej imprezy wynika być może z faktu, że w ubiegłym roku niemieckie porty odnotowały wzrost przeładunków o 8 procent. Kolejnym wydarzeniem będzie z pewnością kongres „Air Cargo Europe 2005”, prezentujący know-how międzynarodowych towarzystw lotniczych, operatorów logistycznych cargo, przewoźników lotniczych i dostawców dla przemysłu lotniczego. O tym, jak ważną rolę będzie odgrywał transport lotniczy, świadczą badania niemieckich analityków, którzy prognozują, że wielkość przeładunków na lotnisku we Frankfurcie n. Menem w 2015 roku wzrośnie aż o 75 procent. Dla uczestników targów, zainteresowanych teraźniejszością i przyszłością transportu kolejowego atrakcją będzie udział w Paneuropejskim Kongresie Kolejowym - Eurail Freight 2005.

Obiecujący jest także program cyklu konferencji, których organizatorem jest największa organizacja logistyczna w Europie - Niemieckie Towarzystwo Logistyczne (BVL). „Globalizacja i elastyczność. Wyzwanie dla logistyki”, takie hasło będzie towarzyszyło tematyce wystąpień managerów logistyki wiodących koncernów europejskich, którzy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniami w budowaniu międzynarodowych sieci dostaw.

Na szczególną uwagę zasługuje konferencja organizowana 1 czerwca przez włoski region Emilia Romagna, port lotniczy Rimini, port morski w Ravennie oraz centra logistyczne Parma i Bolonia. Celem konferencji jest przedstawienie idei tworzenia europejskich centrów kompetencji w logistyce. Bardzo ważnym punktem programu tej będzie prezentacja europejskiego programu ENLoCC (European Network of Logistics Competence Centres), którego partnerem jest Instytut Logistyki i Magazynowania. Zarówno dla organizatorów, jak i uczestników konferencja stanie się forum wymiany doświadczeń i dobrych praktyk w obszarze współpracy różnych podmiotów (organizacji logistycznych, przedsiębiorstw i władz) działających na rzecz rozwoju logistyki i transportu.

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

W Porcie Gdańsk powstanie nowy terminal cukrowy

W Porcie Gdańsk powstanie nowy terminal cukrowy

Zarząd Morskiego Portu Gdańsk S.A. i Krajowa Spółka Cukrowa S.A. podpisały umowę dotyczącą dzierżawy nieruchomości...

Żabka Polska rekrutuje do nowego centrum logistycznego

Żabka Polska rekrutuje do nowego centrum logistycznego

Od początku listopada br. rozpoczęła się rekrutacja pracowników do nowo powstałego centrum logistycznego firmy Żabka...

Efektywna logistyka, bezpieczny łańcuch dostaw - czyli etykieta logistyczna w…

Efektywna logistyka, bezpieczny łańcuch dostaw - czyli etykieta logistyczna w praktyce

Fundacja GS1 Polska serdecznie zaprasza do udziału w wyjątkowym szkoleniu, którego celem jest przekazanie wiedzy...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj