logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

ProLogis buduje centrum logistyczne na północy Polski

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Firma ProLogis, wiodący dostawca obiektów i usług dystrybucyjnych na świecie zainwestuje 36-42 mln euro w budowę nowoczesnego centrum logistycznego w Gdańsku. ProLogis Park Gdańsk będzie pierwszym nowoczesnym centrum dystrybucyjnym na północy Polski. Docelowo obiekt będzie się składał z pięciu budynków, o łącznej powierzchni ponad 88 000 m kw. Pierwszy etap inwestycji, obejmujący dwa budynki magazynowe o powierzchni 35 800 m kw., zostanie ukończony w I kwartale 2007 roku.

Budowę ProLogis Park Gdańsk otworzyło we wtorek, 12 września 2006 roku, uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego. W obecności władz miasta i zaproszonych gości, akt fundacyjny nowego parku logistycznego podpisali: Prezes Zarządu ProLogis Michael de Jong-Douglas, Wiceprezes Zarządu ProLogis Maciej Madejak i Paweł Adamowicz, Prezydent Miasta Gdańska.

Łączny koszt zakupu ziemi pod nowy park logistyczny ProLogis wyniósł 5,6 milionów euro. ProLogis Park Gdańsk jest zlokalizowany w strategicznym punkcie Trójmiasta, na terenie przemysłowej dzielnicy Gdańsk-Kokoszki. Taka lokalizacja zapewnia doskonałe warunki komunikacyjne. Nowy kompleks logistyczny firmy ProLogis powstaje w pobliżu Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy, obsługującego połączenia krajowe i międzynarodowe oraz Portu Morskiego w Gdańsku. Sąsiedztwo Trójmiasta oraz bliskość obwodnicy Gdańska - drogi S6/E28 i planowanej autostrady A1 Północ – Południe, czyni inwestycję doskonałym punktem przeładunkowym dla firm logistycznych. Region ten posiada bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturę komunikacyjną oraz prężnie rozwijający się sektor przedsiębiorstw i rynek wykwalifikowanej kadry pracowniczej.

- Branża logistyczna w Europie Środkowo-Wschodniej rozwija się bardzo dynamicznie, a co za tym idzie zwiększa się zapotrzebowanie na nowoczesne powierzchnie magazynowe. Budując nasze parki logistyczne w obrębie głównych miast Polski, wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów. Tym samym nasze parki logistyczne przyczyniają się do przyciągnięcia kapitału zagranicznego do Polski - powiedział Michael de Jong-Douglas, Prezes Zarządu ProLogis.

Najnowsze centrum dystrybucyjne ProLogis, będzie się składać z pięciu nowoczesnych budynków magazynowych, o łącznej powierzchni 88 000 m kw. Dwa pierwsze obiekty, o łącznej powierzchni 35 800 m kw., zostaną oddane do użytku w I kwartale 2007 roku. Oddanie pozostałych budynków zaplanowane jest w kolejnych fazach inwestycji.

- Nasze wieloletnie doświadczenie wskazuje, że otwarcie każdego nowego parku ProLogis dynamizuje wzrost zatrudnienia w regionie. - dodał Michael de Jong-Douglas.

ProLogis Park Gdańsk będzie jedną z najnowocześniejszych inwestycji firmy w Polsce. Park będzie przystosowany do różnych potrzeb Klientów: logistyki i dystrybucji, składowania, produkcji lekkiej oraz składowania w chłodniach, w ramach logistyki żywności. Każdy z budynków kompleksu zaopatrzono w 22 doki przeładunkowe i 4 bramy wjazdowe z poziomu „0”. Podłogi będą miały nośność min. 5000 kg/m kw. W ProLogis Park Gdańsk znajdzie się też szeroki plac manewrowy i dogodne miejsca parkingowe dla samochodów ciężarowych i osobowych, a cały teren inwestycji zostanie ogrodzony i objęty całodobową ochroną. Park znajduje się w odległości 500 metrów od przystanku lokalnej komunikacji miejskiej (3 linie autobusowe).

Ostatnio zmieniany środa, 13 wrzesień 2006 13:42

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Efektywna logistyka, bezpieczny łańcuch dostaw - czyli etykieta logistyczna w…

Efektywna logistyka, bezpieczny łańcuch dostaw - czyli etykieta logistyczna w praktyce

Fundacja GS1 Polska serdecznie zaprasza do udziału w wyjątkowym szkoleniu, którego celem jest przekazanie wiedzy...

Sektor logistyczny optymistycznie patrzy w przyszłość - wyniki raportu CBRE…

Sektor logistyczny optymistycznie patrzy w przyszłość - wyniki raportu CBRE i Panattoni Europe

Rynek powierzchni przemysłowo-logistycznych w Polsce rozwija się dynamicznie od kilkunastu lat. CBRE i Panattoni Europe,...

Cross-border e-commerce: Raport Arvato o płatnościach

Cross-border e-commerce: Raport Arvato o płatnościach

Jeden z wiodących dostawców usług dla branży e-commerce, Arvato, przygotował rzetelny raport z rynków zagranicznych...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj