logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

ProLogis buduje centrum logistyczne na północy Polski

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Firma ProLogis, wiodący dostawca obiektów i usług dystrybucyjnych na świecie zainwestuje 36-42 mln euro w budowę nowoczesnego centrum logistycznego w Gdańsku. ProLogis Park Gdańsk będzie pierwszym nowoczesnym centrum dystrybucyjnym na północy Polski. Docelowo obiekt będzie się składał z pięciu budynków, o łącznej powierzchni ponad 88 000 m kw. Pierwszy etap inwestycji, obejmujący dwa budynki magazynowe o powierzchni 35 800 m kw., zostanie ukończony w I kwartale 2007 roku.

Budowę ProLogis Park Gdańsk otworzyło we wtorek, 12 września 2006 roku, uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego. W obecności władz miasta i zaproszonych gości, akt fundacyjny nowego parku logistycznego podpisali: Prezes Zarządu ProLogis Michael de Jong-Douglas, Wiceprezes Zarządu ProLogis Maciej Madejak i Paweł Adamowicz, Prezydent Miasta Gdańska.

Łączny koszt zakupu ziemi pod nowy park logistyczny ProLogis wyniósł 5,6 milionów euro. ProLogis Park Gdańsk jest zlokalizowany w strategicznym punkcie Trójmiasta, na terenie przemysłowej dzielnicy Gdańsk-Kokoszki. Taka lokalizacja zapewnia doskonałe warunki komunikacyjne. Nowy kompleks logistyczny firmy ProLogis powstaje w pobliżu Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy, obsługującego połączenia krajowe i międzynarodowe oraz Portu Morskiego w Gdańsku. Sąsiedztwo Trójmiasta oraz bliskość obwodnicy Gdańska - drogi S6/E28 i planowanej autostrady A1 Północ – Południe, czyni inwestycję doskonałym punktem przeładunkowym dla firm logistycznych. Region ten posiada bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturę komunikacyjną oraz prężnie rozwijający się sektor przedsiębiorstw i rynek wykwalifikowanej kadry pracowniczej.

- Branża logistyczna w Europie Środkowo-Wschodniej rozwija się bardzo dynamicznie, a co za tym idzie zwiększa się zapotrzebowanie na nowoczesne powierzchnie magazynowe. Budując nasze parki logistyczne w obrębie głównych miast Polski, wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów. Tym samym nasze parki logistyczne przyczyniają się do przyciągnięcia kapitału zagranicznego do Polski - powiedział Michael de Jong-Douglas, Prezes Zarządu ProLogis.

Najnowsze centrum dystrybucyjne ProLogis, będzie się składać z pięciu nowoczesnych budynków magazynowych, o łącznej powierzchni 88 000 m kw. Dwa pierwsze obiekty, o łącznej powierzchni 35 800 m kw., zostaną oddane do użytku w I kwartale 2007 roku. Oddanie pozostałych budynków zaplanowane jest w kolejnych fazach inwestycji.

- Nasze wieloletnie doświadczenie wskazuje, że otwarcie każdego nowego parku ProLogis dynamizuje wzrost zatrudnienia w regionie. - dodał Michael de Jong-Douglas.

ProLogis Park Gdańsk będzie jedną z najnowocześniejszych inwestycji firmy w Polsce. Park będzie przystosowany do różnych potrzeb Klientów: logistyki i dystrybucji, składowania, produkcji lekkiej oraz składowania w chłodniach, w ramach logistyki żywności. Każdy z budynków kompleksu zaopatrzono w 22 doki przeładunkowe i 4 bramy wjazdowe z poziomu „0”. Podłogi będą miały nośność min. 5000 kg/m kw. W ProLogis Park Gdańsk znajdzie się też szeroki plac manewrowy i dogodne miejsca parkingowe dla samochodów ciężarowych i osobowych, a cały teren inwestycji zostanie ogrodzony i objęty całodobową ochroną. Park znajduje się w odległości 500 metrów od przystanku lokalnej komunikacji miejskiej (3 linie autobusowe).

Ostatnio zmieniany środa, 13 wrzesień 2006 13:42

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Lajon ponownie wybiera lwa

Lajon ponownie wybiera lwa

16 marca 2017, w autoryzowanej stacji serwisowej MAN JK Diesel Service w Rybniku, właściciele firmy...

Grupa Deutsche Post DHL planuje ograniczyć do zera emisję dwutlenku…

Grupa Deutsche Post DHL planuje ograniczyć do zera emisję dwutlenku węgla do 2050 r.

Grupa Deutsche Post DHL do 2050 r. ograniczy emisję dwutlenku węgla wytwarzanego przez działania z...

PEKAES otwiera nowoczesny terminal w Małopolsce

PEKAES otwiera nowoczesny terminal w Małopolsce

Operator logistyczny PEKAES uruchomił nową platformę cross-dockingową w Małopolsce, zmieniając w ten sposób lokalizację Oddziału...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj