logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Mistrz Logistyki wśród Kół Naukowych

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
19 i 20 października na terenie Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej spotkało się siedem kół naukowych z całej Polski by walczyć o tytuł Mistrza Logistyki. Najlepszym okazało się Koło Naukowe „AELOGIC” z poznańskiej Akademii Ekonomicznej. 

Przed uczestnikami Mistrzostw zostały postawione dwa zadania. Pierwsze - wcielenie się w firmę spedycyjno transportową oraz drugie - zaprojektowanie łańcucha dostaw dla odbiorcy branży spożywczej.
- Chcieliśmy, aby oba case’y w jak największym stopniu odwzorowywały rzeczywistość – mówili organizatorzy. – Dlatego też wprowadziliśmy wspólną bazę zleceń transportowych, do której jednocześnie miały dostęp wszystkie zespoły i z której nawzajem podbierały sobie najbardziej intratne frachty. Udało nam się również wymusić na uczestnikach sytuację stresową, poprzez niezapowiedziane wcześniej skrócenie czasu pracy. Chcieliśmy w ten sposób sprawdzić jak zachowają się w momencie, gdy wszystko się wali. Takie instynktowne, szybkie podejmowanie właściwych decyzji będzie bardzo cenione w ich przyszłej pracy

Zespołami, które podjęły wyzwanie Mistrzostw były: Koło Naukowe Logistyki i Jakości z Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku - Białej, Koło Naukowe "Logistyka" z Politechniki Poznańskiej, Koło Naukowe Logistyki i Transportu z Akademii Morskiej w Szczecinie, Koło Naukowe „TILOG” z Politechniki Krakowskiej, Naukowe Koło Logistyki "Dialog" z Akademii Ekonomicznej im. K. Adamieckiego w Katowicach, Koło Naukowe "InnTrans" z Politechniki Szczecińskiej, Koło Naukowe „AELOGIC” z Akademii Ekonomicznej w Poznaniu.

Zwyciężyła reprezentacja Akademii Ekonomicznej z Poznania, druga była Politechnika Krakowska zaś trzecia Politechnika Poznańska. Podczas wręczania nagrody Grzegorz Zakrzewski, Dyrektor Personalny Wincanton, powiedział: - Jest dla nas zaszczytem sponsorowanie wydarzenia, które pozwala rozwijać młode talenty i kształcić przyszłych specjalistów  przyszłej kadry pracowniczej, a takie wydarzenia jak Warszawskie Mistrzostwa Logistyków  stwarzają doskonałe możliwości zarówno dla potencjalnych pracowników, jak i  dla przyszłego pracodawcy. Zawody te dały możliwość oceny predyspozycji przyszłej kadry logistycznej w warunkach jak najbardziej zbliżonych do naturalnych.

Spytany o zdanie Piotr Lachowski z C.H. Robinson stwierdził: - Wreszcie w Warszawie odbyły się praktyczne zawody dla młodych logistyków, którzy dopiero poznają tajniki branży TSL. Myślę, że to świetny pomysł, który należy kontynuować, a w przypadku firm z branży – zdecydowanie wspierać. Sytuacja na rynku pracy jest coraz gorsza dla pracodawców, a więc pozyskanie młodych, dynamicznych i otwartych ludzi leży w ich interesie.

- Mistrzostwa zostały zorganizowane w sposób profesjonalny i przemyślany. Bardzo dobrze oceniam przygotowanie merytorycznie zadań przedstawionych do opracowania przez studentów. Podobało mi się również przygotowanie materiałów, sal i scenariusza zajęć. Liczna obecność przedstawicieli różnych uczelni dowiodła dużego zainteresowania, co wskazuje na zasadność tego typu eventów na przyszłość. - dodał Rafał Szumski z DHL Express. - Mistrzostwa dają dużą możliwość poznania aktualnego poziomu wiedzy studentów, są dobrym miejscem spojrzenia na potencjalne przyszłe kadry firm z branży TSL. Gratuluję organizatorom, sponsorom i przede wszystkim zwycięzcom, choć tak naprawdę gratulacje należą się wszystkim uczestnikom, gdyż zadania do opracowania nie były łatwe, ale z takimi będą się absolwenci stykać w swojej codziennej przyszłej pracy.

Ostatnio zmieniany wtorek, 13 listopad 2007 13:50

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Nowa specjalność DTW Logistics - obsługa logistyczna hurtowni leków weterynaryjnych

Nowa specjalność DTW Logistics - obsługa logistyczna hurtowni leków weterynaryjnych

DTW Logistics, polski operator logistyczny specjalizujący się w logistyce kontraktowej, transporcie i spedycji międzynarodowej rozszerzył...

Solaris dostarczy kolejnych 10 autobusów elektrycznych do Miejskich Zakładów Autobusowych…

Solaris dostarczy kolejnych 10 autobusów elektrycznych do Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie

Przedstawiciele Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie oraz firm Solaris Bus & Coach S.A. i BZ...

IVECO uruchamia serwisy Truck Stations przy najważniejszych europejskich trasach przewozowych

IVECO uruchamia serwisy Truck Stations przy najważniejszych europejskich trasach przewozowych

IVECO rozpoczęło program akredytacyjny dla swojej sieci, który umożliwia punktom dysponującym specjalistycznym i wydajnym serwisem...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj