logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Aktywne kobiety u steru TNT w Polsce

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
64 proc. ścisłego kierownictwa firmy kurierskiej TNT w Polsce stanowią kobiety.

W 14-osobowym kierownictwie firmy jest aż 9 kobiet. - Jesteśmy ewenementem, nie tylko w branży transportowej - tradycyjnie nazywanej męskim sektorem - mówi Izabela Jochym, dyrektor HR TNT Express Poland.

Panie odpowiadają w TNT za: jakość, bezpieczeństwo, obsługę klienta, projekty strategiczne, kadry, finanse, projekty odpowiedzialności społecznej, administrację, dział zakupów. Co więcej: z grona menedżerów stojących na czele czterech wyodrębnionych struktur terytorialnych aż trzy to kobiety - odpowiadają za regiony: centralny, południowy, zachodni.

Kobiety stanowią 42 proc. pracowników TNT, a spośród osób z wykształceniem wyższym - aż 62 proc. Zatrudnione w TNT panie są dynamicznymi menedżerkami, przedstawicielkami handlowymi, pracownicami wielu innych działów, a także… kurierkami. Po pracy nie przestają być aktywne: mają swoje zainteresowania, które realizują z entuzjazmem. Poniżej prezentujemy trzy panie, których pasje to: konie, budowa domów i muzyka.

Iwona Skwarska jest dyrektor finansową i członkinią zarządu TNT Express Poland. Swą wielką pasję - jazdę konną - zawdzięcza trzynastoletniemu synowi. - Jeżdżę regularnie, zwykle trzy razy w tygodniu, w stylu angielskim, który imponuje mi elegancją i subtelnością. Najczęściej jeżdżę na kilkunastoletniej klaczy Tawernie - opowiada Iwona Skwarska. - Dlaczego jazda konna? To sport wyjątkowy, żywiołowy. Uwielbiam kontakt z końmi - wspaniałymi, łagodnymi i przyjaznymi zwierzętami. Jeździectwo to sport ogólnorozwojowy, ale przede wszystkim szkoła charakteru. Nie ma miejsca na dobre wrażenie, gdy brakuje zdecydowania i techniki. To konfrontacja z naturą, z rzeczywistością tu i teraz. Konie to łagodne, ale duże i płochliwe zwierzęta, które nie mają świadomości swojej siły. Sztuka polega na tym, by koń uznał i uszanował nas w roli przywódcy. Trzeba być jednak przygotowanym na natychmiastową reakcję przy pełnym opanowaniu i zachowaniu zimnej krwi. W biurze Iwony Skwarskiej stoją dwie figurki koni - to tylko niewielka część jej kolekcji akcesoriów jeździeckich.

Pasją Barbary Tomżyńskiej, menedżerki odpowiedzialnej w TNT za projekty strategiczne, jest… budowa domów. Za nią już dwa takie projekty - w obu była inwestorem. - Zawodowo zajmuję się zarządzaniem, a każdy projekt to rodzaj kreacji - tłumaczy - Co jest warunkiem sukcesu? Podstawowa sprawa to zorganizować środki, wybrać odpowiedni projekt i wymagane pozwolenia. Potem to już tylko przyjemność - tym większa, im lepsze ekipy uda się dobrać i prace postępują bez zgrzytów. Największą frajdą jest etap wykańczania i meblowania - to lubią chyba wszystkie kobiety.
Barbara Tomżyńska swą pasję mogła realizować również w pracy - została "głównym architektem” nowej siedziby TNT. Ale i prywatnie ma dalsze plany: - Podobno pierwszy dom buduje się dla wroga, drugi dla przyjaciela, a ten trzeci dla siebie... Może więc kolejny dom? - zastanawia się Barbara Tomżyńska.

Violetta Sierla jest regionalnym przedstawicielem handlowym w gdańskim oddziale TNT i… dyplomowaną wokalistką. - Ukończyłam Szkołę Muzyczną na kierunku wokalnym. Muzycznie spełniłam się w Polskim Chórze Kameralnym, gdzie byłam pierwszym sopranem. Teraz śpiewam głównie z moimi przyjaciółmi gospel: to dla mnie muzyka duszy, zapomnienie o sobie, wyciszenie, ale i ogromna radość - mówi Violetta Sierla - Obecnie zdarza mi się występować m.in. na spotkaniach Pomorskiego Forum Kobiet. A na co dzień podśpiewuję w aucie: włączam płytę i śpiewam na całe gardło. Do ulubionych kompozytorów Violetty Sierli należy Mozart i Bach, a także… Kayah, natomiast z nurtu gospel - Kirk Franklin. - Jak reagują współpracownicy, gdy zdarza mi się nucić w pracy? Zatykają uszy! (W tym momencie protestuje kierownik gdańskiego oddziału TNT, Rafał Żaboklicki: - Mieliśmy okazję poznać talent Violetty podczas spotkania opłatkowego - jej śpiew jest niesamowity!).

Ostatnio zmieniany piątek, 06 marzec 2009 14:46

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Nowa specjalność DTW Logistics - obsługa logistyczna hurtowni leków weterynaryjnych

Nowa specjalność DTW Logistics - obsługa logistyczna hurtowni leków weterynaryjnych

DTW Logistics, polski operator logistyczny specjalizujący się w logistyce kontraktowej, transporcie i spedycji międzynarodowej rozszerzył...

Solaris dostarczy kolejnych 10 autobusów elektrycznych do Miejskich Zakładów Autobusowych…

Solaris dostarczy kolejnych 10 autobusów elektrycznych do Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie

Przedstawiciele Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie oraz firm Solaris Bus & Coach S.A. i BZ...

IVECO uruchamia serwisy Truck Stations przy najważniejszych europejskich trasach przewozowych

IVECO uruchamia serwisy Truck Stations przy najważniejszych europejskich trasach przewozowych

IVECO rozpoczęło program akredytacyjny dla swojej sieci, który umożliwia punktom dysponującym specjalistycznym i wydajnym serwisem...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj