logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Nowe specjalności w Wyższej Szkole Logistyki

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Zarządzanie bezpieczeństwem i higieną pracy oraz Rachunkowość i zarządzanie finansami przedsiębiorstw  to nowe specjalności, w jakich od października kształcić będzie Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu. Obie utworzone zostały na kierunku Zarządzanie. Nauka na pierwszej specjalności, skierowanej do przyszłych pracowników służb BHP, potrwa trzy lata i zakończy się uzyskaniem tytułu licencjata. Druga specjalność, dostępna jest natomiast na studiach II stopnia i przygotowuje absolwentów do pracy na stanowiskach zarządczych.

Obie specjalności powołane zostały decyzją Senatu WSL z dnia 1 lipca 2009 roku.

ZARZĄDZANIE BEZPIECZEŃSTWEM I HIGIENĄ PRACY
- Unia Europejska przykłada duże znaczenie do warunków pracy w przedsiębiorstwach. Zmiany przepisów dotyczących funkcjonowania służby bezpieczeństwa i higieny pracy w przedsiębiorstwach i różnego rodzaju instytucjach, brak kadr z wyższym wykształceniem spełniających kryteria zawodu oraz duży popyt na rynku pracy dla absolwentów, to tylko niektóre powody utworzenia specjalności Zarządzanie bezpieczeństwem i higiena pracy - wymienia doc. dr inż. Ireneusz Fechner, Kanclerz Wyższej Szkoły Logistyki. - Ta specjalność staje się nie tylko modna, ale także daje perspektywy zdobycia atrakcyjnego zawodu oraz umożliwia podniesienie kwalifikacji również osobom pracującym już na stanowiskach związanych z bezpieczeństwem i higieną pracy. O jej atrakcyjności świadczy chociażby zainteresowanie, jakim cieszą się studia podyplomowe Menedżer bezpieczeństwa i higieny pracy w WSL.

Poza tym, Wyższa Szkoła Logistyki, jest jedyną uczelnią w Polsce, posiadającą certyfikat uznania kompetencji jednostki edukacyjnej, kształcącej w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy, nadany przez Centralny Instytut Ochrony Pracy - Państwowy Instytut Badawczy w Warszawie.
W ramach trzyletniej nauki  studenci Wyższej Szkoły Logistyki otrzymują nie tylko dyplom licencjata potwierdzający kwalifikacje w dziedzinie bhp i uprawniający do objęcia stanowiska starszego inspektora, a po rocznym stażu pracy specjalisty w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy. Otrzymują także świadectwo ukończenia pełnowymiarowego kursu dla inspektorów ochrony przeciwpożarowej w zakładach pracy (wydane przez Szkołę Aspirantów PSP w Poznaniu) oraz zaświadczenie o ukończeniu kursu udzielania pierwszej pomocy. Posiadanie uprawnień w dziedzinie bhp i ppoż jest ogromnym atutem absolwenta WSL na rynku pracy, ponieważ pracodawca może zatrudnić jednego pracownika z kompletem potrzebnych uprawnień, a nie dwóch różnych specjalistów mających kompetencje w odrębnych dziedzinach.

RACHUNKOWOŚĆ I ZARZĄDZANIE FINANSAMI PRZEDSIĘBIORSTW
- Rachunkowość i zarządzanie finansami przedsiębiorstw to specjalność przyszłościowa na współczesnym rynku pracy  - twierdzi dr Ryszard Orliński, wykładowca Wyższej Szkoły Logistyki i jej pomysłodawca. - Rachunkowość jest swoistym "językiem" biznesu, nabierającym coraz większego znaczenia w działalności gospodarczej. Informacje pochodzące z rachunkowości stają się podstawą podejmowania decyzji finansowych i majątkowych. Odpowiedzialne zarządzanie finansami to umiejętność dobrego menedżera.

Proponowane w ramach specjalności przedmioty, poszerzają wiedzę ekonomiczną studentów w zakresie zarządzania finansami i rachunkowości. Oferta ta skierowana jest do absolwentów studiów pierwszego stopnia różnych kierunków i kończy się uzyskaniem tytułu magistra. W ciągu dwóch lat nauki, studenci poznają między innymi kodeks karny i kodeks cywilny, funkcje analizy ekonomicznej, specyfikę rachunkowości ubezpieczeniowej. W programie nie zabraknie także takich przedmiotów jak: zarządzanie inwestycjami kapitałowymi, międzynarodowe standardy rachunkowości, bilansoznawstwo i zarządzanie ryzykiem.

Ostatnio zmieniany czwartek, 30 lipiec 2009 12:12

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Nowa specjalność DTW Logistics - obsługa logistyczna hurtowni leków weterynaryjnych

Nowa specjalność DTW Logistics - obsługa logistyczna hurtowni leków weterynaryjnych

DTW Logistics, polski operator logistyczny specjalizujący się w logistyce kontraktowej, transporcie i spedycji międzynarodowej rozszerzył...

Solaris dostarczy kolejnych 10 autobusów elektrycznych do Miejskich Zakładów Autobusowych…

Solaris dostarczy kolejnych 10 autobusów elektrycznych do Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie

Przedstawiciele Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie oraz firm Solaris Bus & Coach S.A. i BZ...

IVECO uruchamia serwisy Truck Stations przy najważniejszych europejskich trasach przewozowych

IVECO uruchamia serwisy Truck Stations przy najważniejszych europejskich trasach przewozowych

IVECO rozpoczęło program akredytacyjny dla swojej sieci, który umożliwia punktom dysponującym specjalistycznym i wydajnym serwisem...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj