logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

II Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna - są już półfinaliści

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ponad 500 uczniów z 99 szkół z całej Polski zakwalifikowało się do etapu okręgowego II Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Od wielkiego finału dzieli ich jeszcze jeden krok - test wielokrotnego wyboru, który odbędzie się 10 grudnia 2009 r.

Do etapu szkolnego olimpiady zgłosiło się w październiku 4492 uczniów z 132 szkół z całej Polski. Uczestnicy musieli wykazać się znajomością takich zagadnień, jak.: transport morski, spedycja, komunikacja miejska czy opakowania. Najlepsi okazali się uczniowie z Zespołu Szkół nr 1 z Wielunia, Zespołu Szkół z Częstochowy oraz Powiatowego Zespołu nr 3 Szkół Technicznych i Ogólnokształcących z Oświęcimia. To właśnie z tych placówek najwięcej uczniów zakwalifikowało się do drugiego etapu. W konkursie okręgowym weźmie udział 527 osób. Na uczestników czeka test wielokrotnego wyboru. Pytania z szeroko pojętej logistyki będą tym razem trudniejsze, a egzamin nie odbędzie się w rodzimych szkołach, a w placówkach, wyznaczonych przez organizatora. Etap okręgowy obejmuje jedenaście okręgów. Test będzie więc przeprowadzony 10 grudnia w jedenastu miastach: w Warszawie, Poznaniu, Szczecinie, Elblągu, Sulechowie, Wrocławiu, Łodzi, Wieluniu, Sandomierzu, Oświęcimiu i Brzesku. Najlepsi uczniowie zakwalifikują się do finału, który odbędzie się 19 marca w siedzibie Wyższej Szkoły Logistyki, organizatora Olimpiady. Na laureatów Olimpiady czekają nie tylko wartościowe nagrody rzeczowe, ale także zwolnienie z pisemnej części egzaminu z przygotowania zawodowego w zawodach technik logistyk i technik spedytor oraz bezpłatne studia w Wyższej Szkole Logistyki. Wyróżniona zostanie również najlepsza szkoła. Partnerami merytorycznymi Olimpiady są: Instytut Logistyki  i Magazynowania oraz Polskie Towarzystwo Logistyczne. Przedsięwzięcie sponsorują firmy: Panopa Logistik Polska, Volkswagen Poznań, DPD Polska, Agrobex, DHL Express, L-systems, Elettric80, Kuehne+Nagel oraz Raben. Patronat medialny objęły: Czasopismo „Logistyka”, „Polska Głos Wielkopolski”  „Polska Gazeta Transportowa”, „Logistyka a jakość”, „Transport i Spedycja”, „Nowoczesny Magazyn”, portal logistyka.net.pl, Spedycje.pl, Forumtransportu.pl, transport.pl oraz Studentnews.pl.

Ostatnio zmieniany wtorek, 03 listopad 2009 12:21

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

W życie wchodzi CETA - umowa o wolnym handlu pomiędzy…

W życie wchodzi CETA - umowa o wolnym handlu pomiędzy Kanadą a Unią Europejską

Podpisana 30 października 2016 roku w Brukseli umowa o wolnym handlu pomiędzy Kanadą a Unią...

Dwuwymiarowy łańcuch dostaw, czyli jak wdrażać dyrektywę fałszywkową

Dwuwymiarowy łańcuch dostaw, czyli jak wdrażać dyrektywę fałszywkową

Instytut Logistyki i Magazynowania zaprasza 5.10.2017 r. na szkolenie pt. "Dwuwymiarowy łańcuch dostaw, czyli jak...

Agility ocenia wpływ Brexitu na rynki wschodzące

Agility ocenia wpływ Brexitu na rynki wschodzące

Agility, globalny dostawca zintegrowanych rozwiązań logistycznych, opublikował raport o sytuacji na rynkach wschodzących w pierwszej...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj