logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Comarch liderem na liście "Rzeczpospolitej"

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
W najnowszej edycji Listy 2000 publikowanej przez „Rzeczpospolitą” za najbardziej innowacyjną i najbardziej rozwijającą się firmę uznano Comarch.

Kapituła nagrody Dobra Firma przyznała również Comarchowi tytuł najszybciej rozwijającego się przedsiębiorstwa z Listy 2000. Comarch prowadzi prace badawczo-rozwojowe w sektorach: telekomunikacyjnym, bankowości, handlu i usług, administracji publicznej oraz małych i średnich firm. Na działalność badawczo-rozwojową w 2008 r. Comarch przeznaczył 93 mln zł (rok wcześniej 96,6 mln zł). Większość produktów, które sprzedaje Comarch powstaje wewnątrz organizacji. Działalnością R&D, która pochłania 15 proc. przychodów przedsiębiorstwa, zajmuje się w Comarchu 1,1 tys. pracowników.

- Wdrażanie innowacji w ramach samych produktów i doskonalenie rozwiązań podnoszących ich konkurencyjność, to nasza definicja działań R&D - mówi profesor Janusz Filipiak, prezes firmy Comarch.

Działalność R&D finansowana jest w Comarchu z funduszy unijnych m.in. z Sektorowego Programu Operacyjnego, Programu Ramowego, projektów celowych Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, EUREKA/CELTIC.

- Nakłady Comarchu na innowacyjność przekraczają nie tylko średnią dla Polski, która ze wskaźnikiem 0,6 proc. PKB wydatków na badania i rozwój wlecze się w ogonie Europy, ale i średnią dla krajów skandynawskich, wydających na B&R 3-5 proc. swojego PKB - mówi Paweł Prokop, wiceprezes Comarch.

Tegoroczni liderzy innowacyjności Listy 2000 rankingu „Rzeczpospolitej” w swoich strukturach mają wyodrębnione centra badawczo-rozwojowe. Firmy te uchroniły się od turbulencji związanych ze spowolnieniem gospodarczym. Mimo trudniejszych warunków rynkowych w 27 przedsiębiorstwach (na 66 sklasyfikowanych w rankingu innowacyjności) zatrudnienie w działach B&R nieznacznie, ale jednak wzrosło.

Ostatnio zmieniany czwartek, 26 listopad 2009 13:45

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Solaris wchodzi na rynek holenderski

Solaris wchodzi na rynek holenderski

40 przegubowych autobusów nowy Solaris Urbino 18 zostanie zamówionych przez firmę Connexxion. Będąca własnością Trandev,...

Płatności BLIKiem u kuriera DPD Polska

Płatności BLIKiem u kuriera DPD Polska

Z początkiem kwietnia br. DPD Polska wprowadziła możliwość realizacji należności za pobranie przez system BLIK...

Fundacja GS1 Polska dołączyła do grona wystawców podczas XII Targów…

Fundacja GS1 Polska dołączyła do grona wystawców podczas XII Targów eHandlu

10 maja 2017 roku w Gdańsku odbędzie się największa impreza w formule targowej skierowana do...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj