logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

DHL Express stawia na wolontariat pracowniczy

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Już po raz czwarty DHL Express przeprowadził akcję wolontariatu pracowniczego w ramach projektu „Dostrzegamy Innych Ludzi".W ramach IV edycji programu wolontariackiego „Dostrzegamy Innych Ludzi” odbyło się 11 spotkań w całej Polsce, w których uczestniczyło ponad 770 najmłodszych użytkowników dróg. Wolontariusze DHL Express dotarli do wybranych przez siebie lokalnych szkół podstawowych, gimnazjów i przedszkoli. Każdy z projektów był opracowywany indywidualnie, w oparciu o konkretne potrzeby społeczności lokalnej i wiek uczestników. Dla tych najmłodszych przeprowadzone zostały konkursy dydaktyczne z nagrodami. Uczestnicy spotkań przygotowywali też specjalne niespodzianki dla wolontariuszy, na przykład własnoręcznie wykonane prace plastyczne. Wsparciem dla wolontariuszy były materiały edukacyjne przekazane przez Stowarzyszenie na Rzecz Poprawy Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego „Droga i Bezpieczeństwo". Do udziału zaproszeni w spotkaniach byli także przedstawiciele policji. Uczestnicy otrzymali opaski odblaskowe DHL.

- Zdajemy sobie sprawę z tego jak ważną rolę w kwestii bezpieczeństwa ruchu drogowego odgrywa edukacja i jak ważne jest to, aby już od najmłodszych lat kształcić dobre nawyki. Stąd nasze projekty wolontariackie skierowane były do najmłodszych użytkowników dróg -  mówi Edyta Turkiewicz, dyrektor ds. komunikacji i PR DHL Express (Poland). - Od lat wspieramy inicjatywy naszych pracowników, zarówno w ramach wolontariatu pracowniczego jak i innych akcji charytatywnych i prospołecznych. Satysfakcja i chęć niesienia pomocy innym, motywują cały zespół do rozszerzania tego typu działań.

W ramach projektu uruchomiona została specjalna strona intranetowa dla pracowników firmy „Wolontariat DHL”, gdzie znalazły się opisy przeprowadzonych projektów oraz materiały edukacyjne.

- Współpraca z DHL Express przy programie wolontariatu przebiegała bardzo sprawnie i bezproblemowo. Cieszy nas fakt, że wspólnie możemy działać na rzecz dobra ogólnospołecznego, jakim jest bezpieczeństwo na drogach. Jednocześnie mamy nadzieję na rozwój zapoczątkowanej w 2009 roku współpracy -  podsumował Ryszard Fonżychowski, prezes Stowarzyszenia „Droga i Bezpieczeństwo”.

Program wolontariatu pracowniczego „Dostrzegamy Innych Ludzi” w DHL Express jest realizowany od sierpnia 2006 roku. Dotychczas w ramach tego programu ponad 120 pracowników DHL zgłosiło i zrealizowało 27 projektów z dziedziny edukacji, kultury i sportu,  np. z zakresu udzielania pierwszej pomocy medycznej, organizacji czasu dla dzieci i młodzieży w świetlicach środowiskowych oraz wyjazdów wakacyjnych dla dzieci niepełnosprawnych i ubogich, a także aukcje charytatywne wśród pracowników na rzecz wybranych fundacji i ośrodków. Strategia Społecznej Odpowiedzialności Biznesu jest częścią globalnej misji firmy oraz jedną z 7 Wartości Korporacyjnych DHL Express. W ramach globalnej Strategii 2015 - DHL wspiera projekty edukacyjne - GoTeach, co wpisuje się w akcję wolontariatu pracowniczego „Dostrzegamy Innych Ludzi”, logistyczne akcje pomocy ofiarom kataklizmów (zespół szybkiego reagowania - Disaster Response Team) - GoHelp oraz działania na rzecz ochrony klimatu - GoGreen.

Ostatnio zmieniany wtorek, 16 marzec 2010 12:00

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Nowa specjalność DTW Logistics - obsługa logistyczna hurtowni leków weterynaryjnych

Nowa specjalność DTW Logistics - obsługa logistyczna hurtowni leków weterynaryjnych

DTW Logistics, polski operator logistyczny specjalizujący się w logistyce kontraktowej, transporcie i spedycji międzynarodowej rozszerzył...

Solaris dostarczy kolejnych 10 autobusów elektrycznych do Miejskich Zakładów Autobusowych…

Solaris dostarczy kolejnych 10 autobusów elektrycznych do Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie

Przedstawiciele Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie oraz firm Solaris Bus & Coach S.A. i BZ...

IVECO uruchamia serwisy Truck Stations przy najważniejszych europejskich trasach przewozowych

IVECO uruchamia serwisy Truck Stations przy najważniejszych europejskich trasach przewozowych

IVECO rozpoczęło program akredytacyjny dla swojej sieci, który umożliwia punktom dysponującym specjalistycznym i wydajnym serwisem...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj