logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Business Superbrand dla PKP Intercity

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
PKP Intercity została uznana za jedną z najsilniejszych marek na polskim rynku biznesowym (b2b), otrzymując tytuł Business Superbrand Polska 2010.Superbrands to najbardziej prestiżowy tytuł, jakim środowisko marketingowe nagradza firmy. Nagroda jest jedynym na rynku wyróżnieniem dla działu marketingu firmy za konsekwentne kreowanie silnej marki. Polski konkurs Superbrands jest częścią światowego projektu, który wyłania liderów rynku w ponad 80 krajach świata. Marka PKP Intercity oceniana była w kategorii Business Superbrands, która obejmuje najsilniejsze i najbardziej rozpoznawalne marki business to business obecne na polskim rynku. Rada Marek, składająca się ze specjalistów w tej dziedzinie, oceniła w tym roku ponad 1000 marek b2b.

- Tytuł Business Superbrand to duże wyróżnienie dla PKP Intercity. Kreując wizerunek naszej marki, chcemy być postrzegani jako partner w podróży - godny zaufania przewoźnik zapewniający pasażerom komfort oraz wysokiej jakości serwis. Nie ustajemy w wysiłkach, aby cały czas udoskonalać ofertę i spełniać oczekiwania naszych pasażerów, a wyróżnienie Superbrands zobowiązuje i jest dla nas mobilizacją do dalszego rozwoju - mówi Grzegorz Mędza, prezes zarządu PKP Intercity.

Do Spółki PKP Intercity należą brandy EIC (Experess InterCity) i TLK (Twoje Linie Kolejowe). EIC to najszybsze i najbardziej komfortowe składy jeżdżące po polskich torach. Są to pociągi dzienne, objęte pełną rezerwacją miejsc. Pociągi EIC łączą ze stolicą największe miasta w Polsce. W ich składach znajdują się klimatyzowane wagony klasy 1 i 2, zarówno bezprzedziałowe, jak i przedziałowe, a także wagony restauracyjne lub barowe. TLK to rozbudowana ogólnopolska sieć dalekobieżnych połączeń w segmencie ekonomicznym. Wśród pociągów TLK znajdują się zarówno połączenia dzienne, jak i nocne.

- Nasz projekt nie tylko prezentuje najsilniejsze marki na polskim rynku. Tworzy również elitarny klub najbardziej rozpoznawalnych firm i służy jako narzędzie marketingowe w dziedzinie promocji brandingu. Jest potwierdzeniem skuteczności i trafności działań podejmowanych na rzecz budowy wizerunku marek - mówi Nina Kowalewska-Motlik z agencji New Communications, realizującej projekt Superbrands w Polsce.

W listopadzie Spółka PKP Intercity odebrała również pierwszą nagrodę w rankingu "Polskie Firmy", który ocenia rodzime przedsiębiorstwa pod względem wzrostu dynamiki przychodów. Jak wynika z badań Dun&Bradstreet przychody PKP Intercity za 2009 rok wzrosły o 69% w stosunku do roku 2008. Jest to najlepszy wynik wśród polskich firm. Ranking "Polskie Firmy" wyróżnia firmy z udziałem kapitału polskiego, zarówno prywatnego, jak i Skarbu Państwa. Został on przygotowany przez redakcję ”Dziennika Gazety Prawnej” wspólnie z największą na świecie wywiadownią gospodarczą Dun&Bradstreet.

Ostatnio zmieniany czwartek, 25 listopad 2010 08:52

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Bezpłatna konferencja "E-administracja dla biznesu" już wkrótce!

Bezpłatna konferencja "E-administracja dla biznesu" już wkrótce!

Instytut Logistyki i Magazynowania serdecznie zaprasza do udziału w III edycji konferencji e-ADMINISTRACJA DLA BIZNESU...

Grupa ORLEN będzie rozwijała działalność na rynku paliw lotniczych

Grupa ORLEN będzie rozwijała działalność na rynku paliw lotniczych

Dalsze umacnianie pozycji rynkowej, wiodąca rola w obsłudze samolotów i dostarczaniu infrastrukturalnych rozwiązań w obszarze...

Grupa Raben przejmuje udziały we włoskiej spółce SITTAM

Grupa Raben przejmuje udziały we włoskiej spółce SITTAM

Grupa Raben przejęła właśnie 20% udziałów w spółce SITTAM, która jest liderem na włoskim rynku...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj