logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

90 lat firmy STILL

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
W roku 1920 Hans Still założył w Hamburgu zakład naprawczy silników elektrycznych sygnowany swoim nazwiskiem. Przez 90 lat działalności firma STILL, z małego przedsiębiorstwa, przerodziła się w międzynarodowy koncern specjalizujący się w dziedzinie intralogistyki. W tym roku w Hamburgu osoby związane z firmą świętowały dziewięćdziesiąte urodziny firmy.Mimo tak wielkich przemian, jakim uległa struktura koncernu oraz przedmiot jego działalności, wizja Hansa Stilla pozostała niemal niezmieniona. Przedsiębiorca bazował na trzech głównych myślach przewodnich: innowacja na każdym obszarze działania; silna, godna zaufania marka oraz człowiek, jako najważniejsza część przedsiębiorstwa.

Marka
- Hans Still szybko zauważył, że rozwijający się transport towarów wymaga innowacyjnych rozwiązań logistycznych - mówi Jan Knoef, prezes zarządu firmy STILL. - Był przekonany o tym, że tylko pod silną marką pracownicy będą mogli nieustannie opracowywać dla klientów efektywne rozwiązania.

Już w latach 40. Hans Still stworzył mobilny zespół wyspecjalizowanych serwisantów i ujednolicił ich wizerunek wśród odbiorców zarówno w kwestii procedur działania jak i wyglądu. Działania te znacznie wyprzedzały obowiązujące na rynku zasady prowadzenia firmy i umożliwiły Stillowi umiędzynarodowienie sprzedaży oraz znaczny rozwój przedsiębiorstwa.

Innowacja
Firma Still na początku swojej działalności odnosiła sukcesy w dziedzinie przenośnych generatorów prądu. Dopiero wprowadzenie do produkcji pojazdów transportowych napędzanych silnikiem elektrycznym okazało się przełomowe w historii Stilla. Rosnący przepływ towarów oraz materiałów w okresie „cudu gospodarczego” w latach pięćdziesiątych w dużym stopniu przyczyniły się do rozwoju firmy. Idea innowacyjności przyświecała Stillowi przez kolejne dziesięciolecia. Już na początku lat siedemdziesiątych wózki widłowe firmy Still były w stanie sprostać nadchodzącym wyzwaniom transportu kontenerowego. Bez problemu przechodziły również tzw. „test kalifornijski”, mierzący poziom emisji zanieczyszczeń. Już wówczas wszystkie wózki mieściły się w ramach zaostrzonych norm w zakresie ochrony środowiska. Lata osiemdziesiąte z kolei, firma Still rozpoczęła od zaprezentowania pierwszego na świecie wózka widłowego w technologii hybrydowej, wskazując branży kierunek rozwoju. Początek nowego stulecia to innowacja zmieniająca oblicze produktów marki Still - rewolucja zapoczątkowana przez prezentację futurystycznego wózka RXX.

Człowiek
W wizji firmy Hansa Stilla, jej siłę stanowić mieli ludzie. To dlatego u niemieckiego producenta tak wielki nacisk kładło się na nienazwany jeszcze wówczas Employer Branding, czyli budowanie tożsamości pracownika z marką pracodawcy. Obecnie przykładem takich działań jest tworzenie zakładowych zespołów sportowych czy też własne zaplecze socjalne firmy. Każdy z pracowników może również zgłosić innowacyjny pomysł, który w jego mniemaniu usprawni działalność firmy, lub udoskonali jej produkty.

Still dzisiaj
Obecnie Still to nie tylko produkcja wózków widłowych. STILL steruje kompletnymi flotami wózków oraz optymalizuje wszelkie procesy w magazynie. Firma proponuje usługi doradcze w zakresie intralogistyki, wózki jezdniowe, aplikacje oprogramowań oraz rozwiązania systemowe. Szybki serwis oraz gęsta sieć serwisantów w całej Europie zapewniają wysoką rentowność oraz bezpieczeństwo procesów produkcyjnych. Dokładnie tak jak wyobrażał to sobie Hans Still 90 lat temu.

Ostatnio zmieniany środa, 08 grudzień 2010 10:13

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

W życie wchodzi CETA - umowa o wolnym handlu pomiędzy…

W życie wchodzi CETA - umowa o wolnym handlu pomiędzy Kanadą a Unią Europejską

Podpisana 30 października 2016 roku w Brukseli umowa o wolnym handlu pomiędzy Kanadą a Unią...

Dwuwymiarowy łańcuch dostaw, czyli jak wdrażać dyrektywę fałszywkową

Dwuwymiarowy łańcuch dostaw, czyli jak wdrażać dyrektywę fałszywkową

Instytut Logistyki i Magazynowania zaprasza 5.10.2017 r. na szkolenie pt. "Dwuwymiarowy łańcuch dostaw, czyli jak...

Agility ocenia wpływ Brexitu na rynki wschodzące

Agility ocenia wpływ Brexitu na rynki wschodzące

Agility, globalny dostawca zintegrowanych rozwiązań logistycznych, opublikował raport o sytuacji na rynkach wschodzących w pierwszej...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj