logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Wyższa Szkoła Logistyki liderem we współpracy ze szkołami

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Wyższa Szkoła Logistyki jako jedyna w Polsce realizuje autorski program współpracy ze szkołami średnimi i policealnymi kształcącymi w zawodach technik logistyk i technik spedytor. Partnerem WSL jest ponad 200 szkół i blisko 400 nauczycieli.
Uczelnia kilka lat temu przyszła z pomocą tym nauczycielom, którzy niemal z dnia na dzień zostali zobligowani do prowadzenia zajęć z nieznanych im dotąd przedmiotów logistycznych. Na rynku nie było podręczników i pomocy dydaktycznych. Wobec tego Wyższa Szkoła Logistyki uruchomiła studia podyplomowe dla nauczycieli. Wykładowcy uczelni wraz z pracownikami Instytutu Logistyki i Magazynowania napisali podręczniki dla uczniów i regularnie pomagają w gromadzeniu materiałów pomocnych w prowadzeniu zajęć, a dzięki umowom partnerskim z czołowymi w kraju przedsiębiorstwami, poznańska uczelnia daje możliwość zobaczenia logistyki w praktyce.

Tylko w ostatnim roku akademickim, 40 szkół ponadgimnazjalnych kształcących w zawodach technik logistyk i technik spedytor odwiedziło WSL. To ponad 1400 uczniów i prawie 100 nauczycieli. Podczas pobytu w Wyższej Szkole Logistyki, uczniowie uczestniczą w wykładach o tematyce logistycznej, zwiedzają Krajowe Laboratorium RFID oraz jedną z firm, współpracujących z uczelnią.
Funkcjonuje również portal internetowy http://www.szkolysrednie.wsl.com.pl/ będący platformą wymiany informacji pomiędzy nauczycielami. Portal jest na bieżąco uzupełniany o materiały dydaktyczne pozyskiwane od firm partnerskich.
W ramach programu, WSL od pięciu lat organizuje także Forum Nauczycielskie. Konferencja jest nie tylko corocznym podsumowaniem pomocy jaką WSL oferuje nauczycielom kształcącym w zawodach technik logistyk i technik spedytor, ale również ma na celu poprawę edukacji logistycznej w szkołach ponadgimnazjalnych. Podczas jednych z warsztatów zidentyfikowano wady programu kształcenia w zawodach technik logistyk i technik spedytor, dzięki czemu rozpoczęto pracę nad zmianami podstaw programowych w Ministerstwie Edukacji Narodowej.

Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna to kolejny projekt stworzony przez Wyższą Szkołę Logistyki z myślą o uczniach szkół ponadgimnazjalnych. W roku akademickim 2011/2012 odbędzie się czwarta edycja konkursu, który ma na celu nie tylko rozbudzać wśród młodych ludzi zainteresowanie tematyką logistyczną, ale także pomóc ocenić program nauczania w szkołach średnich i policealnych. Co roku liczba uczestników wzrasta dwukrotnie. W pierwszej edycji startowało 1835 uczniów z całej Polski, w ostatniej - już ponad 4600 osób.
Kolejnym krokiem WSL było skojarzenie praktyki gospodarczej ze szkołami w celu dopasowania wzajemnych oczekiwań. Powołano projekt "Wielkopolska musi wiedzieć - partnerstwo szkolnictwa zawodowego i rynku pracy kluczem do podniesienia atrakcyjności zawodów technik logistyk i technik spedytor w województwie wielkopolskim". Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, zakłada utworzenie w województwie wielkopolskim platformy komunikacyjnej pomiędzy szkołami prowadzącymi kształcenie w zawodach branży TSL, a rynkiem pracy zgłaszającym potrzeby zatrudniania absolwentów tych specjalności. Po zakończeniu projektu, działania mają być rozszerzone na obszar całego kraju.
Również w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego realizowany jest projekt "Wirtualne laboratoria - sukces innowacji". Celem projektu jest stworzenie innowacyjnej metody kształcenia z wykorzystaniem zaawansowanych technologii informacyjno-komunikacyjnych w prowadzeniu laboratoriów zawodowych w szkołach ponadgimnazjalnych (Wirtualnych Laboratoriów). Projekt jest realizowany na obszarze całego kraju.

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Ekol Logistics otwiera spółkę w Słowenii

Ekol Logistics otwiera spółkę w Słowenii

Realizując strategie osiągnięcia pozycji jednego z wiodących operatorów logistycznych w Europie, posiadającego własne zasoby, w...

IVECO zdobyło dwie nowe nagrody „Sustainable Truck of the Year…

IVECO zdobyło dwie nowe nagrody „Sustainable Truck of the Year 2017”

Nagroda została przyznana za Daily Electric w kategorii VAN oraz za Eurocargo CNG w kategorii...

Projekt Sarpsborg

Projekt Sarpsborg

Stalowa kładka pieszo-rowerowa, dostarczona przez Scandinavian Express, połączy dzielnicę domków jednorodzinnych nad rzeką Glomma w...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj