logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

DPD Polska z certyfikatem ISO 14001:2004

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Firma DPD Polska uzyskała certyfikat ISO 14001:2004, potwierdzający wdrożenie i stosowanie skutecznego systemu zarządzania środowiskowego. Proces certyfikacji trwał od lutego do lipca br. Tym samym DPD Polska wyznacza obecnie nowe standardy w branży, zwiększając jednocześnie świadomość ekologiczną partnerów biznesowych i klientów.

Najważniejszym zadaniem normy ISO 14001 jest wspieranie działań mających na celu ochronę środowiska naturalnego, a także minimalizowanie negatywnych skutków działalności przedsiębiorstw. Główną ideą certyfikacji według wspomnianej normy jest ciągłe doskonalenie firmy w tym zakresie. Proces formalny certyfikacji DPD Polska rozpoczął się w lutym br. Towarzyszyła mu szeroko zakrojona kampania informacyjno-edukacyjna wśród pracowników i współpracowników firmy.

- W DPD Polska przywiązujemy ogromną wagę do działań proekologicznych. Nasza troska o środowisko naturalne przejawia się w różnych sferach działalności. Od lat prowadzimy działania edukacyjne skierowane do naszych pracowników oraz podwykonawców polegające na prostych rozwiązaniach: od naklejek "gaś światło" po wewnętrzny newsletter Zielony News - mówi Rafał Nawłoka, Prezes DPD Polska. - Dokładamy wszelkich starań, aby racjonalnie wykorzystywać zasoby naturalne niezbędne do prowadzenia naszej działalności. Duży nacisk kładziemy jednocześnie na redukcję emisji CO2 przez pojazdy naszych pracowników i współpracowników - dodaje.

To tylko niektóre z działań realizowanych przez DPD Polska w celu zminimalizowania niekorzystnego wpływu na środowisko oraz zapobiegania zanieczyszczeniom. Projekty, które zostały wdrożone w związku z procesem certyfikacji, doskonale wpisują się w zieloną politykę firmy.
- Dbałość o środowisko naturalne na stałe wpisała się już w misję DPD Polska - mówi Rafał Nawłoka. - Przyznanie certyfikatu ISO potwierdza, że nasze dotychczasowe działania były słuszne. Na pewno nie spoczniemy na laurach lecz będziemy wdrażać nowe proekologiczne pomysły, z korzyścią nie tylko dla środowiska, ale nas wszystkich. Środowisko naturalne jest przecież naszym wspólnym dobrem - dodaje.

Ostatnio zmieniany piątek, 19 sierpień 2011 11:45

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Nowa specjalność DTW Logistics - obsługa logistyczna hurtowni leków weterynaryjnych

Nowa specjalność DTW Logistics - obsługa logistyczna hurtowni leków weterynaryjnych

DTW Logistics, polski operator logistyczny specjalizujący się w logistyce kontraktowej, transporcie i spedycji międzynarodowej rozszerzył...

Solaris dostarczy kolejnych 10 autobusów elektrycznych do Miejskich Zakładów Autobusowych…

Solaris dostarczy kolejnych 10 autobusów elektrycznych do Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie

Przedstawiciele Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie oraz firm Solaris Bus & Coach S.A. i BZ...

IVECO uruchamia serwisy Truck Stations przy najważniejszych europejskich trasach przewozowych

IVECO uruchamia serwisy Truck Stations przy najważniejszych europejskich trasach przewozowych

IVECO rozpoczęło program akredytacyjny dla swojej sieci, który umożliwia punktom dysponującym specjalistycznym i wydajnym serwisem...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj