logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

1200 uczestników Forum Jednolitego Rynku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Forum Jednolitego Rynku (Single Market Forum – SIMFO) to jedno z najważniejszych wydarzeń polskiego Przewodnictwa w Radzie Unii Europejskiej. Odbędzie się w dniach 2 - 4 października br. w Krakowie w Audytorium Maximum i zgromadzi ok. 1200 osób, w tym najwyższych przedstawicieli instytucji unijnych. Forum to przedsięwzięcie organizowane przez Parlament Europejski i Komisję Europejską, we współpracy z polską Prezydencją.

Otwarcie Forum poprzedzi impreza informacyjno - promocyjna pod nazwą Targ Jednolitego Rynku, która rozpocznie się na Rynku w Krakowie w dniu 2 października 20011 r. Podczas Targów Instytut Logistyki i Magazynowania koordynować będzie stoisko sieci Pojedynczych Punktów Kontaktowych na terenie Europy - EUGO.  Na stoisku udzielane będą informacje dotyczące m.in. Polskiego Pojedynczego Punktu Kontaktowego oraz projektu SPOCS.

Pozostałe stoiska: projekt SOLVIT, Sieć Europe Enterprise Network, Europejska Sieć Rzeczników Praw Obywatelskich, Your Europe  Advice, Sieć Europejskich Centrów Konsumenckich , Projekt Unia bez barier i inne.

Projekt SIMFO został zainicjowany przez Komisję Rynku Wewnętrznego i Ochrony Konsumentów Parlamentu Europejskiego (Committee on Internal Market and Consumer Protection – IMCO) i ma być wydarzeniem cyklicznym. Organizatorem corocznych SIMFO będzie PE i KE we współpracy z krajem sprawującym Prezydencję w danym czasie. Pierwsze Forum, w nieco odmiennej od planowanej w Polsce i na kolejne lata formule (wysłuchanie publiczne), odbyło się 9 listopada 2010 r. w Brukseli i dotyczyło Komunikatu Single Market Act – SMA. Celem SIMFO jest wsparcie i rozwój jednolitego rynku poprzez wzrost świadomości przedsiębiorców i obywateli odnośnie dostępnych im praw i możliwości.

Forum organizowane w Krakowie skierowane jest do wszystkich uczestników rynku wewnętrznego. Zaproszeni zostaną  przedstawiciele konsumentów, biznesu, zrzeszeń branżowych i organizacji pozarządowych, reprezentanci parlamentów krajowych, administracji centralnej i lokalnej, krajowi rzecznicy praw obywatelskich, przedstawiciele Parlamentu Europejskiego, Komisji Europejskiej, Komitetu Regionów, Europejskiego Komitetu Społeczno - Ekonomicznego Trybunału Sprawiedliwości, przedstawiciele Władzy Zarządzającej krajów EFTA oraz Partnerstwa Wschodnioeuropejskiego. Podczas dwóch dni uczestnicy wezmą udział w dyskusjach panelowych, spotkaniach i warsztatach na temat problematyki kwalifikacji zawodowych, alternatywnych sposobów rozwiązywania sporów, Pojedynczych Punktów Kontaktowych, handlu elektronicznego, podstawowych praw społecznych pracowników delegowanych, zamówień publicznych, współpracy administracji z obywatelami i przedsiębiorcami (w tym Top 20 najbardziej niepokojących ograniczeń na rynku wewnętrznym), a także implementacji do porządków krajowych przepisów wspólnotowych. Wyłoniony zostanie także zwycięzca konkursu „Tell us your story”.

Podsumowaniem SIMFO w Krakowie będzie deklaracja w formie zobowiązania do podejmowania konkretnych działań dotyczących wykorzystywania możliwości i dalszego rozwoju rynku wewnętrznego.

Więcej informacji o SIMFO można znaleźć na stronach Komisji Europejskiej.
Ostatnio zmieniany piątek, 16 wrzesień 2011 10:53

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Ekol Logistics otwiera spółkę w Słowenii

Ekol Logistics otwiera spółkę w Słowenii

Realizując strategie osiągnięcia pozycji jednego z wiodących operatorów logistycznych w Europie, posiadającego własne zasoby, w...

IVECO zdobyło dwie nowe nagrody „Sustainable Truck of the Year…

IVECO zdobyło dwie nowe nagrody „Sustainable Truck of the Year 2017”

Nagroda została przyznana za Daily Electric w kategorii VAN oraz za Eurocargo CNG w kategorii...

Projekt Sarpsborg

Projekt Sarpsborg

Stalowa kładka pieszo-rowerowa, dostarczona przez Scandinavian Express, połączy dzielnicę domków jednorodzinnych nad rzeką Glomma w...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj