logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

1200 uczestników Forum Jednolitego Rynku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Forum Jednolitego Rynku (Single Market Forum – SIMFO) to jedno z najważniejszych wydarzeń polskiego Przewodnictwa w Radzie Unii Europejskiej. Odbędzie się w dniach 2 - 4 października br. w Krakowie w Audytorium Maximum i zgromadzi ok. 1200 osób, w tym najwyższych przedstawicieli instytucji unijnych. Forum to przedsięwzięcie organizowane przez Parlament Europejski i Komisję Europejską, we współpracy z polską Prezydencją.

Otwarcie Forum poprzedzi impreza informacyjno - promocyjna pod nazwą Targ Jednolitego Rynku, która rozpocznie się na Rynku w Krakowie w dniu 2 października 20011 r. Podczas Targów Instytut Logistyki i Magazynowania koordynować będzie stoisko sieci Pojedynczych Punktów Kontaktowych na terenie Europy - EUGO.  Na stoisku udzielane będą informacje dotyczące m.in. Polskiego Pojedynczego Punktu Kontaktowego oraz projektu SPOCS.

Pozostałe stoiska: projekt SOLVIT, Sieć Europe Enterprise Network, Europejska Sieć Rzeczników Praw Obywatelskich, Your Europe  Advice, Sieć Europejskich Centrów Konsumenckich , Projekt Unia bez barier i inne.

Projekt SIMFO został zainicjowany przez Komisję Rynku Wewnętrznego i Ochrony Konsumentów Parlamentu Europejskiego (Committee on Internal Market and Consumer Protection – IMCO) i ma być wydarzeniem cyklicznym. Organizatorem corocznych SIMFO będzie PE i KE we współpracy z krajem sprawującym Prezydencję w danym czasie. Pierwsze Forum, w nieco odmiennej od planowanej w Polsce i na kolejne lata formule (wysłuchanie publiczne), odbyło się 9 listopada 2010 r. w Brukseli i dotyczyło Komunikatu Single Market Act – SMA. Celem SIMFO jest wsparcie i rozwój jednolitego rynku poprzez wzrost świadomości przedsiębiorców i obywateli odnośnie dostępnych im praw i możliwości.

Forum organizowane w Krakowie skierowane jest do wszystkich uczestników rynku wewnętrznego. Zaproszeni zostaną  przedstawiciele konsumentów, biznesu, zrzeszeń branżowych i organizacji pozarządowych, reprezentanci parlamentów krajowych, administracji centralnej i lokalnej, krajowi rzecznicy praw obywatelskich, przedstawiciele Parlamentu Europejskiego, Komisji Europejskiej, Komitetu Regionów, Europejskiego Komitetu Społeczno - Ekonomicznego Trybunału Sprawiedliwości, przedstawiciele Władzy Zarządzającej krajów EFTA oraz Partnerstwa Wschodnioeuropejskiego. Podczas dwóch dni uczestnicy wezmą udział w dyskusjach panelowych, spotkaniach i warsztatach na temat problematyki kwalifikacji zawodowych, alternatywnych sposobów rozwiązywania sporów, Pojedynczych Punktów Kontaktowych, handlu elektronicznego, podstawowych praw społecznych pracowników delegowanych, zamówień publicznych, współpracy administracji z obywatelami i przedsiębiorcami (w tym Top 20 najbardziej niepokojących ograniczeń na rynku wewnętrznym), a także implementacji do porządków krajowych przepisów wspólnotowych. Wyłoniony zostanie także zwycięzca konkursu „Tell us your story”.

Podsumowaniem SIMFO w Krakowie będzie deklaracja w formie zobowiązania do podejmowania konkretnych działań dotyczących wykorzystywania możliwości i dalszego rozwoju rynku wewnętrznego.

Więcej informacji o SIMFO można znaleźć na stronach Komisji Europejskiej.
Ostatnio zmieniany piątek, 16 wrzesień 2011 10:53

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

UPS zwiększa pojemność w połączeniach lotniczych w południowej Polsce

UPS zwiększa pojemność w połączeniach lotniczych w południowej Polsce

Firma UPS zwiększyła pojemność samolotu kursującego między Katowicami a europejskim lotniczym centrum logistycznym w Kolonii....

Na Śląsku coraz popularniejsze magazyny samoobsługowe

Na Śląsku coraz popularniejsze magazyny samoobsługowe

Przechowywanie przedmiotów w „hotelach dla rzeczy”, jak często nazywa się magazyny samoobsługowe, staje się coraz...

6. Forum Kobiet w Logistyce o wartości dodanej i retencji…

6. Forum Kobiet w Logistyce o wartości dodanej i retencji klienta

„Logistyka +” czyli wszystko o wartości dodanej i retencji klienta - dyskutować o tym będą...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj