logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Deutsche Post DHL dla zielonej energii

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Deutsche Post DHL, wiodąca na świecie grupa pocztowo-logistyczna, osiągnęła kolejny kamień milowy swojego programu ekologicznego GoGreen - ponad 60% jej globalnego zapotrzebowania na energię elektryczną jest obecnie pokrywane ze źródeł odnawialnych.

   W ciągu minionych dwóch lat firma zwiększyła swój udział zielonej energii o połowę - z 42% w 2012 r. do ponad 60% w 2014 r. Obecnie Deutsche Post DHL wykorzystuje zieloną energię w ponad 90% na przykład w Niemczech, Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Irlandii i we Francji. Te zmiany na lepsze są częścią holistycznej koncepcji spółki, których celem jest zmniejszenie wpływu działalności na środowisko: Deutsche Post DHL wdraża w ramach programu GoGreen technologie pozwalające na zmniejszenie zużycia energii ("mniejsze spalanie") oraz zmniejszenie emisji dwutlenku węgla poprzez działania skoncentrowane na przestawieniu się na źródła energii odnawialnej ("czyste spalanie").

- Zrównoważony rozwój przyjazny dla środowiska jest integralną częścią strategii naszej firmy. Nasze wysiłki oraz postępy, jakie czynimy, by stać się firmą przyjazną dla środowiska, są z jednej strony znakiem szacunku dla świata, w którym żyjemy, a z drugiej strony odpowiedzią na potrzeby naszych klientów. Cieszymy się zatem, że udało nam się osiągnąć kolejny cel w naszym planie programu GoGreen, poprzez zwiększenie wykorzystania zielonej energii w całej Grupie do ponad 60 procent - powiedział Christof Ehrhart, wiceprezes wykonawczy ds. komunikacji korporacyjnej i odpowiedzialności w Deutsche Post DHL

   W minionych latach firmie Deutsche Post DHL stale udawało się zwiększać udział energii ze źródeł odnawialnych. W 2010 r. udział ten wynosił 37% całości zużycia w Grupie. Dzięki wprowadzonym usprawnieniom w minionym roku Grupie udało się uniknąć wyemitowania ponad 450 000 ton CO2. W oparciu o dostępność zielonej energii na rynku oraz względy ekonomiczne, Grupa koncentruje się na Europie i Ameryce Północnej. Zgodnie z przepisami unijnymi i krajowymi, Deutsche Post DHL głównie korzysta z Gwarancji Pochodzenia Energii Odnawialnej (GoOs) oraz Certyfikatów Energii Odnawialnej (RECS) jako instrumentów pozwalających na śledzenie i zapewnianie spełnienia wymagań firmy: Energia elektryczna ze źródeł w 100% odnawialnych, które są zgodne z transparentnym i zweryfikowanym podejściem, ze sprawdzonymi korzyściami dla środowiska w odniesieniu do bilansu CO2. W nadchodzących latach firma będzie dążyć do dalszego zwiększania udziału zielonej energii w innych regionach, na przykład w regionie Azji i Pacyfiku, pod warunkiem, że zostaną spełnione wymagane warunki.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 08 wrzesień 2014 11:24

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

OT Logistics S.A. rozszerza skład zarządu

OT Logistics S.A. rozszerza skład zarządu

Rada nadzorcza spółki OT Logistics S.A. powołała w skład zarządu Andrzeja Klimka, dotychczasowego dyrektora Dywizji...

Grupa GEFCO wspiera logistycznie rejs Bimedia Challenge z Alaski na…

Grupa GEFCO wspiera logistycznie rejs Bimedia Challenge z Alaski na Grenlandię

Grupa GEFCO, światowy gracz w logistyce dla przemysłu i europejski lider w logistyce dla branży...

Nowe wagony dla dywizji kolejowej OT Logistics poszerzą ofertę transportu…

Nowe wagony dla dywizji kolejowej OT Logistics poszerzą ofertę transportu produktów agro

Grupa Kapitałowa OT Logistics wydzierżawiła nowe wagony typu Tagnpps, które pozwolą spółce na uzupełnienie oferty...

Ostatnio na forum

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj