logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:


A+ A A-

Firma DHL odpowiedzialna społecznie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Od wielu lat odpowiedzialność społeczna stanowi nieodłączny element kultury korporacyjnej DHL. Firma na całym świecie angażuje się w projekty związane z ochroną środowiska, dostarczaniem pomocy, promowaniem edukacji i wspieraniem wolontariatu pracowników.

   W Polsce firma DHL Express (Poland), należąca do Grupy DP DHL, od dawna aktywnie uczestniczy w realizacji ogólnopolskich projektów prospołecznych i proekologicznych, ściśle współpracując z Fundacją DHL "Dostrzegamy Innych Ludzi" i przy pełnym zaangażowaniu pracowników. Dzisiaj DHL Express (Poland), to uznany na rynku dostawca usług i rozwiązań logistycznych z olbrzymim kapitałem ludzkim i odpowiednim zapleczem operacyjnym. Licznie reprezentowany zespół DHL realizuje cele biznesowe organizacji, jednocześnie stawiając na najwyższą jakość usług i obsługi. Ale nie tylko. Równocześnie pracownicy uczestniczą w szkoleniach rozwojowych, ułatwiających im samodoskonalenie i osiąganie sukcesów zawodowych. Gros z nich znajduje czas na rozwijanie talentów i umiejętności w innych dziedzinach - poprzez uczestnictwo w inicjatywach wolontariackich.

Wespół w zespół, czyli partnerstwo z wolontariatem pracowniczym
Śledzik pod pierzynką, czekoladowe serduszko, pączki, książka kucharska, dzień z handlowcem, a nawet literacko-kryminalna wycieczka po Warszawie z niesamowitym przewodnikiem, to wszystko można znaleźć wśród przedmiotów zgłaszanych przez pracowników DHL na aukcje charytatywne. Uczestniczyć w nich mogą wszyscy pracownicy oraz kurierzy. Jedynym kryterium przystąpienia do aukcji, jest zgłoszenie przedmiotów oraz atrakcji wykonanych własnoręcznie. Do świątecznej licytacji, zakończonej w grudniu, wystawiono ogółem 108 przedmiotów. W walentynkowej licytacji wzięło udział 128 przedmiotów. Tego typu akcje mają wymiar ogólnopolski i przeprowadzane są we wszystkich jednostkach organizacyjnych DHL w Polsce.
   Aukcja grudniowa została przeprowadzona wspólnie przez Dział Personalny oraz Fundację DHL Dostrzegamy Innych Ludzi i po raz kolejny zakończyła się wielkim sukcesem - udało się wylicytować przedmioty za kwotę ponad 9 tys. złotych. Środki zebrane z licytacji w całości zostały przekazane wybranym instytucjom i ośrodkom, z którymi od lat fundacja współpracuje i które wspiera (Fundacja Gajusz, Fundacja Słonie na Balkonie, Dom Dziecka nr 4 w Warszawie, SOSW w Bogumiłku, Dom Dziecka im. Dominika Savio w Sarnowie). Walentynkowa aukcja, przy wsparciu Fundacji DHL „Dostrzegamy Innych Ludzi”, zorganizowana została na rzecz chorej ośmioletniej dziewczynki, która zmaga się z chorobą autoimmunologiczną. Kwota z aukcji, ponad 4 000 zł, wesprze potrzeby chorej Andżeliki.

- To ważne, odbywające się kilka razy do roku inicjatywy, w których dobrowolnie uczestniczą pracownicy i kurierzy ze wszystkich jednostek organizacyjnych DHL w Polsce. Dzisiaj pomaganie innym przybiera różne formy, także przez pracowników DHL. Dowodem na to są nasze aukcje, niezwykłe pod względem ludzkiej pomysłowości, kreatywności oraz aktywnej i pełnej determinacji postawy wolontariackiej - powiedział Mirosław Olkowicz, kierownik operacyjny regionu (Int) i prezes Fundacji DHL Dostrzegamy Innych Ludzi.

Szanuj zieleń, dbaj o czystość i nie tylko
Kluczowym elementem działalności w zakresie Społecznej Odpowiedzialności Biznesu (CSR) jest propagowanie wśród pracowników idei prospołecznych i proekologicznych. Prezentowane przez organizację podejście pozwoliło na wdrożenie w Polsce do tej pory wielu dogodnych zielonych rozwiązań, takich jak: segregacja odpadów, zamontowanie stojaków na rowery przed wejściami do budynków DHL, wykorzystywanie papierowych kopert wielokrotnego użytku do wymiany korespondencji wewnątrzfirmowej. Ponadto DHL zwiększa świadomość pracowników na temat oszczędzania energii w miejscach pracy, redukcji kosztów druku. W codzienność firmy wpisała się również zbiórka korków i nakrętek.


- Zasób propozycji i pomysłów dotyczących realizacji projektów prospołecznych i ekologicznych jest niewyczerpany. Staramy się do każdego projektu podejść w sposób przemyślany, zanim go wdrożymy. Wspiera nas w tym cała organizacja: nasi pracownicy, fundacja DHL, a także zarząd firmy - podkreśla Marcin Balmas, specjalista ds. audytów OPS Parcel, ze spółki DHL Express (Poland).

   Działalność DHL pokazuje, że duża organizacja również może być przyjaznym miejscem pracy, a wszystkie wdrożenia, których realizacji podejmuje się, są inwestycjami korzystnymi zarówno dla firmy jak i dla pracowników. Ważnym projektem inwestycyjnym była zakończona w styczniu br. modernizacja oświetlenia w warszawskim centrum sortowania, w którym wymieniono oświetlenie na nowoczesną, przyjazną środowisku i oszczędną technologię - LED. Lampy w technologii LED zostały zamontowane również do oświetlenia awaryjnego. Zastosowanie oświetlenia LED pozwoli na zaoszczędzenie ponad 50% energii, a całkowity zwrot inwestycji planowany jest na 4 lata.

Ostatnio zmieniany wtorek, 03 marzec 2015 13:21

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Grupa Raben posadziła już ponad 10 000 drzew

Grupa Raben posadziła już ponad 10 000 drzew

15 października 2016 roku w Stanisławowie k. Pruszcza Gdańskiego pracownicy Grupy Raben posadzili ponad 1500...

Jaworzno kupuje kolejne 22 bateryjne Solarisy

Jaworzno kupuje kolejne 22 bateryjne Solarisy

Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej Jaworzno oraz polski producent Solaris Bus & Coach podpisały 5 października 2016...

MLP Group umacnia się pod Poznaniem

MLP Group umacnia się pod Poznaniem

MLP Group wybuduje nowy park logistyczny w pobliżu Poznania. Będzie to drugie centrum w tej...

Ostatnio na forum

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj