logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Program antynikotynowy w Dachser

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dachser rozpoczął realizację wewnętrznego programu wspierającego pracowników w rzuceniu palenia „Firma bez papierosa”. Program zakłada przeprowadzenie kampanii informacyjnej oraz odbycie przez zainteresowanych pracowników serii grupowych spotkań terapeutycznych. Akcja została zaplanowana na dwa lata.

   Światowa Organizacja Zdrowia ustanowiła 31 maja Światowym Dniem bez Papierosa. To dobra okazja, aby rozstać się ze szkodliwym nałogiem, jakim jest palenie papierosów. W polskiej organizacji Dachser, która jest częścią globalnej sieci operatora logistycznego Dachser, podjęto decyzję o realizacji dwuletniego programu „Firma bez papierosa”. W ramach tego projektu przeprowadzona zostanie kampania informacyjna wśród pracowników, a także odbędzie się cykl grupowych spotkań terapeutycznych.

- Dachser jest firmą rodzinną, która w szczególny sposób dba o swoich pracowników, dlatego postanowiliśmy wdrożyć program wspierający naszych pracowników w rzuceniu palenia - mówi Grzegorz Lichocik, prezes Dachser w Polsce. Mamy nadzieję, że ta akcja nie tylko zainspiruje naszych pracowników do decyzji o rzuceniu nałogu, ale przede wszystkim w sposób skuteczny i ostateczny pomoże im zwalczyć nikotynizm oraz zadbać o zdrowie swoje i swoich najbliższych.

   Według badań (Medizinische Universität Wien, 2008), skuteczny sposób na zaprzestanie palenia powinien opierać się  o pracę z terapeutą oraz uwzględniać aspekt społeczny, dlatego terapie behawioralno-poznawcze są jedną z najlepszych metod walki z nikotynizmem. Podczas gdy skuteczność zrywania z nikotynizmem przykładowo poprzez zastosowanie silnej woli po roku od rzucenia palenia wynosi 3,4 proc., a z zastosowaniem plastrów nikotynowych – 5,2 proc., skuteczność pracowniczych terapii behawioralno-poznawczych to aż 58,9 proc.
   Z powodu chorób wywołanych przez długotrwałe palenie papierosów umiera około 20 tys. ludzi rocznie. WHO - Światowa Organizacja Zdrowia szacuje, że brak podejmowania skutecznych działań ograniczających nikotynizm może spowodować że w XXI wieku liczba zgonów wśród osób palących może przekroczyć 10 mln rocznie. Palenie powoduje choroby układu oddechowego, miażdżycę, chorobę wieńcową, zawał serca, dusznicę bolesną, choroby naczyń mózgowych i niedokrwienie. Grozi wrzodami i nieżytami żołądka oraz dwunastnicy. Nałogowi palacze częściej się denerwują, stresują i mają problemy z koncentracją.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 08 czerwiec 2015 12:51

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Dzień Burgera, czyli jak przebiega proces logistyki żywności na przykładzie…

Dzień Burgera, czyli jak przebiega proces logistyki żywności na przykładzie QSL Polska i Bobby Burger

28 maja będziemy obchodzić Światowy Dzień Burgera - dania, które cieszy się coraz większą popularnością...

DHL oficjalnym partnerem logistycznym Rugby World Cup 2019

DHL oficjalnym partnerem logistycznym Rugby World Cup 2019

DHL będzie oficjalnym partnerem logistycznym Pucharu Świata w Rugby (ang. Rugby World Cup) w 2019...

Odbyła się konferencja E-Administracja dla Biznesu

Odbyła się konferencja E-Administracja dla Biznesu

Konferencja e-Administracja dla Biznesu zgromadziła ponad 200 uczestników zainteresowanych wdrażaniem faktury elektronicznej w sferze finansów...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj