logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Pierwszy raport społeczny Grupy Raben

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Od 2017 roku, na skutek implementacji unijnej dyrektywy, wybrane podmioty gospodarcze, które zatrudniają ponad 500 osób i mają sumę bilansową powyżej 20 mln EUR lub obroty netto powyżej 40 mln EUR, będą zobowiązane do raportowania tzw. danych pozafinansowych. Według szacunków firmy doradczej Deloitte obowiązek ten obejmie w Polsce przynajmniej 300 podmiotów.

   W globalnym badaniu CFO autorstwa Deloitte pt. „Sustainable Finance: The Risks and Opportunities that (Some) CFOs Are Overlooking", sześciu na dziesięciu dyrektorów finansowych uważa, że wyzwania zrównoważonego rozwoju wpłyną na zmianę raportowania finansowego. Weryfikacja pozafinansowa nabiera coraz większego znaczenia, służąc budowaniu wiarygodności spółek.
   Polskie firmy powinny wykorzystać nowy obowiązek sprawozdawczy jako szansę biznesową. Raportowanie danych pozafinansowych wedle wytycznych GRI w wersji G4 niesie za sobą korzyści nie tylko dla podmiotu raportującego, ale również dla adresatów raportu, którzy mogą odnaleźć w nim odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Z punktu widzenia samej organizacji raportującej następuje wzmocnienie wewnętrznych systemów zarządzania, podnosi się jakość procesu monitorowania sfery zrównoważonego rozwoju, zwiększa się świadomość osób zaangażowanych w proces raportowania aspektów społecznych, ekonomicznych i środowiskowych.

- Raportowanie danych pozafinansowych oraz poddanie ich niezależnej weryfikacji podnosi poziom transparentności firmy. Zwiększa tym samym zaufanie do firmy po stronie interesariuszy zarówno zewnętrznych, jak i wewnętrznych - komentuje Jacek Kuchenbeker, starszy menedżer w Dziale Zarządzania Ryzykiem w Deloitte.
  
   W listopadzie ukazał się pierwszy raport społeczny Grupy Raben w Polsce. Powstał on zgodnie z międzynarodowymi wytycznymi do raportowania danych z obszaru zrównoważonego rozwoju - Global Reporting Initiative w wersji G4, na poziomie CORE. Raport społeczny Grupy Raben zawiera wiele istotnych wskaźników, opisuje sposób prowadzenia biznesu w zrównoważony sposób.

- Naszym celem było również zaangażowanie czytelnika, włączenie go w proces, np. poprzez skłonienie do refleksji nad własną równowagą między życiem prywatnym i zawodowym. Raport można komentować i oceniać na naszej stronie internetowej. Za każdy komentarz firma przekaże 1 zł na akcję „Pierwszy fotelik”, propagującą bezpieczne przewożenie dzieci w fotelikach samochodowych - komentuje Marta Szymborska, kierownik ds. PR i CSR w Grupie Raben.

Ostatnio zmieniany wtorek, 17 listopad 2015 08:27

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Solaris zdobywa zamówienie na pierwsze autobusy elektryczne w stolicy Europy

Solaris zdobywa zamówienie na pierwsze autobusy elektryczne w stolicy Europy

Największe przedsiębiorstwo transportu publicznego w stolicy Belgii, firma STIB, zamówiła pierwsze autobusy elektryczne. Będzie to...

Kolejne połączenie PKP Intercity na Ukrainę

Kolejne połączenie PKP Intercity na Ukrainę

PKP Intercity rozszerza siatkę połączeń na Ukrainę. Już od 24 sierpnia br. podróżni zyskają kolejną...

Port Gdańsk rozpocznie rozbudowę nabrzeży i toru wodnego

Port Gdańsk rozpocznie rozbudowę nabrzeży i toru wodnego

Projekt rozbudowy nabrzeży i modernizacji toru wodnego w Porcie Gdańsk jest już oficjalnie na etapie...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj