logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Miliard dolarów na rozbudowę hubu powietrznego

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Cztery lata po otwarciu najbardziej zaawansowanego technologicznie powietrznego hubu sortowania paczek w Louisville w USA, UPS ogłosił plany spektakularnej rozbudowy tego obiektu, która w ciągu najbliższych pięciu lat zwiększy wydajność sortowniczą o 60 procent do 487 000 paczek na godzinę.

Plan rozwoju UPS Worldport, wysoce zaawansowanego ogromnego hubu, znajdującego się w sercu globalnej sieci transportowej firmy, zakłada powiększenie obiektu o trzy lotnicze „skrzydła” ładunkowe/rozładunkowe, a następnie instalację bardzo szybkiego pasa transmisyjnego i komputerowych systemów kontrolnych.

- Przewidujemy, iż silny wzrost globalnego handlu utrzyma się przez kolejne lata - powiedział Mike Eskew, chairman i CEO UPS. - Rozbudowa najważniejszego obiektu naszej ogólnoświatowej infrastruktury jest absolutnie konieczna, jeśli chcemy sprostać długookresowym potrzebom naszych klientów.

Plan ekspansji odzwierciedla stały silny wzrost ilości paczek lotniczych UPS na całym świecie. Znaczący wpływ na to ma efektywność globalnego handlu. Międzynarodowy wolumen importowy UPS w Stanach Zjednoczonych osiągnął dwucyfrowy wzrost w ciągu ostatnich czterech lat. Na obszarze Stanów Zjednoczonych, rynek paczek wysyłanych z dnia na dzień ma stabilną pozycję, podążając za Produktem Krajowym Brutto Stanów Zjednoczonych.

Choć ostateczny kształt prac musi jeszcze zostać ustalony, już teraz wiadomo, że rozbudowa będzie kosztować co najmniej 1 mld USD. Prace rozpoczną się jeszcze w tym roku, a zakończą do roku 2010. Mimo gigantycznego rozmiaru światowego portu, innowacyjna technologia „smart label”, która odpowiada za proces sortowania, może sprawdć, że obsługa paczek na około 317 km (197 mil) pasów transmisyjnych obiektu będzie odbywać się w czasie nie dłuższym, niż osiem minut.

Ruch paczek w tym ogromnym obiekcie synchronizowany jest przez skomplikowany system kamer, które odczytują szczegółowe informacje, zakodowane w naklejkach, umieszczonych na przesyłkach. W ten sposób aktywowane są komputerowe narzędzia sortowania i śledzenia, które przetwarzają 59 milionów transakcji bazy danych na godzinę z niemal perfekcyjną niezawodnością.
Ekspansja ta zwiększy powierzchnię światowego portu o 102 200 metrów kwadratowych do 473 800 metrów kwadratowych – odpowiednik ponad 113 boisk do piłki nożnej. Projekt obejmie także budowę nowej rampy, aby pomieścić giganta A380 i, będące w trakcie zamówienia, samoloty cargo 747-400, a także nowy pojazd ładunkowy dla sieci naziemnej, która obsługuje Louisville.

Ostatnio zmieniany wtorek, 04 lipiec 2006 12:16

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Dzień Burgera, czyli jak przebiega proces logistyki żywności na przykładzie…

Dzień Burgera, czyli jak przebiega proces logistyki żywności na przykładzie QSL Polska i Bobby Burger

28 maja będziemy obchodzić Światowy Dzień Burgera - dania, które cieszy się coraz większą popularnością...

DHL oficjalnym partnerem logistycznym Rugby World Cup 2019

DHL oficjalnym partnerem logistycznym Rugby World Cup 2019

DHL będzie oficjalnym partnerem logistycznym Pucharu Świata w Rugby (ang. Rugby World Cup) w 2019...

Odbyła się konferencja E-Administracja dla Biznesu

Odbyła się konferencja E-Administracja dla Biznesu

Konferencja e-Administracja dla Biznesu zgromadziła ponad 200 uczestników zainteresowanych wdrażaniem faktury elektronicznej w sferze finansów...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj