logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Niecodzienna przesyłka TNT Express

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Firma kurierska TNT Express zabrała dwie pandy wielkie z ich ojczyzny do nowego domu w madryckim zoo. Misie panda rozpoczęły podróż od pożegnalnej ceremonii w Instytucie Badań nad Rozmnażaniem Pand Wielkich w chińskim Chengdu. Niedźwiedzie na 10 lat opuściły miejsce swego urodzenia. To element międzynarodowego programu ochrony pand wielkich.

Po przybyciu do Szanghaju pandy zostały natychmiast umieszczone w obszernym, klimatyzowanym pojeździe - na nocny odpoczynek, podczas którego znajdowały się pod stałą obserwacją weterynarzy. Rankiem niedźwiedzie wyruszyły do Madrytu na pokładzie należącego do TNT samolotu Boeing 747 Freighter. Firma zapewniła zwierzętom precyzyjnie określone warunki zbliżone do naturalnych, przez całą drogę utrzymując temperaturę niespełna 20°C, umożliwiając bezpośredni dostęp weterynarzy podczas transportu oraz ścisły monitoring zachowania zwierząt (m.in. przy użyciu kamer). Po ok. 14 godzinach lotu samolot z niedźwiedziami na pokładzie wylądował w stolicy Hiszpanii. Pandy zostały przez TNT przetransportowane do madryckiego zoo, gdzie – po okresie niezbędnym na aklimatyzację - odbędzie się ich oficjalne powitanie.

- Transport żywych zwierząt wymaga bardzo skomplikowanych aranżacji logistycznych – mówi Jesús Fernández Morán, Dyrektor Techniczny Zoo w Madrycie (Parques Reunidos Group) – Znaliśmy już możliwości TNT w zakresie usług specjalnych z wcześniejszej współpracy, dlatego byliśmy pewni, że będzie najbardziej odpowiednim partnerem w tym przedsięwzięciu.

- Zapewnienie bezpiecznego transportu jest jednym z priorytetów TNT. Jesteśmy dumni, że przewóz tych zagrożonych wyginięciem zwierząt został zlecony właśnie naszej firmie. Świadczy to nie tylko o możliwościach jakie oferuje swoim klientom TNT, ale również o zaufaniu, jakim klienci darzą nasz serwis – dodaje Rafał Dziura, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu polskiego oddziału TNT Express.

Obecnie pandom wielkim grozi całkowite wyginięcie. Zaledwie 1600 tych zwierząt żyje na wolności w Chinach, natomiast 140 w rozmaitych ogrodach zoologicznych. To ostatnie jest efektem specjalnego programu analizującego rozmnażanie się tych zwierząt w niewoli – aby odbudować ich populację. Obecnie pandy znajdują się w zaledwie siedmiu państwach, a spośród nich tylko cztery odniosły sukces w rozmnażaniu ich w niewoli (m.in. Hiszpania – madryckie zoo).

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

PKP Intercity uruchomiło nowe połączenie międzynarodowe

PKP Intercity uruchomiło nowe połączenie międzynarodowe

PKP Intercity rozszerza siatkę połączeń do Czech. Podróżujący między Krakowem a Pragą będą mogli skorzystać...

Rozporządzenie GDPR - jak się do niego przygotować?

Rozporządzenie GDPR - jak się do niego przygotować?

25 maja 2018 r. wejdą w życie nowe przepisy dotyczące ochrony danych osobowych mieszkańców Unii...

Solaris wchodzi na rynek holenderski

Solaris wchodzi na rynek holenderski

40 przegubowych autobusów nowy Solaris Urbino 18 zostanie zamówionych przez firmę Connexxion. Będąca własnością Trandev,...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj