logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Panattoni oddaje węzeł drogowy w Mysłowicach

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Panattoni Europe oddał węzeł drogowy na trasie S1 w Mysłowicach-Kosztowy. Inwestycja drogowa, o wartości 30 mln złotych, powstała przy jednym z największych centrów logistycznych w Polsce, Panattoni Park Mysłowice. Dzięki inwestycji usprawniony zostanie ruch w sercu aglomeracji śląskiej, u zbiegu autostrady A4 i drogi ekspresowej S1.

Nowo oddany węzeł powstał w rekordowo krótkim czasie. Budowa ruszyła z początkiem lipca 2008 r., a zakończenie prac nastąpiło w styczniu 2009 r. Tempo realizacji prac wywołało spory entuzjazm okolicznych mieszkańców, którzy nie spodziewali się sfinalizowania projektu w pół roku! Terminowość i  skuteczność jest znakiem firmowym Panattoni, który wszystkie swoje inwestycje realizuje na czas. W ramach inwestycji drogowej deweloper wykonał przebudowę układu komunikacyjnego w rejonie inwestycji, w tym realizację węzła drogowego na drodze ekspresowej S1, który łączy ją z drogą wojewódzką nr 934. Węzeł usprawni ruch u zbiegu autostrady A4 i drogi ekspresowej S1. Wartość inwestycji drogowej wyniosła ok. 30 mln złotych.

Węzeł dla miasta
Nowy węzeł drogowy jest dużym usprawnieniem dla mieszańców okolicznych dzielnic i całego miasta. Dzięki inwestycji Panattoni mieszkańcy dzielnic Brzezinka oraz Kosztowy będą korzystać z bezkolizyjnego i szybkiego połączenia z drogą S1. Do tej pory do najbliższego zjazdu było około 5 km. Węzeł rozładuje również ruch ciężki, który odbywał się ulicami Kosztowską oraz Brzezińską i był uciążliwy dla mieszkańców. Dzięki nowej inwestycji ruch tirów do okolicznych przedsiębiorstw skierowany zostanie przez węzeł, a nie przez osiedlowe ulice. Mieszkańcy okolicznych dzielnic chwalą również inwestora za zbudowanie ekranów akustycznych wzdłuż ulicy Kosztowskiej. Dzięki nowemu węzłowi ruch tranzytowy będzie się teraz odbywał płynnie we wszystkich kierunkach. Inwestycja Panattoni poprawi warunki komunikacyjne i bezpieczeństwo ruchu drogowego w Mysłowicach, a także sprawi, że wzrośnie atrakcyjność inwestycyjna sąsiednich działek.

Powierzchnia dla Klientów
Panattoni Park Mysłowice będzie jednym z największych centrów dystrybucyjnych w Polsce. Ogromne centrum, które będzie się składać z 7 budynków, zlokalizowane jest w pobliżu autostrady A4 i drogi ekspresowej S1. Po zakończeniu ostatniej fazy budowy park będzie liczył 190 500 m kw. Od lotniska w Pyrzowicach dzieli je zaledwie 30 kilometrów. Położenie parku zapewnia idealne warunki dla krajowego i międzynarodowego transportu oraz łatwy dostęp do wysoko kwalifikowanej siły roboczej.

Pierwsza faza inwestycji, oddana do użytku w listopadzie 2007 r., składała się z 1 hali o powierzchni 20 tys. m kw., którą w całości wynajęła firma ND Logistics. W drugiej fazie budowy, w której park powiększy się o 45.374 m kw., finalizowane są kolejne 2 budynki: hala D o powierzchni 23.117 m kw. oraz hala C o powierzchni 22.256 m kw. Obie hale będą dostępne w 1 kw. 2009 r. W dalszej kolejności zbudowana zostanie hala G (33.415 m kw.), zaplanowana na II kw. 2009 roku. Oprócz ND Logistics mysłowickie centrum zostało wybrane przez takich dużych klientów jak DPD czy Coca Cola.
Ostatnio zmieniany środa, 14 styczeń 2009 10:30

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Dzień Burgera, czyli jak przebiega proces logistyki żywności na przykładzie…

Dzień Burgera, czyli jak przebiega proces logistyki żywności na przykładzie QSL Polska i Bobby Burger

28 maja będziemy obchodzić Światowy Dzień Burgera - dania, które cieszy się coraz większą popularnością...

DHL oficjalnym partnerem logistycznym Rugby World Cup 2019

DHL oficjalnym partnerem logistycznym Rugby World Cup 2019

DHL będzie oficjalnym partnerem logistycznym Pucharu Świata w Rugby (ang. Rugby World Cup) w 2019...

Odbyła się konferencja E-Administracja dla Biznesu

Odbyła się konferencja E-Administracja dla Biznesu

Konferencja e-Administracja dla Biznesu zgromadziła ponad 200 uczestników zainteresowanych wdrażaniem faktury elektronicznej w sferze finansów...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj