logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Pierwszy kobiecy zespół DHL w Arabii Saudyjskiej

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Firma DHL zatrudniła 50 kobiet w Biurze Regionalnym DHL we Wschodniej Prowincji Królestwa Arabii Saudyjskiej. DHL wspiera plan rządu Arabii Saudyjskiej mający na celu zwiększenie zatrudnienia kobiet i jest pierwszą firmą logistyczną i kurierską, która utworzyła zespół złożony w całości z kobiet w swoim oddziale przesyłek ekspresowych. DHL zorganizował wszechstronny moduł szkoleniowy, stworzony specjalnie dla kobiet, obejmujący rozwój „miękkich” umiejętności, technik sprzedaży oraz umiejętności zarządzania i wyceniania.

- Jesteśmy bardzo dumni, że mamy pierwszy kobiecy zespół w branży transportowej i logistycznej w Arabii Saudyjskiej. Panie są dobrze przeszkolone i mają dużą motywację. Od początku przekonały nas swoją ambicją i świetnymi wynikami - powiedział Nour Suliman, Dyrektor Generalny w Królestwie Arabii Saudyjskiej. - Wspierając dążenia rządu Arabii Saudyjskiej do zwiększenia liczby kobiet pracujących w biznesie, jesteśmy szczęśliwi, że zapewniamy odpowiednie środowisko pracy, a jednocześnie korzystamy z ich wiedzy i zaangażowania.

Kobiety pracują w Dziale Telesprzedaży oraz w Centrum Walidacji Danych (DVC), przetwarzając zlecenia kluczowych klientów DHL i koordynując pracę z organami rządowymi i innymi instytucjami. Od początku ich pracy oba działy zostały uznane za zespoły osiągające dobre wyniki, szybko osiągające wysokie pozycje w wewnętrznych globalnych zestawieniach DHL i czołową pozycję w regionie Europy Wschodniej, Bliskiego Wschodu i Afryki.

Zatrudnianie kobiet w Arabii Saudyjskiej było wcześniej ograniczone głównie do branży edukacyjnej i zdrowotnej. Pięcioletni Plan Rozwoju Królestwa na lata 2004-2009 stawia sobie za cel zwiększenie liczby kobiet wśród osób pracujących w Arabii Saudyjskiej z 10,3 proc. w 2004 roku do 14,2 proc. do końca 2009 roku. Ponieważ 58 proc. absolwentów uniwersytetów to kobiety, rząd Arabii Saudyjskiej uznał potrzebę zwiększenia zatrudnienia kobiet, a także zachęca sektor prywatny Królestwa do tworzenia większej ilości miejsc pracy dla rosnącej liczby wykwalifikowanych kobiet.

- Na całym świecie logistyka oferuje coraz większe możliwości. Ze względu na szeroki zakres działalności, swoją karierę zawodową w naszej branży mogą rozwijać specjaliści z różnych dziedzin zarządzania. Tę szansę w coraz większym stopniu potrafią wykorzystać kobiety - powiedziała Edyta Turkiewicz, dyrektor ds. komunikacji i PR DHL Express (Poland). - W DHL Express z roku na rok zwiększa się liczba zatrudnionych kobiet. Zdecydowanie przeważamy w działach Finansów i Administracji, Personalnym czy Sprzedaży i Marketingu. Dzisiaj kobiety stanowią ponad 40 proc. całego zespołu DHL Express Poland i ten procent stale rośnie.

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Nowe badanie Della i Intela wskazuje najważniejsze trendy technologiczne, które…

Nowe badanie Della i Intela wskazuje najważniejsze trendy technologiczne, które kształtują miejsca pracy

Firma Dell zaprezentowała wyniki badania Future Workforce Study, przeprowadzonego w Europie i RPA na zlecenie...

Technologia druku 3D krzyżuje plany wybranym technikom produkcyjnym, twierdzi DHL

Technologia druku 3D krzyżuje plany wybranym technikom produkcyjnym, twierdzi DHL

Dostawca usług logistycznych DHL wydał swój najnowszy Raport dotyczący trendów DHL - Technologia druku 3D...

Młodzi logistycy walczą o finał Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

Młodzi logistycy walczą o finał Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

2 grudnia w kilkunastu miastach w całej Polsce odbył się II etap Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej....

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj