logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Rohlig Suus Logistics rozwija fracht kolejowy

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Rohlig Suus Logistics (dawniej Rohlig Poland), jeden z czołowych operatorów logistycznych, rozwija fracht kolejowy, będący uzupełnieniem oferowanego dotychczas transportu morskiego, drogowego i lotniczego. Przewóz towarów koleją zapewnia redukcję kosztów, gwarantuje również optymalizację procesu logistycznego pod względem czasu jego realizacji.
W ramach transportu kolejowego Rohlig Suus Logistics zapewnia zorganizowany serwis odpraw celnych, umożliwiający skrócenie czasu dostarczania przesyłek oraz wszelkiego rodzaju usługi załadunkowo-przeładunkowe wraz z profesjonalnym zabezpieczaniem w wagonie szerokotorowym. Dodatkowo, firma oferuje szeroką gamę usług magazynowych, ubezpieczenia cargo oraz monitoring przesyłek na całej trasie przewozu.

- Transport kolejowy jest dopełnieniem naszej kompleksowej oferty logistycznej. W ramach usług związanych z koleją realizujemy przewozy krajowe i międzynarodowe w zakresie importu i eksportu. Podejmujemy zlecenia głównie na terenie Europy Wschodniej i Azji oraz obsługę przesyłek transportowanych z Zachodu na Wschód, wykorzystując położenie geograficzne Polski. Poszerzenie oferty o produkt kolejowy oraz uruchomienie dedykowanego działu zajmującego się obsługą frachtu daje nam możliwość regularnego podejmowania zleceń intermodalnych, które do tej pory były realizowane jedynie w odpowiedzi na bieżące zapotrzebowanie klientów. Są one ważnym elementem realizacji projektów cargo, które kilka lat temu na stałe wprowadziliśmy do naszego portfolio - mówi Piotr Dryglas, dyrektor ds. frachtu morskiego, lotniczego i kolejowego.

Kolej stanowi doskonałą alternatywę dla transportu drogowego, szczególnie tam, gdzie infrastruktura komunikacyjna nie jest dostatecznie rozwinięta. Fracht kolejowy jest optymalnym rozwiązaniem dla firm, które chcą zorganizować jednorazowo przewóz dużej ilości towaru do odległych geograficznie miejsc, jak na przykład kraje azjatyckie.

- Przewozy z wykorzystaniem kolei są nie tylko doskonałym dopełnieniem transportu lądowego, ale również morskiego czy lotniczego. Dzięki spedycji kolejowej klient uzyskuje wymierne efekty w postaci oszczędności czasu i redukcji kosztów. Ponadto, kolej jest środkiem transportu przyjaznym środowisku naturalnemu, co ma obecnie szczególne znaczenie - mówi Iwetta Drewko-Bieńkowska, dyrektor ds. frachtu kolejowego w Rohlig Suus Logistics.

W maju 2009 Rohlig Suus Logistics ogłosił nową strategię rozwoju, zakładającą rozbudowę systemu dystrybucji na terenie Europy Środkowo-Wschodniej oraz ekspansję frachtu drogowego i usług logistycznych w krajach rozwijających się, takich jak: Rumunia, Rosja, Ukraina, Kirgistan, Tadżykistan, Azerbejdżan, Uzbekistan, Kazachstan i Mongolia. Dzięki współpracy z grupą Rohlig&CO, firma planuje zwiększenie liczby przesyłek z Dalekiego Wschodu.

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Nowa specjalność DTW Logistics - obsługa logistyczna hurtowni leków weterynaryjnych

Nowa specjalność DTW Logistics - obsługa logistyczna hurtowni leków weterynaryjnych

DTW Logistics, polski operator logistyczny specjalizujący się w logistyce kontraktowej, transporcie i spedycji międzynarodowej rozszerzył...

Solaris dostarczy kolejnych 10 autobusów elektrycznych do Miejskich Zakładów Autobusowych…

Solaris dostarczy kolejnych 10 autobusów elektrycznych do Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie

Przedstawiciele Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie oraz firm Solaris Bus & Coach S.A. i BZ...

IVECO uruchamia serwisy Truck Stations przy najważniejszych europejskich trasach przewozowych

IVECO uruchamia serwisy Truck Stations przy najważniejszych europejskich trasach przewozowych

IVECO rozpoczęło program akredytacyjny dla swojej sieci, który umożliwia punktom dysponującym specjalistycznym i wydajnym serwisem...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj