logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Teleroute CONNECT i Prywatna Giełda Ładunków dla firm transportowych

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Teleroute, spółka należąca do grupy Wolters Kluwer, wprowadziła do swojej oferty dwa nowe rozwiązania: Teleroute CONNECT i Prywatną Giełdę Ładunków.
Nowe produkty są dedykowane dla dużych przedsiębiorstw transportowych posiadających biura w wielu lokalizacjach w kraju i zagranicą. Teleroute CONNECT, to protokół komunikacyjny pozwalający na wymianę danych pomiędzy wewnętrznym systemem zarządzania transportem firmy (Transport Management System), a rozwiązaniami  Teleroute. Dzięki niemu oferty można publikować na giełdzie ładunków poprzez firmowy TMS. Prywatna Giełda Ładunków to unikalny system, który pozwala wszystkim oddziałom firmy wymieniać się informacjami o ofertach ładunków w ramach firmy oraz sieci partnerów zanim zostaną opublikowane na otwartej giełdzie ładunków Teleroute.  

Ładunki wprowadzane przez spedytorów do wewnętrznego systemu TMS firmy, który dzięki protokołowi Teleroute CONNECT jest automatycznie publikowany na giełdzie ładunków Teleroute. Dzięki temu, że dana oferta jest wprowadzana tylko raz, a ilość błędów podczas wprowadzania danych jest ograniczana niemal do zera. Teleroute CONNECT jest narzędziem oszczędzającym czas i pieniądze oraz zwiększającym efektywność działań firm transportowych. Kolejną funkcją TC jest możliwość transferu ofert ładunków i pojazdów z giełdy ładunków do systemu TMS. Rozwiązanie jest bardzo proste w integracji z już istniejącymi w firmach systemami informatycznymi klasy TMS. Zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa dzięki funkcjom kontroli dostępu, który uniemożliwia publikowanie ofert przez nieautoryzowanych użytkowników.

Prywatna Giełda Ładunków umożliwia dużym operatorom transportowym wymianę informacji o opublikowanych ładunkach wewnątrz firmy oraz poprawia współpracę pomiędzy rozproszonymi biurami redukując potrzebę korzystania z zewnętrznych dostawców usług. Ponadto rozwiązanie pozwala przed udostępnieniem ładunku wszystkim użytkownikom giełdy przedstawić oferty stałym partnerom danej firmy. System może być instalowany w dowolnej liczbie oddziałów danej firmy i w dowolnym języku.

W naszej części Europy z aplikacji korzysta między innymi Waberer’s na Węgrzech.

- Zastosowanie Prywatnej Giełdy Ładunków przyniosło naszej firmie wymierne efekty. Poprawiliśmy pracę zarówno naszego działu spedycyjnego, jak i naszych dostawców usług. Rozwiązanie pozwala nam lepiej wykorzystywać nasze wewnętrzne zasoby i możliwości naszych partnerów zanim rozpoczniemy poszukiwania nowych dostawców - powiedział Janos Pekar z Waberer’s. - Nasi pracownicy bardzo pozytywnie oceniają implementacje w firmie Prywatnej Giełdy Ładunków Teleroute.

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Delta Kurier chce powalczyć o rynek e-commerce

Delta Kurier chce powalczyć o rynek e-commerce

Handel internetowy kwitnie, a co za tym idzie rośnie także liczba przesyłek kurierskich. To skłania...

Niemal połowa polskich konsumentów deklaruje chęć wysyłki prezentów świątecznych

Niemal połowa polskich konsumentów deklaruje chęć wysyłki prezentów świątecznych

45 % polskich konsumentów wolałaby przesłać prezenty świąteczne, aby przesyłka dotarła bezpośrednio do ich przyjaciół...

Transport w rozmiarze XXL

Transport w rozmiarze XXL

PEKAES, czołowy operator logistyczny, na zlecenie firmy CAN-PACK S.A. przewiózł pod specjalnym nadzorem urządzenia dla...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj