logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Jubileusz DHL

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Światowy lider usług ekspresowych i logistycznych świętuje 40 lat swego istnienia.

- W 1969 roku trzech mężczyzn postawiło pierwsze kroki na księżycu, osiągając to, co do tej pory wydawało się niemożliwie. Kilka miesięcy później, Adrian Dalsey, Larry Hillblom i Robert Lynn założyli DHL, sprawiając, że świat stał się mniejszy -  powiedział Frank Appel, prezes zarządu Deutsche Post DHL - DHL, pionier na rynku międzynarodowych usług ekspresowych, sprawił, że doręczenie dokumentów okazało się możliwie w ciągu jednej nocy, a nie kilku dni.

DHL jako firma ekspresowa rozwijała się w bardzo szybkim tempie. Dzięki strategicznemu połączeniu z dwoma liderami na rynku, czyli Danzas Air & Ocean w 2002 roku i Exel w 2005 roku, usługi ekspresowe zostały poszerzone o fracht morski i lotniczy oraz zarządzanie łańcuchem dostaw.  DHL był w stanie zaoferować kompleksowy pakiet usług logistycznych w ramach globalnej sieci logistycznej, obejmującej ponad 220 krajów i terytoriów zależnych.  Dzisiaj DHL jest liderem branży w wielu segmentach: numer 1 we frachcie lotniczym i morskim, numer 1 w międzynarodowych usługach ekspresowych, numer 1 w logistyce kontraktowej i numer 2 w europejskim frachcie drogowym. Dzięki wprowadzeniu rewolucyjnego serwisu - międzynarodowy system door-to-door ("od drzwi do drzwi") przy doręczaniu pilnych czasowo dokumentów, DHL aktywnie wspierał firmy i organizacje na całym świecie. A tym samym uczestniczył w rozwoju światowej gospodarki. DHL wciąż odkrywa nowe możliwości logistyki i wprowadza innowacyjne rozwiązania, które później stają się standardami w branży. Należy do nich m.in. wykorzystanie RFID w zarządzaniu zapasami czy technicznie zaawansowany system śledzenia, który monitoruje i, jeśli to konieczne, przekierowuje przesyłki w czasie rzeczywistym do dowolnego miejsca na świecie. DHL jako pierwszy zainicjował działalność Centrum Innowacji w Troisdorf k/Bonn (2007 rok). Tutaj opracowywane są innowacyjne rozwiązania logistyczne, z jednej strony przystosowane do wykorzystania rynkowego a z drugiej elastyczne i proekologiczne. DHL uruchomił także dział Global Customer Solutions (GCS), który przygotowuje indywidualne, "szyte na miarę" rozwiązania dla kluczowych klientów na całym świecie, spełniając ich potrzeby w tym zakresie. DHL, również jako pierwszy, zaoferował swoim klientom proekologiczną opcję wysyłania przesyłek czyli GOGREEN DHL. Jej celem jest neutralizowanie emisji dwutlenku węgla, powstałej w czasie transportu. W 2008 roku DHL stał się też pierwszą firmą logistyczną i ekspresową, która zobowiązała się do zmniejszenia emisji CO2 o 30% do 2020 roku. Podstawą wszystkich innowacyjnych zmian jest koncentracja firmy na efektywnym wykorzystaniu nowoczesnych technologii jako odpowiedzi na potrzeby klientów.

- Już bardzo wcześnie uznaliśmy, że sukces firmy polega nie tylko na wsłuchaniu się w to, czego oczekują nasi klienci, ale, co ważniejsze, szybkim i skutecznym działaniu. Bardzo często przewidujemy, czego oczekiwać będą nasi klienci i odpowiadamy na te potrzeby, zanim jeszcze klienci o nie zapytają - twierdzi Frank Appel.

Kierując się tą zasadą, jeszcze w czasie "zimnej wojny" DHL wytyczył szlaki handlowe do krajów takich jak Rosja czy Chiny (w Polsce DHL Worldwide jest obecny od 1983 roku). Kiedy "żelazna kurtyna" opadła, DHL, dzięki wiedzy i możliwościom logistycznym, był w stanie szybko wesprzeć firmy, które rozpoczęły działalność na tych rynkach. Takie podejście wiązało się również z korzyściami dla lokalnego biznesu, któremu otwarcie rynku umożliwiło eksport towarów. Obecnie DHL zdobywa pozycję lidera na światowych rynkach wschodzących, takich jak BRIC - Brazylia, Rosja, Indie i Chiny, dzisiaj budujących swoją silną pozycję gospodarczą.                               

Ostatnio zmieniany piątek, 25 wrzesień 2009 13:55

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Nowa specjalność DTW Logistics - obsługa logistyczna hurtowni leków weterynaryjnych

Nowa specjalność DTW Logistics - obsługa logistyczna hurtowni leków weterynaryjnych

DTW Logistics, polski operator logistyczny specjalizujący się w logistyce kontraktowej, transporcie i spedycji międzynarodowej rozszerzył...

Solaris dostarczy kolejnych 10 autobusów elektrycznych do Miejskich Zakładów Autobusowych…

Solaris dostarczy kolejnych 10 autobusów elektrycznych do Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie

Przedstawiciele Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie oraz firm Solaris Bus & Coach S.A. i BZ...

IVECO uruchamia serwisy Truck Stations przy najważniejszych europejskich trasach przewozowych

IVECO uruchamia serwisy Truck Stations przy najważniejszych europejskich trasach przewozowych

IVECO rozpoczęło program akredytacyjny dla swojej sieci, który umożliwia punktom dysponującym specjalistycznym i wydajnym serwisem...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj