logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

TNT Express wprowadza usługę Direct Express w Europie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
TNT Direct Express to całkowicie nowe rozwiązanie transportowe. Usługa oferowana jest klientom, którzy mają regularne, skonsolidowane wysyłki przeznaczone do dystrybucji na terenie określonego, europejskiego kraju. Zaletą Direct Express jest bezpośrednie połączenie z krajem przeznaczenia towarów.W Direct Express przesyłki są odbierane bezpośrednio od klienta - z jego biura, magazynu lub zakładu produkcyjnego, a następnie transportowane, specjalnie do tego przeznaczonym samochodem, do hubu TNT w kraju doręczenia. Proces ten odbywa się z pominięciem oddziału lub hubu TNT w kraju pochodzenia przesyłki i hubów przeładunkowych na trasie standardowej siatki połączeń. Gdy przesyłka znajdzie się już w kraju przeznaczenia, zostaje natychmiast doręczona w systemie od drzwi do drzwi. Dzięki usłudze Direct Express klienci TNT korzystają na bezpośrednim, skróconym procesie obsługi przesyłek i, co za tym idzie, efektywności kosztowej. Jednocześnie nadal czerpią oni wszystkie benefity, jakie daje im korzystanie z firmy posiadającej rozległą sieć połączeń w Europie. Omijanie oddziału lub hubu TNT w kraju, z którego pochodzi przesyłka oraz punktów przeładunkowych na trasie, daje klientom więcej elastyczności i czasu na przygotowanie jej do odbioru. Ponadto klienci mogą poprawić swój łańcuch dostaw i zoptymalizować koszty magazynowania towarów. W ten sposób firma jeszcze lepiej dopasowuje się i zaspokaja specyficzne potrzeby klientów. W hubie, do którego trafiają przesyłki, TNT oferuje odbiorcom szeroką paletę doręczeń - do 9:00, 10:00, 12:00 lub na koniec dnia roboczego, a także wiele opcji świadczących o elastyczności usług.

- TNT jest pierwszą firmą na rynku kurierskim oferującą tego typu usługę, która realizuje doręczenia do wszystkich miejsc w Europie. Wykorzystujemy do tego naszą rozległą sieć transportową - mówi Rafał Dziura, dyrektor sprzedaży i marketingu TNT Express. - Tam gdzie jest to możliwe należy zawsze szukać najlepszej i najkorzystniejszej trasy. W przypadku Direct Express możliwe jest wykorzystanie dedykowanego, bezpośredniego połączenia z miejscem, z którego możliwa jest końcowa dystrybucja. Takie rozwiązanie dodatkowo zmniejsza niekorzystny impakt na środowisko naturalne. Nasi klienci korzystają z oferowanej przez nas, bardzo wysokiej jakości serwisu, kontroli całego procesu oraz elastyczności w odniesieniu do czasów odbioru przesyłki.

Ostatnio zmieniany środa, 03 marzec 2010 09:20

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Dachser dla producentów światłowodów

Dachser dla producentów światłowodów

DACHSER, globalny operator logistyczny, umożliwia firmie OFS międzynarodowy rozwój i zapewnia efektywne wsparcie z zakresu...

Pierwsze na świecie autobusy elektryczne do poboru krwi

Pierwsze na świecie autobusy elektryczne do poboru krwi

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach podpisało z firmą Solaris umowę na dostarczenie dwóch...

Pierwsze kroki z kodami kreskowymi - zapraszamy do udziału w…

Pierwsze kroki z kodami kreskowymi - zapraszamy do udziału w webinarium GS1 Polska

Już w pierwszy poniedziałek sierpnia serdecznie zapraszamy Państwa w imieniu Fundacji GS1 Polska do udziału...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj