logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Import z DHL Express

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Według prognoz Światowej Organizacji Handlu (WTO) w 2010 roku światowy handel wzrośnie o 9,5%. Na pozytywne tendencje w rozwoju gospodarki wykazują też analizy rynkowe. W odpowiedzi DHL Express rozszerzył zasięg swoich usług dla importerów.DHL Express oferuje najszerszy zasięg usług importowych z doręczeniem następnego dnia roboczego. Jest to możliwe dzięki wzmocnieniu i optymalizacji globalnej sieci logistycznej oraz zwiększeniu możliwości rozliczeń finansowych przesyłek importowych. Dziś DHL IMPORT EXPRESS obejmuje zasięgiem ponad 200 krajów na całym świecie, w tym tzw. tereny odległe. Dodatkowo firma gwarantuje terminowe dostawy importowe przed południem w 135 krajach i przed godziną dziewiątą w 90 krajach. Od blisko trzech lat klienci korzystają z funkcjonalnego, stale rozwijanego narzędzia do obsługi przesyłek importowych IMPORT EXPRESS ONLINE.

- Koncentrując się na rozwoju międzynarodowych usług ekspresowych, zespół DHL przygotował silną i konkurencyjną ofertę dla swoich klientów. W pełni odpowiada ona na ich potrzeby biznesowe i pomaga w zarządzaniu kosztami importowymi, przepływami pieniężnymi i wewnętrznym łańcuchem dostaw. Co ważne, klienci korzystają z jednej firmy, jednej faktury w jednej walucie - powiedział Roland Thomas, wiceprezes ds. produktów i usług DHL Express Global.

DHL IMPORT EXPRESS 12:00 zapewnia dostawy przesyłek importowych w systemie od drzwi do drzwi przed południem do wszystkich większych centrów biznesowych w Europie, Azji i Pacyfiku oraz na Bliskim Wschodzie. Koszty transportu pokrywa odbiorca w miejscu przeznaczenia. Z usługi tej obecnie mogą korzystać importerzy w 135 krajach. Klienci, którzy ze względu na działalności biznesową są zainteresowani wczesnym doręczeniem przesyłki mogą skorzystać z DHL IMPORT EXPRESS 9:00. Ta opcja obejmuje główne ośrodki biznesowe w 90 krajach. Dodatkowo oferowana jest pełna gwarancja zwrotu pieniędzy w przypadku opóźnienia w dostawie przesyłki. Importerzy mogą skorzystać także z usługi DHL IMPORT EXPRESS WORLWIDE z doręczeniem do końca dnia roboczego. Usługi importowe DHL Express są odpowiedzią na potrzeby klientów, którzy prowadząc międzynarodowy biznes, współpracują z zakładami produkcyjnymi lub dostawcami zlokalizowanymi w różnych częściach świata. Usługi z określonym terminem doręczenia będą szczególnie przydatne w przypadku importu pilnych czasowo przesyłek, takich jak części zamienne, które muszą być doręczone do miejsca przeznaczenia w ściśle określonym czasie. Jest to szczególnie ważne także dla firm z sektora nowych technologii. Usługi importowe wspierają też firmy, które z przyczyn ekonomicznych rezygnują z utrzymywania własnych magazynów. Zarządzanie procesem transportowym w ramach DHL IMPORT EXPRESS wspierają opcje dodatkowe i narzędzia elektroniczne. Należą do nich elastyczne opcje płatności, dowód doręczenia, funkcjonalne aplikacje pozwalające na śledzenie przesyłek w trybie on-line. Klienci DHL Express mogą liczyć także na wsparcie w zakresie obsługi celnej. DHL IMPORT EXPRESS ONLINE to dedykowane i funkcjonalne narzędzie internetowe do zamawiania i monitorowania przesyłek importowych. Narzędzie pozwala na pełną kontrolę procesu przygotowania i doręczenia przesyłek importowych. Jest proste w użyciu, a dzięki automatyzacji procesu klienci mogą ograniczyć do minimum ilość wypełnianych dokumentów. Natomiast możliwość sprawdzania statusu przesyłki/zlecenia w czasie całego procesu importowego zapewnia im pełną kontrolę nad zleceniem.

Ostatnio zmieniany środa, 02 czerwiec 2010 09:54

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Nowe wagony dla dywizji kolejowej OT Logistics poszerzą ofertę transportu…

Nowe wagony dla dywizji kolejowej OT Logistics poszerzą ofertę transportu produktów agro

Grupa Kapitałowa OT Logistics wydzierżawiła nowe wagony typu Tagnpps, które pozwolą spółce na uzupełnienie oferty...

Polskie MŚP współpracują z firmami logistycznymi, aby wzmacniać działalność eksportową…

Polskie MŚP współpracują z firmami logistycznymi, aby wzmacniać działalność eksportową

Wyniki badania, zaprezentowanego przez FedEx Express - spółkę zależną FedEx Corp. i największą na świecie...

DSV wyróżnione aż w trzech kategoriach Rankingu firm TSL

DSV wyróżnione aż w trzech kategoriach Rankingu firm TSL

W tegorocznym Rankingu firm TSL Grupa DSV uplasowała się w pierwszej dziesiątce największych polskich operatorów...

Ostatnio na forum

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj