logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

DHL przetransportował trzy nosorożce do Tanzanii

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Firma DHL, wspierając projekt fundacji Aspinall, przetransportowała trzy czarne nosorożce z lotniska Manston (Kent) w Wielkiej Brytanii do Parku Narodowego Kilimandżaro w Tanzanii.

Transport trzech nosorożców czarnych, które urodziły się w niewoli w Parku Dzikich Zwierząt Port Lympne, prowadzonym przez Fundację Aspinall, jest częścią inicjatywy mającej na celu przywrócenie populacji zagrożonych wyginięciem czarnych nosorożców w rezerwacie Mkomazi w Tanzanii. Akcję aktywnie wspiera organizacja Tusk Trust. Liczba czarnych nosorożców została znacznie ograniczona ze względu na dużą skalę kłusownictwa.
   W trakcie specjalnego transportu DHL zostały przewiezione samiec Monduli i dwie samice Grumeti i Zawadi, które teraz po raz pierwszy żyją na wolności. Nosorożce zostały przetransportowane Boeingiem 757, specjalnie zmodyfikowanym tak, aby zapewnić im wysoki komfort w czasie lotu i bezpieczeństwo na pokładzie. Samolot został wyposażony w zaawansowane funkcje bezpieczeństwa - urządzenia ratujące życie i kontrolujące temperaturę w czasie lotu. Ponadto, przygotowane zostało miejsce dla dwóch inżynierów lotnictwa, dwóch opiekunów nosorożców z Port Lympne, dwóch osób odpowiedzialnych za załadunek i rozładunek oraz weterynarza-specjalisty. Samolot musiał być dostosowany nie tylko do transportu zwierząt, ale również ich wyżywienia i ekwipunku. Na pokładzie znajdowały się cztery bele siana Lucerne, marchew, jabłka, skrzynie z bananami, selerami i szpinakiem oraz woda. Lot trwał 10 godzin i zaczął się na lotnisku w Manston (Wielka Brytania). Samolot miał międzylądowanie na tankowanie paliwa we włoskim Bergamo. Tu w pełnej gotowości było lokalne zoo, przygotowane na wypadek konieczności podjęcia dodatkowych działań po pierwszym etapie podróży. Z Bergamo nosorożce zostały przetransportowane na międzynarodowe lotnisko w Kilimandżaro w Tanzanii, skąd zostały przewiezione do Parku Narodowego.

- Transport tych zwierząt było dla nas, jako międzynarodowego przewoźnika, bardzo ekscytującym wydarzeniem. Jesteśmy dumni, że w ten sposób wsparliśmy wartościowy program ochrony zwierząt. Naszym największym priorytetem było bezpieczeństwo i dobre samopoczucie nosorożców. Dlatego dedykowany zespół ekspertów logistyki i inżynierów zarówno w Wielkiej Brytanii jak i Afryce Południowej ściśle współpracował z Fundacją Aspinall i Parkiem Dzikich Zwierząt Port Lympne, tak aby zapewnić im bezpieczną i wygodną podróż. To było skomplikowane, ale jednocześnie bardzo cenne logistycznie zadanie – powiedział Phil Couchman, prezes DHL Express Wielkiej Brytanii i Irlandii.
 
Po udanej akcji uwolnienia nosorożców, Fundacja Aspinall już teraz planuje zakończenie prac nad kolejnym ambitnym i szeroko zakrojonym zadaniem umieszczenia innych zagrożonych zwierząt w ich środowisku naturalnym.

- Z naszym zapleczem i wiedzą na temat przeładunku frachtowego byliśmy najlepszym partnerem służącym wsparciem przy transporcie trzech nosorożców. Choć nasz zespół jest bardziej przyzwyczajony do transportu koni, trzy skrzynie z nosorożcami zostały fachowo załadowane, a zespół DHL szybko je przetransportował do naturalnego środowiska - twierdzi Charles Buchanan, prezes Manston.

Powrót trzech czarnych nosorożców do środowiska naturalnego jest punktem zwrotnym dla fundacji Aspinall.

- Zwierzęta, które umieszczamy w ich naturalnym środowisku, są impulsem dla tych, które żyjąc już na wolności są realnie zagrożone wyginięciem. W ramach sztandarowej akcji w Gabonie nasze działania obejmują reintrodukcję rodziny 11 goryli nizinnych. Oprócz nosorożców i goryli fundacja Aspinall planuje wprowadzanie ośmiu langurów, pięciu gibonów i dwóch afrykańskich słoni do ich naturalnego środowiska na obszarach chronionych. To wyjątkowe i historyczne wydarzenie jest możliwe dzięki sukcesom programów hodowlanych prowadzonych w Howletts i Port Lympne oraz światowym systemom ochrony dzikiej przyrody - powiedział Damian Aspinall, prezes fundacji.

Relacja z transportu czarnych nosorożcówOstatnio zmieniany wtorek, 10 lipiec 2012 05:40

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Dąbrowa Górnicza gotowa na nowe inwestycje

Dąbrowa Górnicza gotowa na nowe inwestycje

4. edycja konferencji Dąbrowa Górnicza - Kierunek Inwestycje. Inwestycje Automotive - Kierunek Dąbrowa Górnicza, która...

OT Logistics przystępuje do akcji „Stop nieuczciwym pracodawcom”

OT Logistics przystępuje do akcji „Stop nieuczciwym pracodawcom”

Grupa Kapitałowa OT Logistics przystąpiła do akcji „Stop nieuczciwym pracodawcom”, której celem jest wspieranie pracowników...

Najnowocześniejsze centrum dystrybucyjne Biedronki otwarto w Gorzowie Wielkopolskim

Najnowocześniejsze centrum dystrybucyjne Biedronki otwarto w Gorzowie Wielkopolskim

Inteligentny system oświetlenia, kompletacja głosowa czy bezpieczna wielowarstwowa podłoga – to tylko niektóre z innowacji...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj