logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

DHL Express uruchamia North Asia Hub o wartości 175 mln USD

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

DHL, światowy lider na rynku usług logistycznych, otworzył największe lotnicze centrum przeładunkowe w Azji - wart 175 mln USD DHL Express North Asia Hub na międzynarodowym lotnisku Szanghaj - Pudong. Do 2014 roku firma planuje zainwestować 132 mln USD w osiem samolotów do obsługi tras między Szanghajem a północną Azją, Europą i USA.

- DHL Express North Asia Hub jest kamieniem milowym w rozwoju sieci DHL w regionie Azji i Pacyfiku, zwieńczeniem strategii „multi-hub” i rozwoju sieci lotniczej. Dzięki temu ugruntujemy naszą pozycję lidera pod względem połączeń, wygody i efektywności kosztowej – powiedział dr Frank Appel, prezes Deutsche Post DHL.

Zlokalizowany na działce o powierzchni 88000 m kw. (w przybliżeniu równej wielkości 13 boisk piłkarskich), północnoazjatycki hub może obsłużyć do 20 tys. przesyłek dokumentowych i 20 tys. paczek na godzinę. Obiekt wyposażono w nowoczesne rozwiązania proekologiczne, m.in. energooszczędne oświetlenie T5 i zasilany energią słoneczną system na ciepłą wodę. System sortujący został zaprojektowany tak, aby automatycznie wykrywać elementy, które w danym momencie nie są używane. Są one przełączane na tryb oszczędzania energii do momentu, gdy będą ponownie potrzebne.
   Sieć DHL w Azji i Pacyfiku, obejmująca 40 krajów i terytoriów, jest obsługiwana przez ponad 40 samolotów. Zlokalizowane tu 4 huby - Szanghaj, Hong Kong, Bangkok i Singapur - łączą się z ponad 70 gatewayami. Dziennie realizowanych jest 690 lotów.

- Wraz z otwarciem DHL Express North Asia Hub, zwiększy się obrót i przepustowość na lotnisku Pudong. To krok naprzód w rozwoju lotniczego cargo w Szanghaju i początek nowego rozdziału współpracy pomiędzy Shanghai Airport Authority a DHL. Nadal będziemy optymalizować środowisko pracy dla naszych partnerów, jednocześnie współpracując z nimi nad zwiększeniem konkurencyjności lotniska - powiedział Li Derun, prezes Shanghai Airport Authority.

Planowane inwestycje w Chinach i Azji Północnej
W ciągu dwóch lat, DHL planuje zainwestować 132 mln USD w zwiększenie zdolności przewozowych azjatyckiej floty powietrznej przez wprowadzenie ośmiu samolotów transportowych na trasy między Szanghajem i płn. Azją, Europą i USA. Planowane loty obsługiwać będą partnerskie i własne linie lotnicze: Polar Air, AeroLogic i DHL Air UK oraz firmy podwykonawcze. 
Opierając się na bezpośrednich połączeniach między Szanghajem a Hong Kongiem, Osaką, Tokio i globalnymi hubami DHL w Lipsku i Cincinnati, planowane w ciągu najbliższych dwóch lat inwestycje zwiększą przepustowość na tych trasach, a także pozwolą na uruchomienie nowych połączeń między Szanghajem a East Midlands w Wielkiej Brytanii. W dłuższej perspektywie DHL planuje też zwiększenie zdolności przewozowych na trasach między hubem północnoazjatyckim a innymi miastami w Chinach i na Tajwanie. Uruchomione będą dodatkowe połączenia z Incheon, Taipei oraz chińskimi miastami Dalian i Qingdao, a w 2013 roku z Pekinem i Xiamen.

- 40 lat temu DHL Express jako pionier zaoferował usługi ekspresowe klientom w regionie Azji i Pacyfiku i był pierwszą międzynarodową firmą ekspresową, która 32 lata temu rozpoczęła działalność w Chinach. Szanghaj, jedno z najważniejszych centrów handlowych w Chinach i brama delty rzeki Jangcy, generuje prawie 39% całkowitej wartości chińskiego importu i eksportu. DHL Express North Asia Hub będzie odgrywać tu kluczową rolę, wspierając, dzięki poprawie czasów tranzytu i niezawodności sieci, wzrost gospodarczy. Zapewnimy możliwość późniejszych odbiorów i wcześniejszych doręczeń dla klientów w całej Azji Północnej - twierdzi Ken Allen, prezes DHL Express.

Nowy obiekt wzmacnia azjatycką sieć hubów DHL, oferując klientom szybszy dostęp do międzynarodowych rynków.

- Wykorzystując wzrost regionalnych i międzynarodowych połączeń lotniczych poprzez Szanghaj, DHL zapewni elastyczność i niezawodność usług klientom wybierającym usługi terminowe z określonym czasem porannych doręczeń do głównych miast w płn. Azji oraz większą liczbę połączeń regionalnych i międzykontynentalnych do Europy i USA - powiedział Jerry Hsu, prezes DHL Express Azja Pacyfik. - Nowa inwestycja DHL, jaką jest North Asia Hub, i planowanie kolejnych inwestycji lotniczych to efekt działań mających na celu wzmocnienie azjatyckiej sieci lotniczej. W 2011 roku DHL dodał dwa frachtowce B747 (Polar Air) do obsługi Japonii, Korei i wschodnich Chin. Dzięki nowemu Airbusowi polepszyliśmy serwis na trasie Peking - Hong Kong, a frachtowcowi B747 Szanghaj - Hong Kong. Wspierając strategię rozwoju Chin „Go West”, DHL Express uruchomił także pięć nowych lotów tygodniowo między Hong Kongiem a Chengu.

Rozbudowa sieci DHL zapewnia przedsiębiorcom szybszy dostęp do rynków międzynarodowych. Uzupełniając Central Asia Hub w Hong Kongu, hub północnoazjatycki pozwala na skrócenie czasu obsługi przesyłek klientów na terenie Azji Północnej. To oznacza oszczędność czasu przelotu nawet do czterech godzin i w rezultacie późniejsze odbiory i wcześniejsze doręczenia.

Ostatnio zmieniany czwartek, 26 lipiec 2012 11:35

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

W życie wchodzi CETA - umowa o wolnym handlu pomiędzy…

W życie wchodzi CETA - umowa o wolnym handlu pomiędzy Kanadą a Unią Europejską

Podpisana 30 października 2016 roku w Brukseli umowa o wolnym handlu pomiędzy Kanadą a Unią...

Dwuwymiarowy łańcuch dostaw, czyli jak wdrażać dyrektywę fałszywkową

Dwuwymiarowy łańcuch dostaw, czyli jak wdrażać dyrektywę fałszywkową

Instytut Logistyki i Magazynowania zaprasza 5.10.2017 r. na szkolenie pt. "Dwuwymiarowy łańcuch dostaw, czyli jak...

Agility ocenia wpływ Brexitu na rynki wschodzące

Agility ocenia wpływ Brexitu na rynki wschodzące

Agility, globalny dostawca zintegrowanych rozwiązań logistycznych, opublikował raport o sytuacji na rynkach wschodzących w pierwszej...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj