logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

TNT w Azji z certyfikacją TAPA

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Azjatycka Sieć Drogowa TNT Express otrzymała najwyższy poziom certyfikacji bezpieczeństwa organizacji Transported Asset Protection Association (TAPA).

Firma kurierska TNT Express, jako pierwsza w branży, otrzymała certyfikat TSR Level 1, przyznawany przez Transported Asset Protection Association. Akredytacją objęto sieć drogową TNT w Singapurze, Malezji i Tajlandii. Level 1 jest najwyższym poziomem certyfikatu TAPA w kategorii bezpieczeństwa transportu samochodowego (Trucking Security). TNT Express jako pierwsza firma operuje certyfikowaną przez TAPA siecią drogową w trybie "od drzwi do drzwi" pomiędzy Chinami i państwami wschodniej Azji. Firma posiada już - certyfikowaną przez TAPA - zintegrowaną sieć centrów drogowych i lotniczych w Bangkoku, Hong Kongu i Singapurze.

Tym samym TAPA potwierdza wiodące w branży standardy bezpieczeństwa TNT Express, na które składają się zaawansowane systemy monitoringu, a także procesy i sprzęt o zwiększonym poziomie zabezpieczeń. Bezpieczne i terminowe dostarczenie towarów są kluczowe dla takich klientów, jak branża zaawansowanych technologii czy motoryzacyjna - zarządzających towarami o znacznej wartości.

- TAPA Asia gratuluje TNT Express uzyskania certyfikacji klasy TSR - mówi Jason Teo, Prezes TAPA Asia - Po raz kolejny instytucja członkowska TAPA Asia wykazała swoje zaangażowanie w zapewnienie bezpieczeństwa łańcuchów dostaw przy wykorzystaniu uznanych metod TAPA. Ci z członków naszej organizacji, którzy decydują się na takie inwestycje w bezpieczeństwo, notują - w porównaniu z innymi firmami - trzykrotnie mniej strat.

Transported Asset Protection Association (TAPA) to międzynarodowa organizacja zajmująca się szeroko pojętym bezpieczeństwem dostaw. Utworzona w USA w 1997 roku (w Europie od 1999 r.), TAPA zrzesza ponad 600 podmiotów z całego świata, m.in. globalnych producentów, firmy logistyczne, przewoźników lotniczych. Celem organizacji jest ograniczenie strat w produkcji, transporcie i dystrybucji.

 

Ostatnio zmieniany czwartek, 09 sierpień 2012 11:08

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Dywizja Kolejowa Grupy Kapitałowej OT Logistics z certyfikatem GMP+

Dywizja Kolejowa Grupy Kapitałowej OT Logistics z certyfikatem GMP+

STK S.A., przewoźnik kolejowy z Grupy Kapitałowej OT Logistics, uzyskał międzynarodowy certyfikat GMP+ poświadczający najwyższą...

Gigant z Wronek niemal ukończony

Gigant z Wronek niemal ukończony

Zewnętrzny etap budowy magazynu wysokiego składowania we Wronkach, największego w Polsce i jednego z największych...

Bardzo dobry półroczny wynik przeładunków w portach w Szczecinie i…

Bardzo dobry półroczny wynik przeładunków w portach w Szczecinie i Świnoujściu

Ponad 12,5 mln ton towarów obsłużyły w okresie styczeń - czerwiec br. porty w Szczecinie...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj