logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:


A+ A A-

Kolejne biletomaty w sieci sprzedaży PKP Intercity

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Mennica Polska wraz z PKP Intercity uruchomiły kolejnych 10 biletomatów, w których dostępna jest oferta biletów kolejowych przewoźnika. Bilety jednorazowe na pociągi PKP Intercity dostępne są już w 86 urządzeniach w 20 miastach Polski, w tym 41 w Warszawie. Już wkrótce będzie można dokonać zakupu biletów w automatach Mennicy w innych miastach, takich jak Wrocław czy Lublin. Docelowo, PKP Intercity do końca roku chce umożliwić zakup swoich biletów w ponad 150 urządzeniach.

Obecnie w Warszawie bilety na podróżowanie pociągami PKP Intercity można kupić w 41 urządzeniach, w tym 10 należących do Mennicy Polskiej. Wkrótce Mennica Polska wraz z PKP Intercity uruchomią kolejne urządzenia w stolicy oraz we Wrocławiu i Lublinie. Docelowo ma być ich 70 na terenie całej Polski. PKP Intercity prowadzi sprzedaż również poprzez własne biletomaty, żółto-niebieskie urządzenia firmy ASEC oraz w automatach AVISTA.
   Już dziś z biletomatów mogą korzystać pasażerowie podróżujący m.in. z Bydgoszczy, Torunia, Katowic, Krakowa, Wrocławia, Łodzi, Opola, Poznania, Szczecina czy Jarocina.
   Biletomaty wyposażone są w łatwe w obsłudze ekrany dotykowe. Wystarczy wybrać najbardziej dogodne połączenie i dokonać płatności kartą płatniczą (systemy VISA, MASTERCARD) lub, jeśli jest taka możliwość, gotówką. Automat drukuje potwierdzenie płatności, bilet oraz - w przypadku pociągu z rezerwacją - miejscówkę. Cała operacja nie trwa dłużej niż 2 minuty, a cena biletu jest taka sama jak za bilet zakupiony w kasie.
   W sumie, w lipcu br. za pośrednictwem biletomatów pasażerowie kupili ponad 25 000 biletów na przejazdy pociągami uruchamianymi przez PKP Intercity.
We wszystkich automatach biletowych istnieje możliwość zakupu biletów na przejazdy pociągami Twoich Linii Kolejowych (TLK), Express (Ex) oraz Express Intercity (EIC), z wyłączeniem miejsc do leżenia oraz sypialnych.
   Spółka PKP Intercity aktywnie rozbudowuje nowe kanały sprzedaży biletów. Obecnie bilety, oprócz tradycyjnych kas, można kupić u konduktora na pokładzie pociągu, w automatach biletowych, za pomocą telefonu komórkowego i aplikacji BILKOM, czy za pośrednictwem internetowego systemu sprzedaży e-IC na www.intercity.pl. Biletów kupowanych przez internet nie trzeba już drukować, wystarczy ściągnąć dowód zakupu na dowolne urządzenie mobilne i okazać konduktorowi podczas kontroli.

Lista biletomatów:

•    20 biletomatów firmy ASEC (tylko w Warszawie, płatność kartą i gotówką) - lista tutaj.
•    45 biletomatów firmy AVISTA (na terenie całej Polski, płatność kartą i gotówką) - lista tutaj.
•    10 biletomatów Mennicy Polskiej (tylko w Warszawie, płatność tylko kartą) - lista tutaj.
•    11 biletomatów własnych PKP Intercity (w Warszawie na Dworcu Centralnym, płatność tylko kartą).

Ostatnio zmieniany środa, 22 sierpień 2012 11:36

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Prologis buduje spekulacyjny budynek w Prologis Park Prague

Prologis buduje spekulacyjny budynek w Prologis Park Prague

Prologis, globalny lider nieruchomości logistycznych, rozpoczyna budowę spekulacyjnego obiektu dystrybucyjnego o powierzchni 11 720 m...

Nowe technologie zmieniają świat biznesu w Polsce i Europie

Nowe technologie zmieniają świat biznesu w Polsce i Europie

Do 2020 roku na świecie funkcjonować będzie 50 miliardów urządzeń podłączonych do sieci, 50 razy...

Nowe centrum logistyczne Inforsys umowa z Panattoni

Nowe centrum logistyczne Inforsys  umowa z Panattoni

Inforsys - lider sektora obsługi procesów biznesowych w Polsce - rozbudowuje ofertę w zakresie kompleksowych...

Ostatnio na forum

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj