logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

InPost doręczy przesyłki Urzędu Miejskiego we Wrocławiu

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

InPost, niezależny operator pocztowy, od stycznia 2013 roku odpowiada za obsługę pocztową Urzędu Miasta Wrocław. Kontrakt, obejmujący doręczenie ponad 1,1 mln listów zwykłych, poleconych i zwrotnych potwierdzeń odbioru w obrocie krajowym i zagranicznym, został podpisany na mocy wygranego przez spółkę z Grupy Integer.pl przetargu publicznego, w którym swoje usługi oferowała również Poczta Polska. Wartość 1,5 rocznej umowy szacowana jest na 5 mln zł brutto.

Od 2006 roku InPost świadczy usługi pocztowe i finansowe – w zakresie doręczania świadczeń pieniężnych – na rzecz takich instytucji samorządowych, jak: Urzędy Gmin i Miast, Starostwa Powiatowe, Urzędy Pracy czy Ośrodki Pomocy Społecznej oraz jednostki zarządzane przez Urzędy Miast i Gmin.

- Wygrana w przetargu ogłoszonym przez Urząd Miejski we Wrocławiu ogromnie nas cieszy z kilku powodów. Kluczowe jest to, że po długiej rynkowej walce o dopuszczenie niezależnych operatorów do udziału w przetargach publicznych udało nam się przezwyciężyć bardziej i mniej formalny monopol Poczty Polskiej w tym zakresie. Jesteśmy ponadto przekonani, że kontrakt podpisany w przeddzień liberalizacji rynku pocztowego - pokazuje przewagę cenową, jak też jakościową niezależnych firm pocztowych nad operatorem narodowym. Urząd Miasta we Wrocławiu jest doskonałym przykładem prowadzenia racjonalnej polityki finansowej w kontekście gospodarowania publicznymi środkami. Współpraca z InPost przynosi bowiem wymierne korzyści firmom oraz instytucjom szukającym nie tylko jakościowej zmiany realizowanych usług, ale też oszczędności - mówi Rafał Brzoska, prezes InPost.

Poza jednostkami publicznymi, InPost obsługuje także - w zakresie doręczania korespondencji - między innymi instytucje finansowe takie, jak: Raiffeisen Bank, Deutsche Bank, BRE Bank, Getin Bank, BPH i wiele innych. Z oferty firmy korzystają również operatorzy telefonii komórkowej: Polkomtel, TP SA oraz Orange.
   Od 1 stycznia 2013 roku polski rynek pocztowy jest w pełni zliberalizowany. To pozytywny sygnał do zmian dla klientów, oznaczający zwiększenie konkurencyjności, uatrakcyjnienie oferty alternatywnych operatorów i przede wszystkim obniżenie cen usług pocztowych. Korzyści finansowe i operacyjne są odczuwalne dla firm nadających dużą liczbę listów już od momentu uwolnienia rynku pocztowego. Wynika to z dwóch czynników: skrócenia procesu przygotowywania korespondencji oraz zlikwidowania konieczności oddzielnego pakowania i sortowania listów o wadze poniżej 50 gram. Masowa produkcja korespondencji to skomplikowany proces, a szybszy czas produkcji korespondencji oznacza skrócenie terminów spływu należności, zamówień czy ofert.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 28 styczeń 2013 12:31

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Rynek magazynowy czekają kolejne rekordy

Rynek magazynowy czekają kolejne rekordy

W Polsce w budowie znajduje się obecnie ponad 1,6 miliona m kw. powierzchni magazynowej i...

Zmiany w przepisach dotyczących eksportu żywności do USA

Zmiany w przepisach dotyczących eksportu żywności do USA

Od maja br. obowiązuje dodatkowa weryfikacja produktów spożywczych wprowadzanych do obrotu na terenie Stanów Zjednoczonych....

Najlepsze europejskie wina na rynkach światowych dzięki UPS

 Najlepsze europejskie wina na rynkach światowych dzięki UPS

UPS rozszerza możliwość wysyłki alkoholu, wina i piwa do konsumentów na całym świecie. Za pomocą...

Ostatnio na forum

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj