logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Słodkie transporty

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Od marca Spółka Nordzucker Polska S.A., która jest częścią Grupy Nordzucker, wiodącego producenta cukru w Europie, zarządza transportami dzięki platformie Transporeon. Przedsiębiorstwo korzysta ze standardowego modułu no-touch order oraz z Zarządzania oknami czasowymi w wersji light. Dzięki modułom zarządzanie logistyką stało się lżejsze, a przejrzystość transakcji z przewoźnikami wzrosła.

Grupa Nordzucker jest jednym z wiodących producentów cukru w Europie. Główna siedziba jest zlokalizowana w Braunschweigu w Niemczech. Razem ze swoimi plantatorami firma zaopatruje rynek europejski w cukier, środki słodzące oraz produkty pochodne, w tym także dla sektora paszowego. Ponadto firma ma osiągnięcia w dziedzinie troski o środowisko naturalne zarówno w procesie uprawy, jak i produkcji. Nordzucker produkuje również bioetanol.
   Niezawodność, wysokie tempo pracy oraz zbilansowane koszty to filary działalności potentata. Naturalnym krokiem była zatem implementacja rozwiązań dostarczanych przez Transporeon.  Moduł no-touch order automatycznie przydziela zlecenie wybranej firmie transportowej na podstawie określonych w umowie ramowej kryteriów, m.in. kosztów frachtu, w ramach tzw. kontraktów długoterminowych. Zaletą tego modułu jest to, że usługi odbywają się tylko wśród zakontraktowanych przewoźników. Są to bardzo szybkie procesy, gdyż na decyzje można ustalić limit czasowy, np. jedną godzinę.
  Zarządzanie oknami czasowymi w wersji light jest bardzo podobne do standardowej wersji oferowanej przez Transporeon, ale posiada pewne dodatkowe funkcjonalności. Przede wszystkim korzystanie z modułu jest przystępniejsze ze strony przewoźnika, gdyż proces rezerwacji okna czasowego odbywa się według prostego schematu. Przewoźnicy nie mają dostępu do całego arkusza czasowego. Dyspozytor zlecenia wysyła tylko link do konkretnego transportu oraz login i hasło. Odbiorca ma możliwość wyboru tylko jednego "slota" dotyczącego odbioru konkretnego zlecenia. Każdorazowo sytuacja się powtarza, a dane są skorelowane z wewnętrznym systemem SAP. Takie rozwiązanie jest szczególnie przydatne, gdy nie ma dużej ilości zleceń.
   Zastosowanie modułów Platformy Transporeon było krokiem usprawniającym zarządzanie logistyką w Nordzuckerze. Obecnie transporty są zlecane w sposób prosty, bezawaryjny i przejrzysty. Rozwiązanie to było zgodne z polityka rozwojową tego prężnego przedsiębiorstwa.

Ostatnio zmieniany czwartek, 21 listopad 2013 12:21

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Nowy obowiązek dla firm - rapotowanie pozafinansowe. Sprawdź, co czeka…

Nowy obowiązek dla firm - rapotowanie pozafinansowe. Sprawdź, co czeka polskie przedsiębiorstwa

Społeczna odpowiedzialność biznesu (CSR – Corporate Social Responsibility) stała się w ostatnich latach coraz powszechniejszym...

Nowa łódzka lokalizacja ROHLIG SUUS Logistics

Nowa łódzka lokalizacja ROHLIG SUUS Logistics

ROHLIG SUUS Logistics otworzył w Łodzi nowy oddział, o powierzchni ponad 10.000 m kw. Przestrzeń...

Duży wzrost popytu na powierzchnię magazynową w Europie Środkowo-Wschodniej

Duży wzrost popytu na powierzchnię magazynową w Europie Środkowo-Wschodniej

Z najnowszych danych międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield, która od dłuższego czasu monitoruje rynek...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj