logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Panattoni Europe i Amazon wmurowali kamień węgielny pod Poznaniem

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Panattoni Europe wmurował kamień węgielny w podpoznańskich Sadach (gmina Tarnowo Podgórne) pod budowę nowoczesnego centrum logistycznego dla firmy Amazon. Obiekt zajmie powierzchnię ponad 100.543 mkw., z czego aż 91.570 mkw. to powierzchnia magazynowa, na której mogłoby się zmieścić około 2.800 tirów z naczepami, jeden obok drugiego!

W uroczystości udział wzięli Piotr Florek – Wojewoda Wielkopolski, Krzysztof Grabowski – Wicemarszalek Województwa Wielkopolskiego, Jerzy Stępień – Wiceprezydent Miasta Poznania, Jan Grabkowski – Starosta Poznański, Tadeusz Czajka – Wójt Gminy Tarnowo Podgórne, Raimund Paetzmann – Dyrektor ds. Nieruchomości Amazon na region EMEA oraz Robert Dobrzycki – Partner Zarządzający na Europę, Panattoni Europe – deweloper inwestycji.

- Z ogromną radością rozpoczynamy inwestycje w Polsce. Ten dzień wyznacza początek długotrwałych relacji pomiędzy nami a społecznością Tarnowa Podgórnego i Wielkopolski. Jesteśmy wdzięczni za wszelkie wsparcie, jakie otrzymaliśmy z ich strony, dzięki któremu ta inwestycja, warta miliony euro, stała się rzeczywistością. Nowe obiekty w Polsce będą odgrywać ważną, integralną rolę w obsłudze klientów w całej Europie, dlatego jesteśmy niezmiernie zadowoleni z naszego wyboru właśnie takiej ich lokalizacji – powiedział Timothy Collins, Dyrektor Operacyjny Amazon na Europę.

Powierzchnia magazynowa nowego obiektu zajmie ponad 91 570 mkw., a ze względu na planowane zatrudnienie 2 tys. (do 3 tys.) pracowników, strefa biurowo-socjalna zaprojektowana została na dwóch poziomach, zajmując prawie 9.000 mkw. Na obiekt przypadnie ponad 2 tysiące miejsc parkingowych dla samochodów osobowych, 97 dla ciężarowych, ponad trzydzieści miejsc, w których będą mogły parkować osoby niepełnosprawne oraz 60 doków. Obiekt powstaje około 2,5 kilometra od drogi ekspresowej S11 i 16 km od autostrady A2. Ze względu na zatrudnienie tak dużej liczby osób, dla ułatwienia pracownikom dostępu do komunikacji miejskiej, blisko inwestycji powstaną 2 przystanki autobusowe. Realizacja inwestycji rozpoczęła się na jeszcze pod koniec zeszłego roku i będzie trwać do połowy sierpnia 2014 r., kiedy to magazyn zostanie oddany do użytku.

- Jestem pewien, że wybór naszej gminy pod inwestycję Amazona był trafnym posunięciem. Zarówno nasza lokalizacja, infrastruktura, jak i kapitał ludzki z pewnością korzystnie wpłyną na rozwój tej firmy, a równocześnie pojawienie się kolejnego wielkiego podmiotu gospodarczego w naszej gminie sprzyjać będzie podniesieniu jakości życia wszystkich jej mieszkańców – powiedział Tadeusz Czajka, Wójt Tarnowa Podgórnego.

 


 

Ostatnio zmieniany środa, 19 luty 2014 12:19

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Nowa wersja Specyfikacji Ogólnych GS1

Nowa wersja Specyfikacji Ogólnych GS1

Pojawiła się nowa wersja Specyfikacji Ogólnych GS1. To już siedemnasta odsłona dokumentu, który zawiera techniczne...

Polski transport zadłużony

Polski transport zadłużony

Krajowy Rejestr Długów Biura Informacji Gospodarczej SA opublikował raport dotyczący  finansów  polskiego transportu. Sytuacja jest...

FedEx wraz UEFA for Children stworzyły dziecięcą eskortę na mecz…

FedEx wraz UEFA for Children stworzyły dziecięcą eskortę na mecz finałowy Ligi Europy UEFA

FedEx Express, firma świadcząca usługi przewozów ekspresowych, wraz z Fundacją UEFA for Children i szwedzkimi...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj