logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

CTL Logistics przewozi 120 metrowe szyny dla AcelorMittal

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Pierwszych 275 ton szyn na specjalnych platformach składających się z siedmiu połączonych ze sobą wagonów kolejowych dotarło już do miejsca przeznaczenia. Docelowo pociągi te będą jeździły do niemieckich zgrzewalni jak i do krajowych odbiorców AcelorMittal.

   W Polsce, spośród 4 działających zgrzewalni, tylko jedna posiada technologię pozwalająca rozładować szyny o długości 120 metrów, dlatego spółka opracowała dedykowany temu zleceniu łańcuch logistyczny.

- Prowadzenie takiego pociągu wymaga niezwykłej precyzji i doświadczenia oraz w naszym przypadku sprostania wymogom niemieckiego zarządcy infrastruktury kolejowej. Za Odrą przewozy towarowe o statusie specjalnych, mogą odbywać się z prędkością 80-100 km/h, podczas gdy w Polsce tylko 50 km/h. Dlatego dla tego kontraktu musieliśmy przygotować tabor spełniający najwyższe wymagania, a sam kontrakt będziemy realizowali wspólnie z naszą spółką córką CTL Logistics GmbH - wyjaśnia Jacek Bieczek, prezes zarządu CTL Logistics.

   Każdy zestaw składa się aż z siedmiu połączonych ze sobą wagonów, na których przewożone są szyny, a każdy skład może zabrać cztery takie zestawy. W ten sposób w jednym czasie CTL może przewieźć do 1100 ton szyn, co jest równoważne z jednoczesnym przewozem 65 wagonów tramwajowych, 55 średnich czołgów lub aż 730 samochodów osobowych. Skomplikowane w tym przypadku jest także to, że tak długie zestawy platform muszą precyzyjnie poruszać się po łukach oraz na rozjazdach. Warto podkreślić, że składy będą obsługiwane przez dwusystemowe lokomotywy. Dzięki temu możliwy będzie przejazd pociągu od huty w Dąbrowie Górniczej do zgrzewalni w Niemczech przy udziale tylko jednej lokomotywy.

- Bardzo dokładnie przygotowaliśmy się do realizacji tego kontraktu. Już od trzech lat przewoziliśmy szyny długie dla naszego klienta posiadającego zgrzewalnię szyn. Realizowaliśmy przewozy do klientów krajowych w tym dla spółek grupy PKP. Wyciągnęliśmy doświadczenia z dotychczasowych zamówień. Dedykowane klientowi platformy są lepsze i nowocześniejsze. Podobnie jak cała logistyka załadunku i transportu - tłumaczy Dariusz Podsiadło, dyrektor ds. sprzedaży rynku Hutniczego i stalowego CTL Logisics.

Ostatnio zmieniany środa, 16 lipiec 2014 08:16

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

CTL Logistics kupuje 750 wagonów

CTL Logistics kupuje 750 wagonów

Grupa CTL Logistics kupuje 750 wagonów serii Eaos. - To pierwszy etap realizacji nowej strategii...

Aluplast wynajmuje powierzchnię w Logicor Poznań

Aluplast wynajmuje powierzchnię w Logicor Poznań

Aluplast podpisał umowę najmu 10 000 m kw. powierzchni magazynowo-przemysłowej w centrum dystrybucyjnym Logicor Poznań...

MAN wozi świąteczną atmosferę

MAN wozi świąteczną atmosferę

 Czerwony ciągnik siodłowy MAN TGX 18.440 BLS 4x2 EfficientLine2 z kolorową naczepą przemierza w styczniu...

Ostatnio na forum

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj