logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

DHL świętuje nadejście wyjątkowej dostawy

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ken Allen z biletem lotniczym, fot. DP DHL Group, Sonja Beyland Ken Allen z biletem lotniczym, fot. DP DHL Group, Sonja Beyland

DHL, światowy lider na rynku przesyłek ekspresowych, świętuje wyjątkową okazję - przyjście na świat pandy w belgijskim rezerwacie zwierząt Pairi Daiza.

   Pandastyczna podróż w 2014 roku
Z uwagi na bardzo małą populację pandy wielkiej na świecie, każde narodziny małego niedźwiadka są wielkim wydarzeniem. Przypomnijmy, ponad dwa lata temu, DHL przetransportował dwie pandy z Chińskiego Centrum Ochrony i Badań nad Pandą Wielką w Chengdu do Pairi Daiza w Belgii w ramach programu rozmnażania zwierząt.

- 22 lutego 2014 roku po załadowaniu wyjątkowej przesyłki do boeinga 767 w Chengdu-Shuangliu około 3/4 najtrudniejszych prac było już za nami - wspomina Dong Ming, prezes DHL Express China. - Planowanie całej operacji trwało już od tygodni i wymagało stworzenia odrębnego zespołu składającego się z ponad 20 specjalistów DHL w dziedzinie planowania sieci, procedur celnych i wydawania świadectw, obsługi i transportu naziemnego, który miał operować na terenie przynajmniej pięciu krajów. Pomimo faktu, że od miejsca docelowego dzieliło nas 8000 km, wierzyliśmy, że nasza sieć sprawi się doskonale w tym jakże skomplikowanym i długoterminowym przedsięwzięciu.

- To, co pozostało po odegraniu przez DHL kluczowej roli w transporcie cennego ładunku - Hao Hao i Xing Hui - do Belgii, to dobrze kończąca się historia z obydwiema pandami w rolach głównych - stwierdził Eric Domb, założyciel rezerwatu zwierząt Pairi Daiza. - 2 czerwca, w niewiele ponad dwa lata od przetransportowania przyszłych rodziców do Pairi Daiza, z ogromną radością mogliśmy ogłosić narodziny małej pandy należącej do gatunku, którego liczba na całym świecie nie przekracza 2 000. Była to przesyłka o wiele dłuższa niż standardowa przesyłka DHL, lecz oczekiwanie niewątpliwie opłaciło się.

   Ostatnia mila definiuje jakość obsługi klienta
- Dążenie do doskonałości w branży przesyłek ekspresowych nie kończy się na ostatniej dostawie - dodaje Ken Allen, prezes DHL Express. - Aby uczcić przybycie Hao Hao i Xing Hui mamy również zaszczyt ogłosić, że za dwa lata mała panda zostanie przez nas odesłana z powrotem do miejsca swoich przodków w Chinach. DHL liczy na dalszą współpracę z Pairi Daiza, w ramach której zapewnimy transport "Bardzo Ważnych Pand" na najwyższym poziomie oraz będziemy kontynuować nasze wysiłki na rzecz ochrony dzikiej przyrody na całym świecie.

   W ostatnich latach DHL Express wspierał liczne programy ochrony zwierząt, między innymi pomagał w wypuszczeniu na wolność w Gabonie goryli srebrnogrzbietych z Wielkiej Brytanii oraz dostarczył dwa rzadkie tygrysy sumatrzańskie z Australii i Stanów Zjednoczonych do ZSL London Zoo w ramach programu hodowlanego. Bezpieczny przewóz niezwykłych oraz zagrożonych wyginięciem zwierząt, jest wynikiem zaangażowania DHL we wsparcie działań na rzecz ochrony przyrody i środowiska naturalnego na całym świecie. Fotorelacja z przyjścia na świat małej pandy: https://www.pairidaiza.eu/en/baby-panda.

Ostatnio zmieniany czwartek, 16 czerwiec 2016 10:17

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Młodzi logistycy walczą o finał Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

Młodzi logistycy walczą o finał Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

2 grudnia w kilkunastu miastach w całej Polsce odbył się II etap Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej....

PKP CARGO dzięki dronom odnotowuje coraz mniej kradzieży

PKP CARGO dzięki dronom odnotowuje coraz mniej kradzieży

PKP CARGO zaprezentowało efekty działań prewencyjnych i przeciw kradzieżowych ze wsparciem dronów. Dzięki ich zastosowaniu...

Analizy DHL umożliwiają lepsze zrozumienie sieci dostawcy

Analizy DHL umożliwiają lepsze zrozumienie sieci dostawcy

DHL poszerza swoje portfolio zarządzania łańcuchem dostaw i analizy poprzez uruchomienie Portalu Transparency DHL Resilience360....

Ostatnio na forum

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj