logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Dachser przyśpiesza połączenie do Czech

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dachser, jeden z wiodących globalnych operatorów logistycznych, otworzył kolejne bezpośrednie połączenie drobnicowe do Czech. Codzienna stała linia z Wrocławia pozwala klientom z Dolnego Śląska realizować dostawy do Pragi i jej okolic już następnego dnia po nadaniu, natomiast do pozostałych odbiorców na terenie Czech maksymalnie w ciągu dwóch dni.

- Otworzyliśmy bezpośrednią linię do stolicy Czech z Wrocławia, co pozwoli znacznie lepiej i szybciej obsłużyć ten region Polski i Czech. Jest to efekt dynamicznie rozwijającego się biznesu pomiędzy naszymi krajami i ich głównymi gospodarczymi regionami. Oferta Dachser musi być dostosowywana do potrzeb klientów. Firmy działające na terenie Dolnego Śląska coraz odważniej poszukują nowych rynków zbytu za naszą południową granicą, a firmy z Czech w Polsce. Dla biznesu granice stopniowo stają się wirtualne. Budując nowe łańcuchy dostaw dla swoich towarów przedsiębiorcy bardziej skupiają się na tym, aby szybciej i sprawniej dostarczać towary, niż sztucznie dzielić odbiorców na tych, którzy są w tym czy innym kraju. Ta niesamowita przemiana w myśleniu ma szansę się urzeczywistniać na obszarze wspólnego rynku, jakim jest Unia Europejska. Od wejścia do UE wymiana handlowa Polski zwiększyła się ponad trzykrotnie. Powinniśmy mieć na uwadze fakt, że Czechy po Niemcach są naszym największym partnerem gospodarczym - komentuje dr inż. Grzegorz Lichocik, prezes Dachser w Polsce.

   Dachser systematycznie zwiększa liczbę bezpośrednich połączeń drogowych między Polską i różnymi państwami europejskimi. Obecnie spośród 46 linii eksportowych oraz 58 linii importowych trzy codzienne to połączenia do Czech, a osiem - z tego kraju do Polski.

Ostatnio zmieniany środa, 08 luty 2017 08:11

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

GEFCO oficjalnie otwiera oddział w Grecji

GEFCO oficjalnie otwiera oddział w Grecji

GEFCO, światowy gracz w logistyce dla przemysłu i europejski lider w logistyce dla branży motoryzacyjnej,...

Dachser z tytułem Inwestor w Kapitał Ludzki 2017

Dachser z tytułem Inwestor w Kapitał Ludzki 2017

Dachser, jeden z wiodących operatorów logistycznych na świecie, został po raz kolejny laureatem programu Inwestor...

W Porcie Gdańsk powstanie nowy terminal cukrowy

W Porcie Gdańsk powstanie nowy terminal cukrowy

Zarząd Morskiego Portu Gdańsk S.A. i Krajowa Spółka Cukrowa S.A. podpisały umowę dotyczącą dzierżawy nieruchomości...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj