logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Dachser i dwunastotonowe krosna

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Trzydzieści krajów docelowych, niezwykłe produkty, takie jak 12-tonowe krosna tkackie i części zamienne do nich oraz jeden punkt kontaktowy koordynujący cały proces - tak wygląda łańcuch dostaw Lindauer Dornier GmbH i Dachser.

     Globalny operator logistyczny Dachser przetransportował dwunastotonowe krosno tkackie drogą powietrzną z regionu Jeziora Bodeńskiego w Niemczech do Osaki w Japonii dla swojego klienta, Lindauer Dornier GmbH - światowego producenta maszyn tkackich.

- Tego rodzaju specjalistyczny transport wymaga planowania z wyprzedzeniem. Ponieważ jest to luksus, na który możemy sobie pozwolić, naprawdę wymagającą kwestią jest dostarczanie części zamiennych na całym świecie przy okresie realizacji zlecenia wynoszącym często tylko kilka godzin - mówi Daniele Borrescio, kierownik ds. sprzedaży w Dachser Air & Sea Logistics w Kaufbeuren.

   Szybka, elastyczna, optymalna pod względem kosztów - taka jest zdaniem Borrescio współpraca zapoczątkowana 1 marca 2009 r. z oficjalnie certyfikowanym znanym nadawcą - Lindauer Dornier. Dachser odpowiada za całą logistykę dotyczącą dostaw części zamiennych dla spółki w sektorze lotniczych przewozów towarowych, zapewniając, aby krosna i maszyny specjalne oraz części zamienne były w dobrym stanie. Dachser Air & Sea Logistics przesyła części drogą powietrzną do ponad 30 miejsc na całym świecie. Zajmuje się również kwestią odprawy celnej w państwach dystrybucji. Codziennie oddział Dachser w Kaufbeuren wykorzystuje własną flotę pojazdów i kierowców, aby odebrać towary z fabryk Dornier w Lindau i w pobliskim Esseratsweiler.

- Zapewniliśmy klientowi jeden punkt kontaktowy koordynujący wszystkie zapytania i przesyłki Dornier. Chociaż oddział w Kaufbeuren nie ma bezpośrednich połączeń z międzynarodowym terminalem lotniczym cargo, realizujemy wszystkie etapy międzynarodowego przewozu towarów drogą powietrzną dla Lindauer Dornier GmbH. Począwszy od danych lotniczych do dowodów dostawy, spełniamy każde życzenie klienta - wyjaśnia Borrescio.

   Wyniki mówią same za siebie: corocznie oddział w Kaufbeuren wysyła około 1600 przesyłek o wadze około 220 ton. Są to zarówno małe części, jak i ogromne maszyny.

Ostatnio zmieniany piątek, 14 lipiec 2017 07:40

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Nowa specjalność DTW Logistics - obsługa logistyczna hurtowni leków weterynaryjnych

Nowa specjalność DTW Logistics - obsługa logistyczna hurtowni leków weterynaryjnych

DTW Logistics, polski operator logistyczny specjalizujący się w logistyce kontraktowej, transporcie i spedycji międzynarodowej rozszerzył...

Solaris dostarczy kolejnych 10 autobusów elektrycznych do Miejskich Zakładów Autobusowych…

Solaris dostarczy kolejnych 10 autobusów elektrycznych do Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie

Przedstawiciele Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie oraz firm Solaris Bus & Coach S.A. i BZ...

IVECO uruchamia serwisy Truck Stations przy najważniejszych europejskich trasach przewozowych

IVECO uruchamia serwisy Truck Stations przy najważniejszych europejskich trasach przewozowych

IVECO rozpoczęło program akredytacyjny dla swojej sieci, który umożliwia punktom dysponującym specjalistycznym i wydajnym serwisem...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj