logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Projekt unijny szansą rozwoju nowej technologii

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Obserwując rozwój technologii EPC/RFID i zainteresowanie jakie wzbudza wśród potencjalnych i bezpośrednich jej użytkowników, można odnieść wrażenie, że za kilka następnych lat tradycyjna metoda odczytu kodów kreskowych, jako jedna z wielu technik ADC (Automatic Data Capture - Automatyczne Gromadzenie Danych), będzie ustępowała miejsca nowej, efektywniejszej technologii.

W celu rozwoju technologii RFID/EPC, jak również poszerzenia jej możliwości względem potencjalnych użytkowników, 1 lipca 2006 rozpoczęła się realizacja projektu, współfinansowanego z funduszy Unii Europejskiej, o nazwie BRIDGE (The Building Radio frequency IDentification solutions for the Global Environment - Budowanie rozwiązań identyfikacyjnych w oparciu o fale radiowe dla środowiska globalnego). Projekt BRIDGE został zainicjowany w odpowiedzi na konkurs rozpoczęty w maju 2005 roku w ramach obszaru European Union Information Society Technologies (IST), zgodnie z programem "Integracja i wzmocnienie europejskiego obszaru badań" 6-tego programu ramowego.
Koordynowany przez GS1, globalną organizację ds. standaryzacji danych, projekt BRIDGE połączył 31 globalnych organizacji w konsorcjum. W programie uczestniczą uniwersytety w Europie i Chinach oraz trzy laboratoria Auto-ID, dostawcy rozwiązań - zarówno firmy mniejsze i większe - a także duże sieci handlowe, producenci oraz małe i średnie przedsiębiorstwa.

Wśród firm, które biorą udział w projekcie, znajdują się m.in.: Carrefour, Bénédicta, Kaufhof, Gardeur, Nestlé UK, Sony, El Corte Inglés, SAP, Confidex, Cetecom, UPM Raflatac, Verisign UK, Unisys. - Od jej wprowadzenia, technologia RFID jest postrzegana jako panaceum na bardziej wyszukany i efektywny globalny
łańcuch dostaw. Zanim jednak to się stanie, należy znaleźć odpowiedzi na wiele pytań - powiedział Henri Barthel, dyrektor techniczny EPCglobal i koordynator projektu BRIDGE. - Uczestnictwo w projekcie przedstawicieli wielu sektorów jest gwarancją jego sukcesu.
Projekt BRIDGE przekształci RFID z technologii identyfikacyjnej w sieć informacji o produktach opartą o EPCglobal.
Projekt składa się z 3 grup zagadnień, skupionych wokół kwestii biznesowych, technicznych i tzw. działań horyzontalnych, które dotyczą rozpowszechniania wiedzy na temat EPCglobal i udostępniania narzędzi, wspomagających adaptację nowej technologii na rynku.

Artykuł pochodzi z czasopisma "e-Fakty" 6/2006.
Ostatnio zmieniany poniedziałek, 05 luty 2007 14:58
Ściągnij załącznik:

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Rekordowe wakacje w PKP Intercity

Rekordowe wakacje w PKP Intercity

Od czerwca do końca sierpnia 2017 roku z usług PKP Intercity skorzystało o ponad 1,3...

W życie wchodzi CETA - umowa o wolnym handlu pomiędzy…

W życie wchodzi CETA - umowa o wolnym handlu pomiędzy Kanadą a Unią Europejską

Podpisana 30 października 2016 roku w Brukseli umowa o wolnym handlu pomiędzy Kanadą a Unią...

Dwuwymiarowy łańcuch dostaw, czyli jak wdrażać dyrektywę fałszywkową

Dwuwymiarowy łańcuch dostaw, czyli jak wdrażać dyrektywę fałszywkową

Instytut Logistyki i Magazynowania zaprasza 5.10.2017 r. na szkolenie pt. "Dwuwymiarowy łańcuch dostaw, czyli jak...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

menadżer zespołu w dziale handlowym

szukam pracowników

2017-09-22


specjalista ds. zakupów i sprzedaży

szukam pracowników

2017-09-22

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj