logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Projekt unijny szansą rozwoju nowej technologii

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Obserwując rozwój technologii EPC/RFID i zainteresowanie jakie wzbudza wśród potencjalnych i bezpośrednich jej użytkowników, można odnieść wrażenie, że za kilka następnych lat tradycyjna metoda odczytu kodów kreskowych, jako jedna z wielu technik ADC (Automatic Data Capture - Automatyczne Gromadzenie Danych), będzie ustępowała miejsca nowej, efektywniejszej technologii.

W celu rozwoju technologii RFID/EPC, jak również poszerzenia jej możliwości względem potencjalnych użytkowników, 1 lipca 2006 rozpoczęła się realizacja projektu, współfinansowanego z funduszy Unii Europejskiej, o nazwie BRIDGE (The Building Radio frequency IDentification solutions for the Global Environment - Budowanie rozwiązań identyfikacyjnych w oparciu o fale radiowe dla środowiska globalnego). Projekt BRIDGE został zainicjowany w odpowiedzi na konkurs rozpoczęty w maju 2005 roku w ramach obszaru European Union Information Society Technologies (IST), zgodnie z programem "Integracja i wzmocnienie europejskiego obszaru badań" 6-tego programu ramowego.
Koordynowany przez GS1, globalną organizację ds. standaryzacji danych, projekt BRIDGE połączył 31 globalnych organizacji w konsorcjum. W programie uczestniczą uniwersytety w Europie i Chinach oraz trzy laboratoria Auto-ID, dostawcy rozwiązań - zarówno firmy mniejsze i większe - a także duże sieci handlowe, producenci oraz małe i średnie przedsiębiorstwa.

Wśród firm, które biorą udział w projekcie, znajdują się m.in.: Carrefour, Bénédicta, Kaufhof, Gardeur, Nestlé UK, Sony, El Corte Inglés, SAP, Confidex, Cetecom, UPM Raflatac, Verisign UK, Unisys. - Od jej wprowadzenia, technologia RFID jest postrzegana jako panaceum na bardziej wyszukany i efektywny globalny
łańcuch dostaw. Zanim jednak to się stanie, należy znaleźć odpowiedzi na wiele pytań - powiedział Henri Barthel, dyrektor techniczny EPCglobal i koordynator projektu BRIDGE. - Uczestnictwo w projekcie przedstawicieli wielu sektorów jest gwarancją jego sukcesu.
Projekt BRIDGE przekształci RFID z technologii identyfikacyjnej w sieć informacji o produktach opartą o EPCglobal.
Projekt składa się z 3 grup zagadnień, skupionych wokół kwestii biznesowych, technicznych i tzw. działań horyzontalnych, które dotyczą rozpowszechniania wiedzy na temat EPCglobal i udostępniania narzędzi, wspomagających adaptację nowej technologii na rynku.

Artykuł pochodzi z czasopisma "e-Fakty" 6/2006.
Ostatnio zmieniany poniedziałek, 05 luty 2007 14:58
Ściągnij załącznik:

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

OT Logistics S.A. rozszerza skład zarządu

OT Logistics S.A. rozszerza skład zarządu

Rada nadzorcza spółki OT Logistics S.A. powołała w skład zarządu Andrzeja Klimka, dotychczasowego dyrektora Dywizji...

Grupa GEFCO wspiera logistycznie rejs Bimedia Challenge z Alaski na…

Grupa GEFCO wspiera logistycznie rejs Bimedia Challenge z Alaski na Grenlandię

Grupa GEFCO, światowy gracz w logistyce dla przemysłu i europejski lider w logistyce dla branży...

Nowe wagony dla dywizji kolejowej OT Logistics poszerzą ofertę transportu…

Nowe wagony dla dywizji kolejowej OT Logistics poszerzą ofertę transportu produktów agro

Grupa Kapitałowa OT Logistics wydzierżawiła nowe wagony typu Tagnpps, które pozwolą spółce na uzupełnienie oferty...

Ostatnio na forum

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj