logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

AUTOS - Szybka i niezawodna realizacja dostaw dzięki technologii IT

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
AUTOS jest jednym z największych dystrybutorów części zamiennych do pojazdów ciężarowych w Polsce. Priorytetem dla firmy dystrybucyjnej jest szybka i niezawodna realizacja dostaw, dlatego wybrała rozwiązania PB SAFO na platformie HP Integrity.

Firma AUTOS z Solca Kujawskiego powstała w 1991 roku. Dziś jest jednym z największych dystrybutorów części zamiennych do pojazdów ciężarowych w Polsce, zatrudniającym ponad 300 osób. Na sieć sprzedaży AUTOS składa się magazyn centralny oraz 46 filii. AUTOS to również koncesjoner Renault Trucks. Firma prowadzi także sieć własnych warsztatów.  

- Zależy nam, aby we wszystkich naszych oddziałach klienci spotykali się z profesjonalną obsługą oraz szybką realizacją zamówień. – mówi Marek Sałek, Prezes PW Autos – Zdajemy sobie sprawę, że dla naszych klientów oczekiwanie na dostawę części zamiennych oznacza przestój w pracy ciężarówki, co przekłada się na konkretne straty finansowe.

Rozbudowana sieć sprzedaży AUTOS wymusza dynamiczne zarządzanie powierzchnią magazynową i  planowaniem dostaw w oparciu o aktualne i spójne dane.  Jest to możliwe tylko dzięki wdrożeniu zintegrowanego systemu wspierającego zarządzanie przedsiębiorstwem.

- Przed wdrożeniem systemu ERP, korzystaliśmy z oprogramowania tworzonego, można powiedzieć, chałupniczo. Choć dziś trudno w to uwierzyć, kilka lat temu każdy oddział miał osobną aplikację, a wymiana i aktualizacja danych o zamówieniach odbywała się za pomocą... dyskietek. - mówi Marek Sałek, Prezes PW Autos.

Aby usprawnić i w pełni zautomatyzować procesy dystrybucji, PW Autos wybrało system ERP firmy PB SAFO, który zarządza sprzedażą w centrali i 46 filiach firmy. Rozwiązanie działa na platformie HP Integrity.
System safo.biz.auto jest nowoczesnym i kompletnym rozwiązaniem informatycznym dedykowanym branży motoryzacyjnej. Klienci mają stały i szybki dostęp do aktualizowanej na bieżąco bazy danych o asortymencie oraz możliwość samodzielnego skonfigurowania zamówienia przez 24 godziny na dobę. Dzięki temu zamówienie realizowane jest w ciągu jednego dnia.  Aplikacja Safo.mag usprawnia i optymalizuje prowadzenie gospodarki magazynowej, dostarczając szczegółowej i aktualnej informacji. Pracownicy dzięki terminalom radiowym działającym  w trybie on-line, mają swobodę działania oraz stały, bezpośredni kontakt z systemem magazynowym.

- Priorytetem dla firmy dystrybucyjnej jest szybka i niezawodna realizacja dostaw, dlatego tak ważny był dla nas wybór rozwiązania informatycznego, dającego gwarancję odpowiedniej wydajności i najwyższego poziomu dostępności. - mówi Marek Sałek, Prezes PW Autos.

Aby to zapewnić, PB SAFO zdecydowało się na wdrożenie w AUTOS klastra niezawodnościowego, składającego się z dwóch serwerów HP Integrity rx4640, pracujących pod kontrolą aplikacji HP ServiceGuard.

Dystrybucja towaru do odbiorców detalicznych i hurtowych odbywa się z magazynu centralnego oraz z każdej z 46 filii. Dzięki wdrożeniu systemu ERP firmy PB SAFO na platformie HP Integrity, AUTOS może zagwarantować odbiorcom dostępność wszystkich podstawowych części praktycznie od ręki, a czas dostawy pozostałych skrócić do mniej niż doby.

Jednocześnie, dzięki bezpośredniemu dostępowi do dobrze zaopatrzonego magazynu, czas naprawy uległ znacznemu skróceniu, co ma ogromny wpływ na jakość obsługi klienta – każda godzina przestoju ciężarówki oznacza bowiem dla przewoźnika konkretne straty finansowe.

- Dzięki wdrożeniu zintegrowanego systemu klasy ERP firmy PB SAFO na platformie HP Integrity, mamy pełną kontrolę nad działalnością firmy i obrotami z poszczególnymi klientami. Widzimy na bieżąco stan realizacji zamówień i zapasów magazynowych w naszych filiach.  Pozwala to na sprawną obsługę magazynów o bardzo dużej ilości detali oraz na zdecydowane przyśpieszenie realizacji zamówień. - mówi Marek Sałek, Prezes PW Autos.

Więcej informacji na: www.integrity.com.pl

Zobacz także:  
www.assecobs.pl/safo
www.autos.com.pl

Ostatnio zmieniany wtorek, 11 grudzień 2007 12:26

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

UPS uruchamia centrum w Mysłowicach

UPS uruchamia centrum w Mysłowicach

Firma UPS uroczyście otworzyła nowe centrum przeładunkowe w Mysłowicach. Większa powierzchnia i zwiększona przepustowość paczek...

ORLEN oferuje na stacjach tankowanie wodoru

ORLEN oferuje na stacjach tankowanie wodoru

Pierwszy pilotażowy punkt dla aut zasilanych wodorem w Grupie ORLEN został uruchomiony na niemieckiej stacji...

Nowa wersja Specyfikacji Ogólnych GS1

Nowa wersja Specyfikacji Ogólnych GS1

Pojawiła się nowa wersja Specyfikacji Ogólnych GS1. To już siedemnasta odsłona dokumentu, który zawiera techniczne...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj