logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Własna firma jako alternatywa dla innych form zatrudnienia w opinii studentów

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Stosowanie terminu przedsiębiorczy już dawno przestało ograniczać się jedynie do ludzi, ale mówi się też o przedsiębiorczej firmie, przedsiębiorczej instytucji czy przedsiębiorczym regionie. Mimo to, wciąż za każdą z tych konstrukcji stoi człowiek ze swoim bagażem doświadczeń rodzinnych i zawodowych, kwalifikacji i cech osobowości, które zdecydują o tym czy w stosunku do jego tworów można użyć sformułowania przedsiębiorcze, czy też nie. W wielu obszarach polityki państwa, w tym również w zakresie kształtowania systemu edukacji, konieczne są dzisiaj trudne decyzje dotyczące nadawania im kształtu pożądanego przez gospodarkę. Młodzi ludzie rozpoczynający studia stoją przed trudnym wyborem ich kierunku, a ci, którzy ja kończą muszą podejmować decyzje co do dalszego rozwoju ścieżek zawodowych. Bardzo często okazuje się, że wybór, który w danym momencie wydawał się najbardziej właściwym, dzisiaj już nie gwarantuje dobrego startu na rynku pracy. Zmiany zachodzące w otoczeniu pod wpływem różnych czynników powodują, że trudno jest dzisiaj mówić o takim kierunku, który zapewnia zatrudnienie jego absolwentom.
Bez względu jednak na to, co dzieje się dziś w gospodarce i będzie się działo w bliskiej i dalekiej przyszłości, jest jeden zawód, na który zapotrzebowanie występować będzie zawsze - właściciel firmy.
Dlatego właśnie tak ważna jest analiza czynników wpływających na podejmowanie działalności gospodarczej przez ludzi młodych i uwzględnianie wyników tejże analizy w programach edukacyjnych realizowanych na różnych szczeblach systemu edukacji. Artykuł krótko prezentuje wyniki badań pilotażowych przeprowadzonych w 2010 roku wśród studentów Akademii Techniczno-Humanistycznej w
Bielsku-Białej, mających na celu pozyskanie wstępnych informacji na temat sposobu postrzegania działalności gospodarczej jako ścieżki realizacji kariery zawodowej przez studentów. Badanie przeprowadzone wśród studentów jest częścią szerszych badań obejmujących różne grupy społeczne i instytucje, związanych z percepcją przedsiębiorców i działalności gospodarczej w społeczeństwie.
Cechy szczególne sektora MMSP
Jest wiele czynników, zarówno o charakterze ekonomicznym, jak i społecznym, które przyczyniły się do nowego postrzegania przedsiębiorczości i znaczenia MMSP. (...)

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Efektywna logistyka, bezpieczny łańcuch dostaw - czyli etykieta logistyczna w…

Efektywna logistyka, bezpieczny łańcuch dostaw - czyli etykieta logistyczna w praktyce

Fundacja GS1 Polska serdecznie zaprasza do udziału w wyjątkowym szkoleniu, którego celem jest przekazanie wiedzy...

Sektor logistyczny optymistycznie patrzy w przyszłość - wyniki raportu CBRE…

Sektor logistyczny optymistycznie patrzy w przyszłość - wyniki raportu CBRE i Panattoni Europe

Rynek powierzchni przemysłowo-logistycznych w Polsce rozwija się dynamicznie od kilkunastu lat. CBRE i Panattoni Europe,...

Cross-border e-commerce: Raport Arvato o płatnościach

Cross-border e-commerce: Raport Arvato o płatnościach

Jeden z wiodących dostawców usług dla branży e-commerce, Arvato, przygotował rzetelny raport z rynków zagranicznych...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj