logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Logistyczny model przedsiębiorstwa, jako strategia sprzedaży bezpośredniej - na przykładzie firmy Avon

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dzięki prawidłowo funkcjonującym systemom logistycznym możliwe jest osiąganie podstawowych celów przedsiębiorstwa. Zdefiniowane w najprostszy sposób systemy logistyczne to celowo zorganizowane i połączone zespoły elementów takich jak: produkcja, transport, magazynowanie czy odbiorca. Zdolność do szybkiego i taniego dostarczania klientom potrzebnych im produktów umożliwia osiągnięcie przewagi rynkowej nad konkurentami. Istotną cechą systemu logistycznego jest trudność do szybkiego skopiowania przez konku ren cję, dla te go pra wi dło wo skon stru owa ny sys tem logistyczny może być czynnikiem przewagi konkurencyjnej przedsiębiorstw.
Charakterystyka firmy Avon
Firma Avon powstała w 1886 roku w Nowym Jorku jako California Perfume Company. Od 1939 roku funkcjonuje ona pod nazwą Avon Products Inc. Firma jest obecna w ponad 100 krajach na całym świecie, a oferowane produkty dystrybuowane są przez ponad 5 mln konsultantek [16]. W Polsce Avon działa jako 3 niezależne spółki:
● od 1992 - Avon Cosmetics Polska, która zajmuje się sprzedażą kosmetyków
● od 1997 - Avon Operations Polska, fabryka kosmetyków w Garwolinie (jedna z największych, najbardziej nowoczesnych fabryk kosmetyków w Europie)
● od 2006 - Avon EMEA Finance Service Centre, która jest centrum usług finansowych zajmującym się obsługą procesów finansowo - księgowych firmy Avon w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. W grudniu 2006 roku powołano do życia Avon Mobile - czwartą spółkę Avonu w Polsce, która zarządza telefonią komórkową myAvon.
Firmy dopasowują swoją strategię dystrybucji do ogólnej strategii przedsiębiorstwa dzięki czemu staje się ona coraz bardziej skuteczna [1]. Takie firmy jak Avon, Oriflame czy Amway zmodyfikowały kanał dystrybucyjny i zrezygnowały z usług hurtownika i detalisty, stawiając na dystrybucję bezpośrednią.
Rynek polski zdominowany jest przez dwie firmy - Avon oraz Oriflame. Dominującą pozycję ma jednak Avon, którego przychody ze sprzedaży produktów i usług to około 1,21,3 mld zł rocznie. Ile dokładnie, nie wiadomo. Firma takich danych strzeże jak oka w głowie. Wiadomo jedynie, iż w 2006 roku pod względem zyskowności dla firmy, Avon Polska była trzecim krajem w Europie, ustępując jedynie Rosji i Wielkiej Brytanii [13]. (...)

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Opakowania w Hillwood Marki

Opakowania w Hillwood Marki

Producent i dystrybutor opakowań, właściciel sklepu internetowego www.e-hurtownia-opakowan.pl wynajął ponad 2 300 m kw. powierzchni...

ADR Tool 2017 - ADR w kieszeni

ADR Tool 2017 - ADR w kieszeni

ADR Tool 2017 to już druga edycja cenionej na świecie aplikacji mobilnej o towarach niebezpiecznych...

GEFCO oficjalnie otwiera oddział w Grecji

GEFCO oficjalnie otwiera oddział w Grecji

GEFCO, światowy gracz w logistyce dla przemysłu i europejski lider w logistyce dla branży motoryzacyjnej,...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj