logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:


A+ A A-

Nomadyczna linia telefoniczna dla małych firm logistycznych

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Pojęcie nomadyczności utożsamiane jest z osobnikiem niemającym stałego miejsca zamieszkania, prowadzącym koczowniczy lub pasterski tryb życia. Do słownika pojęć z dziedziny telekomunikacji słowo to zostało wprowadzone kilka lat temu przez niezależnego operatora Sferia, jako element reklamowy usługi telefonu stacjonarnego przypisanego do abonenta, a nie do miejsca jego przebywania.
Przez wielu termin ten jest mylony z pojęciem mobilny, który w uproszczeniu pokrywa się ze znaczeniem słowa nomadyczny, jednak w przypadku abonenta mobilnego mamy do czynienia z komunikacją w ruchu, podczas gdy w przypadku abonenta nomadycznego mamy do czynienia z abonentem, który zmieniając miejsce pobytu jest zawsze dostępny pod tym samym numerem telefonicznym.
Pojęcie małych firm logistycznych jest szczególnie wyeksponowane w dobie Internetu. Firmy te, jako jedno z podstawowych narzędzi działania wykorzystują rozwiązania teleinformatyczne, mające na celu zbieranie informacji o stanie procesów logistycznych, kontakt z klientem oraz działania pomocnicze mające wpływ na sprawne funkcjonowanie przedsiębiorstwa. Często oferując towary swoim klientom, sami nie posiadają go we własnych magazynach. Posiadają jednak wystarczającą wiedzę o tym, skąd mogą go szybko sprowadzić, aby zaspokoić żądania swoich klientów. Wraz z rozwojem takich firm nierzadko zachodzi potrzeba przeniesienia części linii stacjonarnych do nowej lokalizacji. Proces ten należy uznać za powolny, gdyż operatorzy rezerwują na taką operację od kilku dni do nawet dwóch tygodni, co z punktu widzenia firmy jest nie do przyjęcia, gdyż każdy dzień przestoju oznacza straty.
Zachowanie dotychczasowego numeru przez abonenta, przy jednoczesnej zmianie miejsca odbierania połączeń stało się celem projektu badawczego przeprowadzonego w Zakładzie Telekomunikacji w Transporcie Politechniki Warszawskiej. Wyniki przeprowadzonych badań opisano w dalszej części tego artykułu. (...)

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Nowe centrum logistyczne Inforsys umowa z Panattoni

Nowe centrum logistyczne Inforsys  umowa z Panattoni

Inforsys - lider sektora obsługi procesów biznesowych w Polsce - rozbudowuje ofertę w zakresie kompleksowych...

RIO - otwarta internetowa platforma dedykowana branży transportowej

RIO - otwarta internetowa platforma dedykowana branży transportowej

Nowa marka RIO oferuje nowatorskie rozwiązania cyfrowe dla branży TSL. Platforma otwarta jest dla wszystkich...

Witamy w cyfrowym świecie logistyki – 33. Niemiecki Kongres Logistyczny…

Witamy w cyfrowym świecie logistyki – 33. Niemiecki Kongres Logistyczny rozpoczęty

65 godzin wykładów i debat ekspertów, 120 referentów, 3200 gości z całego świata. Tak najkrócej...

Ostatnio na forum

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj