logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Nomadyczna linia telefoniczna dla małych firm logistycznych

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Pojęcie nomadyczności utożsamiane jest z osobnikiem niemającym stałego miejsca zamieszkania, prowadzącym koczowniczy lub pasterski tryb życia. Do słownika pojęć z dziedziny telekomunikacji słowo to zostało wprowadzone kilka lat temu przez niezależnego operatora Sferia, jako element reklamowy usługi telefonu stacjonarnego przypisanego do abonenta, a nie do miejsca jego przebywania.
Przez wielu termin ten jest mylony z pojęciem mobilny, który w uproszczeniu pokrywa się ze znaczeniem słowa nomadyczny, jednak w przypadku abonenta mobilnego mamy do czynienia z komunikacją w ruchu, podczas gdy w przypadku abonenta nomadycznego mamy do czynienia z abonentem, który zmieniając miejsce pobytu jest zawsze dostępny pod tym samym numerem telefonicznym.
Pojęcie małych firm logistycznych jest szczególnie wyeksponowane w dobie Internetu. Firmy te, jako jedno z podstawowych narzędzi działania wykorzystują rozwiązania teleinformatyczne, mające na celu zbieranie informacji o stanie procesów logistycznych, kontakt z klientem oraz działania pomocnicze mające wpływ na sprawne funkcjonowanie przedsiębiorstwa. Często oferując towary swoim klientom, sami nie posiadają go we własnych magazynach. Posiadają jednak wystarczającą wiedzę o tym, skąd mogą go szybko sprowadzić, aby zaspokoić żądania swoich klientów. Wraz z rozwojem takich firm nierzadko zachodzi potrzeba przeniesienia części linii stacjonarnych do nowej lokalizacji. Proces ten należy uznać za powolny, gdyż operatorzy rezerwują na taką operację od kilku dni do nawet dwóch tygodni, co z punktu widzenia firmy jest nie do przyjęcia, gdyż każdy dzień przestoju oznacza straty.
Zachowanie dotychczasowego numeru przez abonenta, przy jednoczesnej zmianie miejsca odbierania połączeń stało się celem projektu badawczego przeprowadzonego w Zakładzie Telekomunikacji w Transporcie Politechniki Warszawskiej. Wyniki przeprowadzonych badań opisano w dalszej części tego artykułu. (...)

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

W życie wchodzi CETA - umowa o wolnym handlu pomiędzy…

W życie wchodzi CETA - umowa o wolnym handlu pomiędzy Kanadą a Unią Europejską

Podpisana 30 października 2016 roku w Brukseli umowa o wolnym handlu pomiędzy Kanadą a Unią...

Dwuwymiarowy łańcuch dostaw, czyli jak wdrażać dyrektywę fałszywkową

Dwuwymiarowy łańcuch dostaw, czyli jak wdrażać dyrektywę fałszywkową

Instytut Logistyki i Magazynowania zaprasza 5.10.2017 r. na szkolenie pt. "Dwuwymiarowy łańcuch dostaw, czyli jak...

Agility ocenia wpływ Brexitu na rynki wschodzące

Agility ocenia wpływ Brexitu na rynki wschodzące

Agility, globalny dostawca zintegrowanych rozwiązań logistycznych, opublikował raport o sytuacji na rynkach wschodzących w pierwszej...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj