logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Studenckie logistyczne koła naukowe

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Przedstawiamy Państwu jedno z pierwszych w Polsce, najbardziej aktualne zestawienie studenckich logistycznych kół naukowych, jakie działają obecnie na wyższych uczelniach w naszym kraju. Wszystkie informacje, dotyczące zwłaszcza danych teleadresowych i osobowych, zostały zweryfikowane przez Autorkę w marcu br., gdyż - jak okazało się - pewna liczba kół nie uaktualnia ich na swoich stronach internetowych lub w innych środkach przekazu. Zamiarem redakcji było uporządkowanie wiedzy na ten temat i przekazanie jej w syntetycznej formie wszystkim zainteresowanym. Oczywiście może się zdarzyć, że są właśnie zakładane, bądź istnieją, jeszcze inne studenckie logistyczne koła naukowe, które nie znalazły się w tym zestawieniu. Prosimy wówczas o kontakt z Autorką dla uzupełnienia tych informacji.
Redakcja

Koła naukowe zrzeszają studentów w celach działalności naukowej i samokształceniowej. Funkcjonują jako grupy zarejestrowane, choć nie posiadają osobowości prawnej, nie mają własnego NIP-u, Regonu itp. Działają w oparciu o Ustawę o Szkolnictwie Wyższym, według Statutu Uczelni i własnego regulaminu. Koła naukowe są więc organem wewnętrznym uczelni, które są za nie w pełni odpowiedzialne. Każda wyższa uczelnia, państwowa czy prywatna, ma w swych strukturach wiele kół naukowych. Bywa, że w ramach jednej uczelni działają dwa lub trzy koła związane z tą samą dziedziną wiedzy. Dlaczego tak się dzieje?

Rola działalności akademickich kół naukowych w edukacji
Działalność kół naukowych sprzyja integracji nie tylko w ramach wydziału, czy szkoły wyższej, lecz także w szerszym zakresie - międzyuczelnianym. Współpraca młodych naukowców daje możliwość skonfrontowania własnej wiedzy z dorobkiem innych uczelni. Akademickie koła naukowe dają okazję do samodzielnego przeprowadzenia badań i analiz, udziału w spotkaniach z wybitnymi ludźmi, warsztatach, sympozjach i konferencjach naukowych i - co ważne - organizowania ich. Praca przy organizacji imprez takich, jak odczyty, wykłady, konferencje, wymaga od studentów ogromnego zaangażowania i wkładu, ale daje też wiele satysfakcji. Szukanie sponsorów i współpraca z mediami pozwalają młodym ludziom zebrać cenne doświadczenia i nawiązać ciekawe kontakty. Działalność w studenckim kole naukowym umożliwia poznanie interesujących ludzi, nierzadko pasjonatów, a także ułatwia udział w ciekawych szkoleniach i wycieczkach. Kontakty z różnymi firmami wykorzystującymi wiedzę w praktyce, przyglądanie się ich funkcjonowaniu z bliska, wreszcie praktyki studenckie - to wszystko przynosi studentom bogate doświadczenia oraz pozwala osiągnąć wiele innych korzyści, co nie byłoby możliwe za pośrednictwem samego biernego uczestnictwa w zajęciach uczelnianych. Ponadto, co jest bardzo istotne, informacje zawarte w CV absolwenta szkoły wyższej o jego aktywności w organizacjach studenckich, odbytych stażach i praktykach, jest wyraźnym sygnałem dla pracodawcy, że ów kandydat posiada szerszą wiedzę od przeciętnego studenta, może pochwalić się umiejętnościami menedżerskimi, potrafi nawiązywać kontakty i prezentować swoje pomysły, a więc warto go zatrudnić.

Studenckie koła naukowe w akademickich środowiskach logistycznych
Studenckich, naukowych kół logistycznych, działających na uczelniach w Polsce, jest ponad 30. W ostatnich latach zauważyć można spore wysiłki ich członków w nawiązywaniu współpracy międzyuczelnianej. Na uwagę zasługują studenckie spotkania logistyczne: Forum Młodych Transportu i Logistyki (organizowane przez studentów Wydziału Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego) , Forum Młodej Logistyki (organizowane przez Studenckie Koło Logistyki Stosowanej na Wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej) oraz Dzień Transportu (organizowany przez Studenckie Koło Naukowe Transportu, Spedycji i Logistyki Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie). Studenci logistyki, zaangażowani w kołach naukowych, założyli wspólną stronę internetową pod nazwą Forum Studenckich Kół Naukowych Transportu, Spedycji i Logistyki. (
Ostatnio zmieniany poniedziałek, 16 lipiec 2007 10:57
Ściągnij załącznik:

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Rynek magazynowy czekają kolejne rekordy

Rynek magazynowy czekają kolejne rekordy

W Polsce w budowie znajduje się obecnie ponad 1,6 miliona m kw. powierzchni magazynowej i...

Zmiany w przepisach dotyczących eksportu żywności do USA

Zmiany w przepisach dotyczących eksportu żywności do USA

Od maja br. obowiązuje dodatkowa weryfikacja produktów spożywczych wprowadzanych do obrotu na terenie Stanów Zjednoczonych....

Najlepsze europejskie wina na rynkach światowych dzięki UPS

 Najlepsze europejskie wina na rynkach światowych dzięki UPS

UPS rozszerza możliwość wysyłki alkoholu, wina i piwa do konsumentów na całym świecie. Za pomocą...

Ostatnio na forum

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj