logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Logistyk potrzebny od zaraz

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Od początków 2012 roku branża logistyczna tętni życiem. Pojawiło się wiele czynników wskazujących na to, że branża logistyczna ma się bardzo dobrze, gdyż zapotrzebowanie na kurierów, kierowców czy dostawców wciąż wzrasta. Potwierdza to portal infopraca.pl, oraz donosi, że to zapotrzebowanie nie ulegnie przekształceniom, a raczej pozostanie niezmienne.

Logistyka jutra
Na przestrzeni lat czynności logistyczne uległy wielkim modyfikacjom. Sposób ich realizacji nie jest już tak pochopny, bezmyślny i nieprofesjonalny. Nadszedł czas, kiedy wreszcie duże firmy logistyczne mogą ujawnić się na rynku i solidnie zarobić. Okazuje się, że działania logistyczne widoczne są dzisiaj niemal wszędzie, dlatego wzrosło również zapotrzebowanie na pracowników w tej branży.  Logistyka bowiem polega na długotrwałym planowaniu tak, aby zadania logistyczne wykonane były na najwyższym możliwym poziomie. Dlatego właśnie wiele firm jest w posiadaniu specjalistów ds. logistyki, których zadaniem jest przeszkolenie kooperantów do tego, aby w jak najbardziej wydajny sposób wykorzystywali dostępne im różnorodne środki, między innymi transportowe. Obecnie wiele małych firm pokazuje jak świetnie radzą sobie z wykorzystaniem logistyki. Dzięki współpracy z dużymi firmami, wiedzą jak odpowiednio gospodarować swoimi zasobami, jak przechowywać towar, w jaki sposób go transportować czy dostarczać. Dla mniejszych firm ważna jest również ilość obsłużonych klientów, jak i czas i zużycie paliwa, dlatego w tej kwestii podejmowane są odpowiednie działania logistyczne, a klientów obsługuje się "po drodze".


Rośnie zapotrzebowanie
Z dnia na dzień pojawia się coraz to więcej ofert pracy w branży logistycznej. Największe zapotrzebowanie na pracowników w tej dziedzinie jest w województwie mazowieckim oraz wielkopolskim. Spowodowane jest to dobrą infrastrukturą drogową, kolejową oraz lotniczą. Oprócz tego, te dwa województwa są idealne do umiejscowienia magazynów o wielkich powierzchniach, ponieważ leżą w dobrej lokalizacji geograficznej. Wiele firm logistycznych, otworzyło swoje siedziby właśnie w okolicach Warszawy, ponieważ panuje tu rozwinięty rynek handlowy jak i usługowy. Mediana zarobków na stanowiskach logistycznych waha się od 3 do 5 tys. zł. Osoby zainteresowane pracą w tej jakże prężnie rozwijającej się branży, powinny jej szukać również w województwie wielkopolskim, szczególnie w Poznaniu, gdyż jest to drugie zaraz po Warszawie, miasto posiadające duże zaplecze ofert pracy w branży logistycznej. Więcej informacji o aktualnych ofertach pracy można znaleźć na stronie www.infopraca.pl.

Ostatnio zmieniany czwartek, 14 luty 2013 11:55

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Trwa konferencja E-Administracja dla Biznesu

Trwa konferencja E-Administracja dla Biznesu

Konferencja e-Administracja dla Biznesu zgromadziła ponad 200 uczestników zainteresowanych wdrażaniem faktury elektronicznej w sferze finansów...

Flotowy pakiet bezpieczeństwa euroShell

Flotowy pakiet bezpieczeństwa euroShell

Ochrona przed nadużyciami, monitorowanie transakcji oraz pomoc w bieżącej kontroli wydatków floty składają się na...

Cluj-Napoca - nowy oddział Grupy Raben w Rumunii

Cluj-Napoca - nowy oddział Grupy Raben w Rumunii

15 maja 2017 roku Grupa Raben otwiera nowy oddział w Rumunii. Dzięki niemu klienci Raben...

Ostatnio na forum

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj