logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Logistyk potrzebny od zaraz

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Od początków 2012 roku branża logistyczna tętni życiem. Pojawiło się wiele czynników wskazujących na to, że branża logistyczna ma się bardzo dobrze, gdyż zapotrzebowanie na kurierów, kierowców czy dostawców wciąż wzrasta. Potwierdza to portal infopraca.pl, oraz donosi, że to zapotrzebowanie nie ulegnie przekształceniom, a raczej pozostanie niezmienne.

Logistyka jutra
Na przestrzeni lat czynności logistyczne uległy wielkim modyfikacjom. Sposób ich realizacji nie jest już tak pochopny, bezmyślny i nieprofesjonalny. Nadszedł czas, kiedy wreszcie duże firmy logistyczne mogą ujawnić się na rynku i solidnie zarobić. Okazuje się, że działania logistyczne widoczne są dzisiaj niemal wszędzie, dlatego wzrosło również zapotrzebowanie na pracowników w tej branży.  Logistyka bowiem polega na długotrwałym planowaniu tak, aby zadania logistyczne wykonane były na najwyższym możliwym poziomie. Dlatego właśnie wiele firm jest w posiadaniu specjalistów ds. logistyki, których zadaniem jest przeszkolenie kooperantów do tego, aby w jak najbardziej wydajny sposób wykorzystywali dostępne im różnorodne środki, między innymi transportowe. Obecnie wiele małych firm pokazuje jak świetnie radzą sobie z wykorzystaniem logistyki. Dzięki współpracy z dużymi firmami, wiedzą jak odpowiednio gospodarować swoimi zasobami, jak przechowywać towar, w jaki sposób go transportować czy dostarczać. Dla mniejszych firm ważna jest również ilość obsłużonych klientów, jak i czas i zużycie paliwa, dlatego w tej kwestii podejmowane są odpowiednie działania logistyczne, a klientów obsługuje się "po drodze".


Rośnie zapotrzebowanie
Z dnia na dzień pojawia się coraz to więcej ofert pracy w branży logistycznej. Największe zapotrzebowanie na pracowników w tej dziedzinie jest w województwie mazowieckim oraz wielkopolskim. Spowodowane jest to dobrą infrastrukturą drogową, kolejową oraz lotniczą. Oprócz tego, te dwa województwa są idealne do umiejscowienia magazynów o wielkich powierzchniach, ponieważ leżą w dobrej lokalizacji geograficznej. Wiele firm logistycznych, otworzyło swoje siedziby właśnie w okolicach Warszawy, ponieważ panuje tu rozwinięty rynek handlowy jak i usługowy. Mediana zarobków na stanowiskach logistycznych waha się od 3 do 5 tys. zł. Osoby zainteresowane pracą w tej jakże prężnie rozwijającej się branży, powinny jej szukać również w województwie wielkopolskim, szczególnie w Poznaniu, gdyż jest to drugie zaraz po Warszawie, miasto posiadające duże zaplecze ofert pracy w branży logistycznej. Więcej informacji o aktualnych ofertach pracy można znaleźć na stronie www.infopraca.pl.

Ostatnio zmieniany czwartek, 14 luty 2013 11:55

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Trzech przewoźników na jednym blankiecie - ruszył Pakiet Podróżnika

Trzech przewoźników na jednym blankiecie - ruszył Pakiet Podróżnika

Podróżni w całej Polsce mogą już kupić pakiet biletów na przejazdy trzech przewoźników - PKP...

Grupa GEFCO promuje kulturę francuską w Polsce

Grupa GEFCO promuje kulturę francuską w Polsce

Firma GEFCO, światowy gracz w logistyce dla przemysłu i europejski lider w logistyce dla branży...

OT Logistics przejmie kontrolę operacyjno-finansową nad chorwackim portem

OT Logistics przejmie kontrolę operacyjno-finansową nad chorwackim portem

OT Logistics, dzięki porozumieniu z innymi akcjonariuszami Luka Rijeka, będzie mogła operacyjnie kierować chorwackim portem....

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj