logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Logistyka na konferencjach

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Logistyka jest bardzo dynamiczną branżą. Zmienia się nie tylko technologia. Rynek logistyczny warunkują w dużej mierze zmiany polityczne i gospodarcze. Śledzić rynek pomagają z pewnością konferencje logistyczne. Które z nich są szczególnie warte uwagi?

Artur Olejniczak, Dział Upowszechniania Wiedzy, Instytut Logistyki i Magazynowania w Poznaniu: Branża TSL jest obecnie w rozkwicie i stanowi swojego rodzaju papierek lakmusowy gospodarki. Obserwowana popularność logistyki oraz zainteresowanie tą interdyscyplinarną dziedziną przekłada się znacząco na ofertę konferencji, warsztatów oraz innych eventów. Większość imprez można podzielić na 2 grupy.
Pierwszą z nich stanowią konferencje naukowe, których głównymi odbiorcami są środowiska akademickie, choć widać wzrost zainteresowania nimi ze strony biznesu i to bardzo cieszy. Eventy, na których może spotkać się nauka z biznesem, owocują coraz częściej ciekawymi projektami oraz pożądanym transferem informacji o branży.
Drugą grupę stanowią konferencje biznesowe i tutaj, w odróżnieniu od imprez akademickich, mamy do czynienia z klęską urodzaju. Kalendarz logistyka wypełniony jest po brzegi, nie ma tygodnia bez konferencji, warsztatów czy mniejszych spotkań specjalistycznych. Czasem bywa, że jednego dnia odbywają się  2-3 eventy.  W zasadzie luźniej i spokojniej robi się, co zrozumiałe, w okolicach wakacji - choć to też powoli się zmienia.
Jak z nadmiaru wybrać coś wartościowego? To pytanie, które zadaję sobie na początku roku. Imprezy, na których warto być, aby spotkać ciekawe osoby oraz wysłuchać inspirujących prezentacji to, moim zdaniem:

1.    Polski Kongres Logistyczny Logistics, który co dwa lata odbywa się w Poznaniu. Trzydniowy kongres organizowany przez Instytut Logistyki i Magazynowania połączony jest z wystawą „Rynek Usług Logistycznych” oraz wizytami studyjnymi w firmach. Celem imprezy jest śledzenie nowości i przyszłych trendów w logistyce.
2.   Warsztaty LogDays - coroczna, dwudniowa impreza odbywająca się w rożnych miejscach. Udział w tych warsztatach to spora dawka praktycznych przykładów różnych wdrożeń i doświadczeń ekspertów z branży TSL.
3.   Poland & CEE Retail Summit - coroczna, dwudniowa konferencja odbywająca się w Warszawie z bardzo dobrą sesją dotyczącą łańcuchów dostaw. Wśród uczestników imprezy znaleźć można wielu producentów, dystrybutorów oraz sieci handlowych.
4.   ECR Forum - dwudniowe, coroczne wydarzenie mające miejsce w Warszawie. Pierwszego dnia odbywa się konferencja, a drugiego dnia warsztaty. Spotykają się tu najwięksi producenci oraz dystrybutorzy FMCG działający na naszym rynku.
5.   Forum Polskich Menedżerów Logistyki POLSKA LOGISTYKA - dwudniowa konferencja, która co roku odbywa się Warszawie. Gromadzi liczące się nazwiska w branży. Ma ciekawy i inspirujący zestaw prelegentów nie tylko z branży TSL.
6.   Kongres Modern Warehouse - dwudniowa, coroczna impreza, odbywa się w Warszawie i poświęcona jest logistyce wewnętrznej. Prelegenci i paneliści są skrupulatnie dobierani pod kątem tematu przewodniego imprezy. Wszystko o magazynowaniu i wewnętrznych przepływach w jednym miejscu.
7.   Forum Kobiet w Logistyce - trwająca dwa dni każdego roku konferencja organizowana jest w rożnych miastach. Jej celem jest ukazanie trendów i dokonań kobiet, jak by nie było, wciąż w męskiej branży. Dobre nazwiska i zawsze inspirujące dyskusje.
8.   Trendownia -  coroczna, dwudniowa konferencja, również odbywająca się w rożnych miastach. Jak sama nazwa sugeruje, skupiająca się na aktualnych trendach oraz perspektywach rozwoju.
9.   Europejski Kongres Gospodarczy - wydarzenie odbywa się co roku w Katowicach. To miejsce, gdzie można spotkać się z ciekawymi ludźmi spoza branży. Tam trzeba być.
10. Międzynarodowe Forum Producentów i Dostawców AGD to jedna z najlepszych imprez specjalistycznych integrujących środowisko. Poruszane są tu najgorętsze tematy. Dwudniowa impreza co roku odbywa się w Łodzi. Drugi dzień przeznaczony jest na studyjne wizyty u producentów branży AGD/RTV.

   TOP 10 to moja subiektywna ocena, a kolejność imprez jest przypadkowa. Osobom, które chcą się czegoś więcej dowiedzieć o tym, co piszczy w logistyce, polecam śledzenie imprez organizowanych przez Eurologistics, Forum Media Polska oraz Bluevine Consulting. Warto również zaglądać do kalendarium portalu www.logistyka.net.pl, w którym znaleźć można wykaz zbliżających się wydarzeń logistycznych. Szczególnie polecam organizowane w firmach warsztaty specjalistyczne, które łączą wiedzę z praktycznym „dotknięciem tematu”.

Ostatnio zmieniany czwartek, 29 czerwiec 2017 09:33

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj