Logo
Wydrukuj tę stronę

European Logistics Investment rozpoczyna budowę centrum logistycznego na Śląsku

European Logistics Investment rozpoczyna budowę centrum logistycznego na Śląsku Fot. ELI

European Logistics Investment (ELI), dynamicznie rozwijająca się platforma logistyczna w Polsce, rozpoczęła budowę swojego najnowszego projektu magazynowego zlokalizowanego w Tychach – ważnym ośrodku logistycznym na Śląsku. Jest to kolejna zielona inwestycja w portfolio firmy wykorzystująca najnowsze technologie OZE, a projekt uzyskał certyfikat BREEAM na poziomie Excellent. Park Tychy, realizowany wspólnie z Panattoni, będzie składał się z dwóch budynków oferujących łącznie 100 000 m kw. nowoczesnej powierzchni logistycznej. Pierwszy budynek został już w całości wynajęty.

European Logistics Investment (ELI) rozpoczęło prace budowlane przy nowym centrum magazynowym w regionie Śląska. Park Tychy, planowany częściowo jako inwestycja typu build-to-suit, realizowany jest wspólnie z partnerem strategicznym – Panattoni, wiodącym deweloperem obiektów logistycznych w Europie. Jest to kolejna inwestycja deweloperska ELI, w której wykorzystano ekologiczne rozwiązania. W planie projektu uwzględnione zostały m.in. panele fotowoltaiczne, solary podgrzewające wodę, zrównoważony system zarządzania wodą deszczową, a także bardziej oszczędne oświetlenie LED. ELI zadbało również o zaplanowanie zieleni wokół inwestycji według standardów certyfikacji BREEAM oraz wyposażenie centrum w stacje ładowania pojazdów elektrycznych. Park Tychy dostarczy 100 000 m kw. powierzchni GLA w dwóch budynkach, a jego ukończenie planowane jest na III kwartał 2021 r. Na pierwszy budynek, oferujący ponad 58 000 m kw. powierzchni magazynowej oraz 2 500 m kw. biurowej, ELI podpisało już długoterminową umowę najmu. Drugi budynek zaoferuje swoim przyszłym najemcom 37 000 m kw. powierzchni magazynowej i 2 900 m kw. powierzchni biurowej.

Położone w sercu regionu śląskiego miasto z blisko 130 tys. mieszkańców oferuje unowocześnianą infrastrukturę drogową, dostęp do wysoko wykwalifikowanej kadry pracowniczej, jak i doskonałe połączenia w obrębie Śląska i Europy Środkowo-Wschodniej samochodem, samolotem i transportem publicznym. Sama lokalizacja zapewnia łatwy dostęp do autostrad A4, A1 i S1. Tychy są również dogodnie położone w pobliżu trzech międzynarodowych portów lotniczych (Katowice, Kraków, Ostrawa).

- Górny Śląsk pozostaje atrakcyjnym regionem magazynowym, cieszącym się rosnącym zainteresowaniem najemców. W efekcie obserwujemy stały, dynamiczny wzrost liczby nowych inwestycji. Najemcy doceniają obiekty oferujące nowoczesną powierzchnię logistyczną, w dobrze skomunikowanych lokalizacjach o dostępie do wykwalifikowanej kadry pracowniczej. W ubiegłym roku z sukcesem zakończyliśmy dwa projekty w tym regionie i rozpoczęliśmy dwie kolejne inwestycje. Nasz najnowszy obiekt w Tychach może poszczycić się atrybutami idealnej lokalizacji logistycznej. Stąd pierwszy budynek został już w całości wynajęty - mówi Łukasz Toczek, Senior Vice President Investments w Griffin Real Estate, odpowiedzialny za rozwój platformy ELI.

W skład portfolio ELI wchodzą 23 projekty logistyczne obejmujące 42 obiekty zlokalizowane w najważniejszych regionach logistycznych w Polsce, m.in. w Warszawie, na Górnym Śląsku, w Łodzi, Wrocławiu i Krakowie. W najbliższych latach firma planuje dalszy rozwój portfolio oraz osiągnięcie pozycji wiodącej platformy logistycznej w Polsce realizującej założenia idei zrównoważonego budownictwa. Strategicznym partnerem ELI jest firma Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie.

Źródło: ELI

O inwestycjach magazynowych czytaj także:
- ID Logistics rozbudowuje procesy e-commerce w Krajkowie
- Pod Łodzią powstał jeden z najnowocześniejszych magazynów na świecie
- LPP rozbudowuje magazyn pod Bukaresztem
- GLP Warsaw II Logistics Centre już gotowe na przyjęcie najemców

Ostatnio zmieniany w piątek, 23 kwiecień 2021 12:03
© 2000-2022 Sieć Badawcza Łukasiewicz - Poznański Instytut Technologiczny