Zaloguj się

Potencjał przestrzeni ładunkowych w programie EasyCargo

  •  Artykuł sponsorowany
  • Kategoria: Logistyka

EasyCargo to program do planowania załadunku, który umożliwia zoptymalizowanie rozkładu ładunku oraz zwizualizowanie go w wybranej przestrzeni ładunkowej jako model 3D. W artykule przedstawiamy jego funkcjonalność oraz korzyści związane z wdrożeniem.

Szeroki wybór przestrzeni ładunkowych
Na ten moment w katalogu programu znaleźć można 40 predefiniowanych przestrzeni ładunkowych. To najczęściej spotykane ustawienia, jednak ta lista jest nieustannie aktualizowana i rozbudowywana. W praktyce okazuje się, że "ilu użytkowników, tyle przestrzeni ładunkowych", więc producent oprogramowania dołączył także możliwość zaprojektowania własnej przestrzeni ładunkowej. Rejestracja do aplikacji jest bezpłatna i pozwala na 10-dniowy darmowy dostęp do EasyCargo w celu przetestowania wszystkich funkcji programu.

easycargo 1

Dostępnych jest kilka typów przestrzeni m. in. naczepy, przyczepy, ciężarówki i kontenery. Długość, szerokość i wysokość wewnętrzną, maksymalne obciążenie oraz w niektórych przypadkach obciążenie na osiach można do woli dostosowywać do własnych potrzeb.

easycargo 2

Przestrzenie ładunkowe w akcji
Aby usprawnić pracę z przestrzeniami, producent umożliwił wykonanie dwóch operacji na nich: dodawania wybranych przestrzeni do zbioru ulubionych oraz ich filtrowania. Najczęściej używane przestrzenie można mieć zawsze w zasięgu wzroku, po naciśnięciu przy nich symbolu gwiazdki. Można to zrobić z poziomu zakładki Załadunki i raporty lub startowej (patrz poniżej). Filtrowanie umożliwia przedstawienie tylko tych typów przestrzeni, które dla osoby obsługującej program, są najbardziej interesujące. Więcej na ten temat można dowiedzieć się z artykułu na stronie producenta

Planowanie załadunku do wielu przestrzeni ładunkowych
Zdecydowanie jedną z najbardziej pożądanych funkcji, które program do planowania załadunku może oferować, jest właśnie rozkład ładunku do kilku przestrzeni. W EasyCargo nie ma dostępnej tej opcji jawnie - występuje jednak szereg czynności, które wykonane po sobie przynoszą pożądany rezultat. Pod tym linkiem znajduje się instrukcja, jak tego dokonać.
W przypadku wątpliwości, pytań lub sugestii dotyczących udoskonalenia programu EasyCargo, można skontaktować się z producentem pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

Przeczytaj więcej na temat EasyCargo:
- Optymalizacja załadunku ciężarówek i kontenerów za pomocą oprogramowania EasyCargo
- Nowości w przestrzeniach ładunkowych

 

Ostatnio zmieniany w czwartek, 16 wrzesień 2021 07:27
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe