Zaloguj się

20 milionów dolarów na rozwój eMobility w Polsce

Firma Eaton, zajmująca się zarządzaniem energią, zainwestuje ponad 20 milionów dolarów w rozbudowę swojego biznesu eMobility w Tczewie. Inwestycja obejmie nowoczesne laboratorium oraz trzy nowe, zautomatyzowane linie produkcyjne do wytwarzania komponentów do pojazdów elektrycznych dla klientów z sektora eMobility. Inwestycja otrzymała wsparcie Polskiej Strefy Inwestycji.

- Stworzenie zdolności produkcyjnych eMobility w Polsce powiększa nasz stale rosnący potencjał, jako wiodącego dostawcy dla producentów rozwiązań elektromobilności w regionie - powiedział Scott Adams, prezes eMobility Business w Eaton. - Europa szybko staje się jednym z najlepszych na świecie rynków przyjmujących rozwiązania elektromobilne, a to z kolei odpowiednio pozycjonuje nas, aby nadal wspierać naszych klientów zarówno w Europie jak i na całym świecie.

Nowe linie eMobility będą początkowo produkować inwertery trakcyjne dla jednego z głównych europejskich producentów samochodów. Urządzenia dla nowych linii są obecnie instalowane, a rozpoczęcie produkcji planowane jest na pierwszy kwartał 2023 roku. Inwertery będą wyposażone w innowacyjny system, który dokładnie monitoruje i kontroluje zużycie energii przez pojazdy elektryczne podczas przyspieszania i hamowania, co pozwala zaoszczędzić energię i zwiększyć zasięg. Dodatkowo wysoce wydajne falowniki przyczynią się do wydłużenia żywotności baterii. W przyszłości w zakładzie będą produkowane dodatkowe rozwiązania z zakresu eMobility, w tym ładowarki pokładowe i jednostki dystrybucji mocy.

- Jesteśmy niezmiernie zadowoleni, że możemy kontynuować rozwój naszej inwestycji w Polsce, gdzie prowadzimy działalność od 1996 roku - powiedziała Margherita Adragna, prezes Vehicle Group, Eaton EMEA. - Oprócz nowych produktów eMobility dla systemów pojazdów elektrycznych, zakład w Tczewie będzie kontynuował produkcję istniejących linii produktowych, w tym sprzęgieł, sprężarek, mechanizmów różnicowych, komponentów do skrzyń biegów, technologii redukcji emisji paliw oraz formowania wtryskowego tworzyw sztucznych.

Źródło: Polska Strefa Inwestycji

Czytaj więcej:
DACHSER POWIĘKSZA FLOTĘ POJAZDÓW BEZEMISYJNYCH
LICZNIK ELEKTROMOBILNOŚCI W POLSCE WSKAZUJE PROGRES
ROŚNIE LICZBA SAMOCHODÓW ELEKTRYCZNYCH W POLSCE

Ostatnio zmieniany w środa, 02 luty 2022 09:02
Zaloguj się by skomentować