logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Znaczące ułatwienie dla odbiorców przesyłek

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dostawca usług kurierskich General Logistics Systems Poland Sp. z o.o. (GLS Poland) umożliwia odbiorcom przesyłek swobodne i samodzielne podejmowanie decyzji o trybie doręczenia – już w momencie nadania przesyłki, a także w trakcie jej transportu.

Dzięki oferowanej przez GLS usłudze FlexDeliveryService odbiorca otrzymuje informację, o tym, że oczekiwana przez niego przesyłka jest już w drodze. Poza tym zostaje również powiadomiony o planowanym terminie jej doręczenia. Jeśli okaże się, że termin i miejsce dostawy kolidują z jego planami, odbiorca zyskuje możliwość zmiany trybu doręczenia paczki. Po pomyślnym przetestowaniu FlexDeliveryService między innymi w Niemczech, Austrii i Belgii, GLS - europejski dostawca usług kurierskich - wprowadza teraz tę dodatkową, bezpłatną usługę również w Polsce.

- Włączenie odbiorcy w proces doręczenia przesyłki już w chwili jej nadania zapewnia możliwie szybki i najbardziej komfortowy sposób dostawy - mówi Tomasz Kroll, District Manager GLS Poland. - Niezmiernie istotne jest dla nas zapewnienie optymalnego poziomu obsługi coraz częściej korzystającym ze sprzedaży internetowej klientom.
 
GLS informuje Odbiorcę przesyłki o przewidywanym terminie dostarczenia za pomocą wiadomości e-mail wysyłanej w momencie wprowadzenia jej danych do systemu. W większości przypadków wskazywany jest nie tylko dzień dostawy, ale również trzygodzinny przedział czasowy spodziewanej wizyty kuriera.

Pomimo krótkich terminów dostawy na obszarze kraju (standardowo paczki docierają do adresatów następnego dnia roboczego), jeżeli odbiorca obawia się, że w określonym terminie nie będzie dostępny pod wskazanym wcześniej adresem, może skorzystać z wielu opcji, aby zmienić dyspozycje dotyczące doręczenia przesyłki zgodnie ze swoimi potrzebami:

•    doręczenia do dowolnie wybranego punktu odbioru ParcelShop GLS,
•    doręczenia na nowy adres,
•    zmiany daty dostawy,
•    odbioru własnego w oddziale GLS,
•    odmowy przyjęcia.

Odbiorca przesyłki zyskuje również stały dostęp do informacji o statusie swojej przesyłki online, bez konieczności rejestracji. Aby zmienić opcję doręczenia paczki wystarczy jedno kliknięcie w link umieszczony w mailu powiadamiającym o wysyłce.

Pełna informacja o wysyłce
Aby umożliwić Odbiorcom skorzystanie z usługi FlexDeliveryService, Nadawca musi jedynie udostępnić GLS ich adresy mailowe – naturalnie za zgodą Adresatów paczek. W ten sposób GLS zyskuje możliwość poinformowania ich o zbliżającej się dostawie.

Ostatnio zmieniany środa, 30 kwiecień 2014 11:31

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Rekordowe wakacje w PKP Intercity

Rekordowe wakacje w PKP Intercity

Od czerwca do końca sierpnia 2017 roku z usług PKP Intercity skorzystało o ponad 1,3...

W życie wchodzi CETA - umowa o wolnym handlu pomiędzy…

W życie wchodzi CETA - umowa o wolnym handlu pomiędzy Kanadą a Unią Europejską

Podpisana 30 października 2016 roku w Brukseli umowa o wolnym handlu pomiędzy Kanadą a Unią...

Dwuwymiarowy łańcuch dostaw, czyli jak wdrażać dyrektywę fałszywkową

Dwuwymiarowy łańcuch dostaw, czyli jak wdrażać dyrektywę fałszywkową

Instytut Logistyki i Magazynowania zaprasza 5.10.2017 r. na szkolenie pt. "Dwuwymiarowy łańcuch dostaw, czyli jak...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

menadżer zespołu w dziale handlowym

szukam pracowników

2017-09-22


specjalista ds. zakupów i sprzedaży

szukam pracowników

2017-09-22

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj